Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arıza ve Güllü'nün evi

Büşra hayvan ayağa kalktımı çenesi kenafa gelmeyecek şekilde değil mi? Yani kuru alandan kaçmasın. Kuru alan ve su ısı farkı 4-5 derece olmalı. Kuru alanı 31 yapabilirsen suyu 27 dereceye sabitle.
Filtrenin kafası gene dışarıda, motor ısınır. Olmadı yatık koy.

Bu akvaryuma kum koyup su alanını düşürme derim. Hatta ipek bitkide ilerideki akvaryuma alırsın. Bunda saklanmak istese rampa arkasına gider, uyumak istese rampa üzerine gider.

Akvaryum çok küçük olduğu için bahar sonu geldiğinde yani yaz gelmeden değişmeli.

Ama eline sağlık. İdare edeceği hale getirmişsin.

Cvp: Arıza ve Güllü'nün evi

Akvaryum küçük olsa bile vakit geçiricekleri ufak şeyler faydalı olucaktır diye düşünüyorum

sanırım tuğçe ismini kullanıyorsun. yanlışsa büşra diyeyim. akvaryum güzel olmuş. burada üç sakınca var. birisi o resimliği çıkarmalısın metal olduğu için oksitlenir. yani paslanır. ikincisi filtreyi yatır. motor tam su içinde olsun. yoksa yanar. üçüncüsü kuru alan vantuzlarına basıp hayvanların kaçma ihtimali var. bir parça daha kuruyu indirmelisin. bunun tabanına siliste koyarsan şahane gözükecektir. silis 5-10 kg ne kadar aldığın önemli değil. fazlasını ilerde büyük akvaryuma geçtiğinde kullanırsın. fazlası kenarda dursun. 2-3 cm yükseklikte olacak kadar bir miktar eklersin yeter. buna mango gitmez, daraltır şu an ihtiyaçları da yok. ama görsellik ve hayvanların arkasına saklanabileceği şekilde bir köşeye ipek bitki alıp koyabilirsin. deri değişimine de faydası olacaktır. hayvanlar bayram edecek. eline sağlık.

Ağustos' Alıntı:
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4202&ad=mango-koku-small buda manga kökü yani ortalama 40 lira ya herşeyiyle tamam bir akvaryum olur

yaza doğru boylarına bağlı olarak yeni bir akvaryum ve ömürlük bir akvaryum düşünürsünüz şuan gayet yeterli :)

bitkileri inceliyorum çok güzel fikirler edindim teşekkür ederim kapluşlarda yeni evlerini sevdiler

AEK' Alıntı:
Büşra hayvan ayağa kalktımı çenesi kenafa gelmeyecek şekilde değil mi? Yani kuru alandan kaçmasın. Kuru alan ve su ısı farkı 4-5 derece olmalı. Kuru alanı 31 yapabilirsen suyu 27 dereceye sabitle.

Bu akvaryuma kum koyup su alanını düşürme derim. Hatta ipek bitkide ilerideki akvaryuma alırsın. Bunda saklanmak istese rampa arkasına gider, uyumak istese rampa üzerine gider.

Akvaryum çok küçük olduğu için bahar sonu geldiğinde yani yaz gelmeden değişmeli.

teşekkür ediyorum filteyi çalıştıracagım zaman yan yatırıyorum şimdilik yer kaplamasın diye öyle koydum metal cerceveligi düşünemedim teşekkür ediyorum onu çıkarayım ben bitki almaya karar verdim suan kuru alanda pek bir sakınca yok gibi duruyor ama kaçarlar mı bilemedim hayli ile su seviyesini düşürüp indirsem fayda olacak gibi birkaç taş falan almayıda düşünmüyor degildim ama alanı çok daraltıyor 30 litre akvaryum sonucta

Amacımız oydu zaten Cem abininde dediği gibi filtreyi biraz yatırabilirsin hepsi gömülsün suya hem orda dinlenirler yüzdüklerinde

