Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bebek Kaplumbağaların Bakımı

tengrimountain' Alıntı:
gizemli_kiz19' Alıntı:
arkadaşlar kaplumbağanızın dışkısını göremezsiniz.suda yaşayan tüm canlılar sıvı olarak dışkılarlar.bizim kapuşlarımız karaya da uyum sağlıyor ama vakitlerinin çoğunu suda geçirdiklerinden sıvı şekilde dışkılıyorlar.

Nasıl yani sıvı olarak dışkılarlar? Ben kaç defa gördüm anüsünden çıkan dışkılarını ve katı haldeydi? Hatta raffy p'ye benziyorlar:)

bende kaç saat baktıysam göremedim.bunu bana veterinerim söyledi.

ya ben kaloriferin yanında besliyorum havalar soğuk olduğu için. suyu soğuk ama.. Bi sakınca olur mu ??

Tabii ki sakıncalı. Kaplumbağanın suyu sabit 28 derece olmalı. Yoksa kısa sürede hasta olur kaplumbağanız.

Cvp: Bebek Kaplumbağaların Bakımı

Teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş. :)

bu gün 2 tane su kaplumbağısı aldım küçük. beslemek için plastik fanus aldım. aldığım adam bunda beslenir dedi. bi zararı olur mu? bi de yem olarak ölmüş kurtçuğa benzeyen bi yem verdi. doğru mu? hiç beslemedim daha önce. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Plastik fanus dediğiniz ölüm fanusu galiba. mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakmaya-baslayanlar-icin-kapsamli-bir-ozet.html linki okumanızı tavsiye ederim. Yem olarak tetra reptomin veya sera raffy p alabilirsiniz. Kurtçukları gün aşırı ek yem olarak verin.

tubidik' Alıntı:
Plastik fanus dediğiniz ölüm fanusu galiba. mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakmaya-baslayanlar-icin-kapsamli-bir-ozet.html linki okumanızı tavsiye ederim. Yem olarak tetra reptomin veya sera raffy p alabilirsiniz. Kurtçukları gün aşırı ek yem olarak verin.

evet arkadaşım ölüm fanusuymuş hiç bilmiyordum:'( kalan son paramla almıştım. şimdi yeni bi akvaryum almayı düşünüyorum ve yem almayı düşünüyorum. sizce bu şekilde 1 ay dayanabilirler mi peki?

Merhaba ben trabzonda yaşıyorum güneş nedeniyle. Kurumazlar mi günlük ne kadar.güeslenmeliler

cam arkasından olursa ısıtma amaçlı, balkondan açıkta güneşlendirilirse uv etkili faydalanır. ama bunun için rüzgar alan bir yerde olmamalı. ve kuşlara dikkat edilmeli. aşağı yukarı 2-3 saat uygun yalnız bir kap içinde su olmak üzere ortasına kuru alan olarak temiz bir taş koyabilirsin. bu sayede bunaldığında veya susadığında o suya girip hem içip hem dinlenebilir. ayrıca suyun bir kısmı gölgede olmalı. trabzonun havasını tam kestiremiyorum ama 12:00-16:00 arası saatler güneşin tam aktif olduğu zamanlar bu aralıkta güneşten uzak durmalılar.

ısıtma lambası bulunması gereken bir ekipman özellikle kış aylarında hastalanmasını önlemek için. ayrıca uv ampulde alman gerekenler listesinde şimdilik buna acil ihtiyaç yok. ama hastalık durumunda tedavi için gerekli.

çok teşekkür ediyorum cem abi çok profösyönelsin her şeye anında cevap veriyorsun çok sağol ayrıca kuşların tehlikesi kaplumbağalarım yemelerimi :ff::ff::ff::ff::ff::':)'(

Karga yada martılar hayvanları alıp götürebilir. Bununla ilgili vakalar oldu. Sizden çekinmiyorlarsa yanında durun ürküp kuru bölgeye çıkmıyorlarsa pencere arkasından falan gözlemleyin. Bir anlık boşluğu kaçırmazlar.

ayyyy kuşlardan spğudum eve kanarya almayı planlıyordum vaz geçtimmm

:133::133:zaten bizim oturma odası ile balkonun camı ortak yani oturma odasının camından atlarsan balkona gelirsin bişey olursa kaplumbağalarımın üstüne kapaklanır korurum onlarııı :D:D:D:t65y:

Göz önünde olsun sorun değil. Elde bir sopa bulundurur kenara gelen kuş oldumu kovalarsın :)

çok teşekkürler size zahmet olmassa son bir soru sormak istiyorum gerçekten yordum sizi ama bebeklerim yemlerini yerken kavga ediyorlar birbirlerinin yemlerini yemeye çalışıyorlar sonra küsüyorlar aynı bu şekilde ::hih::bangin::bangin::bangin:eek:nlerı nasıl barıştırabilir ve birbirlerinin yemlerini yememelerini sağlayabilirim

Bunun bir yöntemi yok. Bu arbedeyi önlemenin tek yolu akvaryumun ayrı yerlerinde yemlemek. İki ele yemleri alıp yukarıdan tutarak ayrı köşelere yönlendirmeli.

mantıklı aynı akvaryumda yaşadıkları için iyi anlaşmalarını istiyorum

Yem dışında sorun olmuyorsa hiç endişe etmemeli. Benimkiler bu sıralar yeme atlarken el kol tutuyor. Biraz büyük balık yada karides oldumu iki uçtan çekiştiriyor. Bunun dışında gayet barışıklar.

Geri