Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum ve Biraz da öneri lazım...

Cvp: Akvaryumum ve Biraz da öneri lazım...

80*40 düşünüyorum

Benim uzunluk 38 cm eni 18cm.Ne kadarlık bir kum yeterli olur acaba ? bu arada flitremin altında delikler var i sanırsam biraz yanlamasına koyup bu sorunu aşabilirim ?

hendrixster' Alıntı:
Benim uzunluk 38 cm eni 18cm.Ne kadarlık bir kum yeterli olur acaba ? bu arada flitremin altında delikler var i sanırsam biraz yanlamasına koyup bu sorunu aşabilirim ? ortalama kaç cm lik bir kum olmalı?

Cagatay' Alıntı:
80*40 düşünüyorum

20 kg kum yeter. Biraz fazla gelirse saklarsın.

hendrixster' Alıntı:
Benim uzunluk 38 cm eni 18cm.Ne kadarlık bir kum yeterli olur acaba ? bu arada flitremin altında delikler var i sanırsam biraz yanlamasına koyup bu sorunu aşabilirim ?

hendrixster' Alıntı:
Benim uzunluk 38 cm eni 18cm.Ne kadarlık bir kum yeterli olur acaba ? bu arada flitremin altında delikler var i sanırsam biraz yanlamasına koyup bu sorunu aşabilirim ? ortalama kaç cm lik bir kum olmalı?

5 kg yeterli olur.

çağatay, 5 cm boyda kum uygun. bitki gömme ve hayvanın eşelemesi için. bu da 16 kg yapar ama emrenin dediği gibi fazla alırsan dip sifonu çekimlerinde bir miktar kumda gidiyor. takviye yaparsın ki bir miktar yedekte tutmakta yarar var. veya 20 kg'nin hepsini koyarsan 6 cm'ye yakın olur.

orçun senin akvaryum sanki bu ölçülerden büyük gibi gözüküyor. emre bence 2.0-2,5 kg civarı bu ölçü için yeterli. fazla olursa suya yer kalmayacak. bu akvaryum en fazla ağustosa kadar idare eder. sonrasında değişim şart gözüküyor.

cem' Alıntı:
çağatay, 5 cm boyda kum uygun. bitki gömme ve hayvanın eşelemesi için. bu da 16 kg yapar ama emrenin dediği gibi fazla alırsan dip sifonu çekimlerinde bir miktar kumda gidiyor. takviye yaparsın ki bir miktar yedekte tutmakta yarar var. veya 20 kg'nin hepsini koyarsan 6 cm'ye yakın olur.

orçun senin akvaryum sanki bu ölçülerden büyük gibi gözüküyor. emre bence 2.0-2,5 kg civarı bu ölçü için yeterli. fazla olursa suya yer kalmayacak. bu akvaryum en fazla ağustosa kadar idare eder. sonrasında değişim şart gözüküyor.

Akvaryum bir öncekinin yaklaşık 1/4 tabanı kadar olduğu için 5 kg dedim Cem. Ama dediğin gibi biraz artacaktır. En düşük bence 800 gr olandan 4 yada 5 paket almak ideal olur. Ben kum ucuz olduğu için birkaç kg fazla alınmasını tavsiye ediyorum. Az gelip tekrar kum koymakla uğraşmaktan iyidir.
Akvaryum değişimi konusunda çok haklısın. Ölçüler gerçekten çok küçük.

akvaryumu 5-6 ay sonra değişmesi lazım. o kadar süre için dedim değmez fazlasına, yoksa dediğin gibi ilerde alacağı akvaryum için ona göre fazla alım iyi olur. para birşey değil yük ağır. iki ayrı siparişte ikinci vereceği kargo parası yerine 4-5 kg kum alır.

Bu tabi ki şu an için başlangıç akvaryumu oldu bize:) 5 ay sonrasında saraylarda yetiştirece onu ben:)))

bitki için şu ibareyi ben anlamadım?:)

Akvaryumlar için, 22 cm yüksekliğinde, 12,5 cm uzunluğunda ne demek bu neyi baz alacağız?

orçun bitki üstüne tutunup sadece kafası dışarda durması veya uyuması için bitkinin 12.5 gibi bir genişlikte (üst kısmındaki yaprak çıkan bölüm) ve su yüksekliğini 22 cm demişsin o boyda yada 20 cm olması lazım dediğim şekilde hayvanın durması için.

cem' Alıntı:
orçun bitki üstüne tutunup sadece kafası dışarda durması veya uyuması için bitkinin 12.5 gibi bir genişlikte (üst kısmındaki yapraklı bölüm) ve su yüksekliğini 22 cm demişsin o boyda yada 20 cm olması lazım dediğim şekilde hayvanın durması için.

hmmm tamamdır , çok teşekkürler:)
Bugün bir hazır kuru alan gördüm aşağıdaki resimde small boyutunu 22 tl idi ama bana uzun vadeli bişi gibi gelmedi ? Kullananlar varmı ne adar idare eder bu ?

http://s13.postimage.org/6fzbrc3o7/pr_02_7694_max.jpg

Kullananlar var. Kullanışlı bir ürün. Dez avantajı yüksekliğinin sınırlı olması. Ancak ilerde altına bir destek yapılıp daha yüksek bir akvaryumda da kullanılabilir.

