Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arıza ve Güllü'nün evi

Cvp: Arıza ve Güllü'nün evi

Ağustos' Alıntı:
Sürekli açık kalmasın zaten göstermek istediğim foto o değildi bardaklı olursa devrilebilir ama turtle pier uygundur o ilk linkteki bence o sizi uzun zaman idare eder

Turtle bank özür dilerim ama gayet ideal şuan ki akvaryum için

çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz

Ağustos' Alıntı:
Rica ederim ne demek

tüm düzenlemeleri yapar yapmaz fotograflarını paylaşmış olacağım gerçekten teşekkür ederim bizim kapluşların cok iyi bir rehberi oldunuz

tuğçe o kum hayvanlara zarar verir yutarlarsa sindirim sisteminde yara açar. eğer şu anda cd kabını kullanacak malzemelerin varsa hemen geç. hayvanları geçtim akvaryumun yarısını kaplamış. sonrasında kuru alan için alternatiflere geçersin. filtreyi su altına al. ya yatay ya çapraz ama tamamen su altında olsun.

Bekliyorum fotoğrafları yardımcı olduysam ne mutlu bana

cem' Alıntı:
tuğçe o kum hayvanlara zarar verir yutarlarsa sindirim sisteminde yara açar. eğer şu anda cd kabını kullanacak malzemelerin varsa hemen geç. hayvanları geçtim akvaryumun yarısını kaplamış. sonrasında kuru alan için alternatiflere geçersin. filtreyi su altına al. ya yatay ya çapraz ama tamamen su altında olsun.

teşekkür ederim yuttuklarını hiç görmedim ama akvaryumu kapladıgı konusunda haklısınız suan kuru olan kısmını yapıyorum

Bu hayvanlar soğukkanlıdır ve sindirime yardımcı olması için kum yeme eğilimindedir. Bu kum keskin kenarları ile boğaz ve sindirim sisteminde tahriş yapabilir. Ayrıca heyelan olacak gibi duruyor. Ya ortaya büyük bir kaya yada o kuru alanın altına bardak en iyisi.

Kaplumbagalarin yemesi disinda mazallah kumun altinda falan kalmasin kuru alanda dengesiz duruyo bence kumu degistirme isini ertelemeyin

çok teşekkür ediyorum kum konusunda haklısınız heyalan olacak gibi duruyor gerçekten bitti sayılır düzenlemelerim lambamda gelince fotograflarını paylaşacağım

Büşra lambayı takınca derece ile kuru alan ısısını kontrol etmeyi ihmal etme.

Ağustos' Alıntı:
Bekliyorum fotoğrafları yardımcı olduysam ne mutlu bana

ve son hali yorumlarınızı bekliyorum güzel olmuş mu düzenlemelerim bu arada dereceyle ısıyıda ölçtüm uygundur
mailto:/t0qgeh.jpg
mailto:/kedb81.jpg
mailto:/2q3140o.jpg

Gerçekten şuan yeterli kumların çıkması lambanın gelmesi çok iyi olmuş.. Ampulün modeli nedir ?

Kuru alan harika olmuş ellerinize sağlık Büşra Hanım.. Bir iki ipek bitkiyle tam doğal ortam yakalamış oluruz :)

O içerdeki ayıcığı çıkarırsanız daha iyi bence tek sorun o kalmış onun yerine ipek bitki alırsınız ?

Tebrikler akvaryumunuz cok guzel olmus :)
Kum olmayinca ipek bitkiyi sabitleyemez ki yasarcan bence 5 kg civari silis kum 1 de ipek bitki cok guzel olur birde kuru alan isisi nedir 31-33 derece uygundur

Bazı ipek bitkilerin altında ağırlık oluyor ona göre bişey bakılır abicim kumda eklenicek tabiki ama öncelikler hayati şeylerdi yavaş yavaş eksikler eklenir :)

Alisarp' Alıntı:
Tebrikler akvaryumunuz cok guzel olmus :)
Kum olmayinca ipek bitkiyi sabitleyemez ki yasarcan bence 5 kg civari silis kum 1 de ipek bitki cok guzel olur birde kuru alan isisi nedir 31-33 derece uygundur

teşekkür ediyorum sizlerin sayesinde oldu gerçekten çok sevindim bende nerden nereye ilk halinden eser kalmadı =) kuru alana 29 uygun olur diye düşünmüştüm ama suyun derecesi 28 suan ama yeterli değil midir ki ? uvb lamba kısmına henüz gecmedim önerdiğiniz üzere yavaş yavaş tamamlıyorum eksiklerimi ecolite halojen 52 watt aldım

Ağustos' Alıntı:
Bazı ipek bitkilerin altında ağırlık oluyor ona göre bişey bakılır abicim kumda eklenicek tabiki ama öncelikler hayati şeylerdi yavaş yavaş eksikler eklenir :)

bir bitkide eklesem çok güzel olacak onuda biraz araştırayım bu kum agırlıgından kurtuldugum için bende çok memnun oldum çok teşekkür ederim

O yeterlidir biraz daha yakinlastirmaniz gerekir demekki sadece suda 26-28 kuru alanda 31-33 derece uygundur
Bende bitkilerin buyuk agirliklisida daha hafif olanida var ama sonucta kaplumbagalar devirir onu tutucak bisey yoksa bide o daha buyuk agarlik dedigim 40 cm lik bitkinin altinda yani bu akvaryuma cok buyuk

biraz daha yaklaştırırsanız lambayı ısı artıcaktık 30 derece olur :) silis kum eklenir ipek bitki birde küçük mangrow kökü tamamdır :)

mailto:/arama/hizliErisim.aspx?text=ipek bunlar bitkiler

mailto:/urun_detay.aspx?urn=13104&ad=vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm bu kum kredi kartı varsa çok uygun fiyarlar güvenilir bir site..

Ağustos' Alıntı:
biraz daha yaklaştırırsanız lambayı ısı artıcaktık 30 derece olur :) silis kum eklenir ipek bitki birde küçük mangrow kökü tamamdır :)

çok teşekkür ediyorum o vakit zamanla daha güzel büyük bir akvaryumda yaparsam çok daha güzel olacak :smile:

mailto:/urun_detay.aspx?urn=4202&ad=mango-koku-small buda manga kökü yani ortalama 40 lira ya herşeyiyle tamam bir akvaryum olur

yaza doğru boylarına bağlı olarak yeni bir akvaryum ve ömürlük bir akvaryum düşünürsünüz şuan gayet yeterli :)

Akvaryum nekadar su aliyor zaten kucuk gibi birde mango kokuylen yer kaplamasin bence buyuk akvaryumda alirsiniz hayvanlar 8 cm olmadan mango kullanissizdir zaten dedigim gibi kuru yer 31-33 derece olmali

Geri