Cvp: RE: Arıza ve Güllü'nün evi

AEK' Alıntı:

keşke biraz daha büyük bir akvaryum bulabilseydim kesinlikle haklısınız ama bu forum sayesinde adım adım yaşanabilir hala getirdim teşekkür ediyorum

cem' Alıntı:
sanırım tuğçe ismini kullanıyorsun. yanlışsa büşra diyeyim. akvaryum güzel olmuş. burada üç sakınca var. birisi o resimliği çıkarmalısın metal olduğu için oksitlenir. yani paslanır. ikincisi filtreyi yatır. motor tam su içinde olsun. yoksa yanar. üçüncüsü kuru alan vantuzlarına basıp hayvanların kaçma ihtimali var. bir parça daha kuruyu indirmelisin. bunun tabanına siliste koyarsan şahane gözükecektir. silis 5-10 kg ne kadar aldığın önemli değil. fazlasını ilerde büyük akvaryuma geçtiğinde kullanırsın. fazlası kenarda dursun. 2-3 cm yükseklikte olacak kadar bir miktar eklersin yeter. buna mango gitmez, daraltır şu an ihtiyaçları da yok. ama görsellik ve hayvanların arkasına saklanabileceği şekilde bir köşeye ipek bitki alıp koyabilirsin. deri değişimine de faydası olacaktır. hayvanlar bayram edecek. eline sağlık.

hiç fark etmez her iki ismimide kullanıyorum yarın ilk işim biraz görsellik katmak için silis almak olacak teşekkür ediyorum önerileriniz için

O ayiyi kaldiri yasarcan dedi diye soylememistim yoksa o paslana falandabilir filtreyide herzaman acik tutmaliyoz 24 saat ic filtreler kapatirsa pisliklerini disari verebiliyor bile sanirim

Alisarp' Alıntı:
O ayiyi kaldiri yasarcan dedi diye soylememistim yoksa o paslana falandabilir filtreyide herzaman acik tutmaliyoz 24 saat ic filtreler kapatirsa pisliklerini disari verebiliyor bile sanirim

ayıyı kaldırdım düşünememiştim ama filtreyi sürekli acık tutamıyorum ne yazık ki filtrede selale aparatı oldugu halde cok fazla bir sirkülasyon var kapluşlar yüzemiyor bile girdap oluşuyormuş gb bir ortam oluyor ne yazık ki günde belirli periyotlarla çalıştırıyorum sıkıntı olacagını sanmıyorum ama

Filtre sürekli çalışmalı. Yoksa anlamı kalmaz. Girdap olmasın diye filtrenin şelale aparatından akan suyu yan cama çarptır. Böylece şiddeti azalır.

AEK' Alıntı:
Filtre sürekli çalışmalı. Yoksa anlamı kalmaz. Girdap olmasın diye filtrenin şelale aparatından akan suyu yan cama çarptır. Böylece şiddeti azalır.

denedim onu sağ olsun

AEK' Alıntı:

akvaryumlarının ilk halinde yaşarcan bey bu konuda çok yardımcı olmuştu lakin cama cevirsem bile sonuc pek değişmiyordu selale aparatının delikleri azdı sürekli çalışmasının faydalı oldugu konusunda hemfikirsiniz bu durum aklıma bir fikir getirdi kuru alanın altına dogru yatay bir konumda aparat aşagı gelecek şekilde yaptıgımda sorunu çözümledim teşekkür ediyorum

Çok iyi oldu. Filtre ve ısıtıcı sürekli çalışmalı yani fişe takılı olmalı.

Büşra hanım isterseniz şelale aparatının sonundaki tıpayıda çıkarabilirsiniz ? Eğer tıpası varsa taiki yoksa bi demiri ısıtıp 3 4 delik daha açarsanız su akımı yavaşlayacaktır

Ağustos' Alıntı:
Büşra hanım isterseniz şelale aparatının sonundaki tıpayıda çıkarabilirsiniz ? Eğer tıpası varsa taiki yoksa bi demiri ısıtıp 3 4 delik daha açarsanız su akımı yavaşlayacaktır

benim filtre oldukça sinir bozucuydu yerini değiştirerek çözümleyebildim teşekkür ederim

bu şekilde verimli çekim yapmazsa borunun ucundaki tapayı çıkarıp deneme yaparsın. sünger temizliğine gelirsek sünger kısmından çalışır vaziyetteyken maşrapayı geçir. sonra filtreyi dikleştirip fişini çek ve yavaşça hazneyi söküp ayır ve maşrapayı yavaşça kaldır. böylece dağılacak kir maşrapa içinde çıkacaktır.

cem' Alıntı:
bu şekilde verimli çekim yapmazsa borunun ucundaki tapayı çıkarıp deneme yaparsın. sünger temizliğine gelirsek sünger kısmından çalışır vaziyetteyken maşrapayı geçir. sonra filtreyi dikleştirip fişini çek ve yavaşça hazneyi söküp ayır ve maşrapayı yavaşça kaldır. böylece dağılacak kir maşrapa içinde çıkacaktır.

teşekkürler Cem bey deneyeyim birkaç gün eğer verimli bir konumlandırma olmamış ise size yeniden danışacağım çünkü bu filtrenin pek hareket ettirebileceğim kısımları kalmadı gibi

Geri