Bilmediğim için umarım herşey yolunda giderde güzel bir bir şekilde büyür ise ? Bu ürünü ortlama kaç ay kullanabilirim ?

Bence o kuru alanı sakın alma çünkü kaplumbağan büyüdüğünde onu kullanamazsın illa hazır kuru alan alıcam diyosan turtle bank öneririm hem daha şık göüküyo hemde büyük kaplumbağlar içinde kullanışlı bi ürün

PT3802_Turtle_Bank_Packaging_Black.jpg

6b25b749.jpg

Şu an için akvaryumum bu ürüne uygun değil maalesef bu benimde çok hoşuam gidiyor baya bi araştırdım bunu.Sanırsam ben şu an kendim bişiler yapacağım.Sonrasında akvaryum büyütüp bunu muhakkak alacağım=)

hendrixster' Alıntı:
Bilmediğim için umarım herşey yolunda giderde güzel bir bir şekilde büyür ise ? Bu ürünü ortlama kaç ay kullanabilirim ?

Ürünü kaplumbağa 10 cm olana kadar kullanabilirsiniz.

Bu ürünün small'u yani bana göre olan model 15cm yükseliyormuş:(/( olmadı:)

Geçici bir süre kayalardan dizerek bir kuru alan yapın. Daha sonra cd kabı yada yeni akvaryumda daha komplike bir sisteme geçebilirsiniz.

Şu an daha büyük bir akvaryumun pişmanlığı ile baş başayım:)

Selamlar ,

Verdiğiniz bilgiler ışığında şu an kapluşum (Gülen) çok mutlu gözüküyor yeni ortamında merakla geziyor. Kumdaki yürüyüşü muhteşem bir görüntü :)) Yarın bitkim geliyor , birde tekzen bauhaus gezicem , mandallı lamba da aldım mı çok daha mutlu olacağına inanıyorum:)) Mıknatıslı temizleme aparatı ile de bir güzel silince çok daha hoş gözükecek:)

Resimdeki lambayı sadece foto çekmek için bağladım normalde o ışıktan biraz ürktüğünü gözlemledim.
Bu arada akvaryumu temizlerken o taşların aralarından bir ben çıkmadım diyebilirim!!! 3.2 kg kum aldım neyin yeteneceğini kestiremediğimden koydum hepsini baya bir fazlası ile yetti. Kuru alanıda eklerken su seviyesini biraz daha arttıracağım.

DSC_0067.jpg

DSC_0072.jpg

güzel olmuş orçun bitkiyi de koydun mu tadından yenmez. taş biraz fazla meyilli çıkamayacak gibi duruyor. filtreyi dikleştirip sadece üst yüzeyi su üstünde kalacak şekilde konumlandır hayvan küçük kuru alan niyetine rahat çıkar. üstteki taşıda alıp alttakini öyle bırak. sadece kafası su üstünde kalacak şekilde gövdesi su içinde durur bazısı öylesini seviyor uyurken.

filtreyi dikleştirdikten sonra borunun ucundan su çıkıyorsa çaprazlama gene arka cama yönlendir. sirkülasyon verimli olsun ve ısıtıcının verdiği ısı akvaryuma rahat yayılsın. tabi hava kabarcığı çıkaracak şekilde yaparsan su da havalanmış olur.

sıpa birinci resimde güzel çıkmış. çaktırmadan dikiz atıyor.

Teşekkür ederim:)ehehe aynen öyle valla sıpa :):) bitki yeni geldi şimdi flitreyi çıkartacam bir temizleyecem , ya o kütüğün üstü boş o yüzden taş koydum düşmesin diye şimdi bir tekzen 'e gidecem mandallı lamba için kuru alanıda halledecem kütüğü kaldıracağım. Flitrenin yan durması da kum çekmesin diye ama simdi kontrol edecem :)Bide yandayken daha rahat uzanıyor orda nefes almak için onu gördüm süperde kayıyor bazen aşağa dopru bi oyun yapıyo sanırsam:):)

Flitrede gene bu tarz şelalemi devam edeyim yana yazlayıp yada su yüzeyine yakın içten hava kabarcığımı pompalayayım?

Geri