Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme önerisi

Siz ahm turtle mix i sipariş ettiyseniz o kalsın . İçerisindeki hem kırmızı hem de yeşil yemi ikiye kırıp atıcaksınız. Benim tosuncuk kırmızıyı yerken zorlanıyordu.

Aynı renk olanlar turtle sticks yemi.

Balık yemleri şöyle balıklar farklı bölgelerin balıkları yemlerin bazılarında o bölgeye has içerik kullanıyorlar. Dolayısıyla amerika kökenli olan kaplumbağalara mesela afrika kökenli balığın yemini verdiğinizde bu zararlı olabilir.

Ama elinizde duruyor ve kullanmıyorsanız haftada bir yada 10 günde bir verip bitirebilirsiniz. Suyu kirletmeyecek olanlardan.

Aynı renk olanlar turtle sticks yemi.

Balık yemleri şöyle balıklar farklı bölgelerin balıkları yemlerin bazılarında o bölgeye has içerik kullanıyorlar. Dolayısıyla amerika kökenli olan kaplumbağalara mesela afrika kökenli balığın yemini verdiğinizde bu zararlı olabilir.

Ama elinizde duruyor ve kullanmıyorsanız haftada bir yada 10 günde bir verip bitirebilirsiniz. Suyu kirletmeyecek olanlardan.
Tamam çok teşekkürler aldığım yemlerle nasıl bir program oluşturmalıyım

Tamam. Fazla para harcamaya gerek yok. Ayrıca fazla yem alıp zamanında bitiremezsiniz bayatlar gider.

Raffy P yemleri sabahları verin. Turtle mix'te kaç çeşit yem var resimlerini atabilir misiniz?

Tamam. Fazla para harcamaya gerek yok. Ayrıca fazla yem alıp zamanında bitiremezsiniz bayatlar gider.

Raffy P yemleri sabahları verin. Turtle mix'te kaç çeşit yem var resimlerini atabilir misiniz?
Yem daha gelmedi ama internetten içindeki yemleri buldum. raffy p nin içindeki mineral yemleri ne sıklıkla vermeliyim

Ekli dosyalar

• IMG_0126.png
    IMG_0126.png
    3.2 MB · Görüntüleme: 5
Akşamları 3 gün gammarus 2 gün kırmızı 2 gün yeşil olanları verin. 4 günün aralarına gammarusu yayın. Kırmızı yeşillerin her biri haftanın uzak günlerinde olsun. Gerçi gammarus az görünüyor. Ayrı bir gammarus almanız gerekecek.

Tetra, sera, tropical yada dajana marka gammarus alın.

Akşamları 3 gün gammarus 2 gün kırmızı 2 gün yeşil olanları verin. 4 günün aralarına gammarusu yayın. Kırmızı yeşillerin her biri haftanın uzak günlerinde olsun. Gerçi gammarus az görünüyor. Ayrı bir gammarus almanız gerekecek.

Fotoğrafta ki lambanın altında durmayı çok seviyor saatlerce duruyor ondan sonra arada suya giriyor bu lamba onu ısıtmaya yetermi ben dokunduğumda çok sıcak olduğunu hissediyorum ısıtıcım bozuldu o yüzden ısıtıcı yok ama su çok soğuk değil yakında ısıtıcı da alacağım durduğu kap 42lt

Ekli dosyalar

• IMG_0132.jpeg
    IMG_0132.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_0131.jpeg
    IMG_0131.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15

Şu anlık yem olarak Ahm goldy mix kullanıyorum içeriği ahm nin kaplumbağa yeminin nerdeyse aynısı bir zararı olmaz umarım yemler gelene kadar devam edeceğim zararı yoksa

Balık yeminin içeriği böyle

Ekli dosyalar

• 20230319_200133.jpg
    20230319_200133.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
İçerik uygun gözüküyor şekli nasıl? Yemin resmini de atabilir misiniz.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma da verebilirsiniz.

Ampulün resmini çekin. Ona bakmak lazım.

Kuru alan olarak kullandığınız kaya uygun değil bu tip pütürlü yüzeyli taşlar bakterilerin en sevdiği yerlerdir. Ayrıca hayvan deri ve kabuğunu sürtüp çizebilir, yırtabilir.

Artı taş düşerse hayvan altında kalıp boğulabilir. Yandaki taşı destek için koymuşsunuz sanırım ama o da su alanını daraltıyor. Sehpa yada oturak tarzı birşey bakın. Turtle pier gibi

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmı
kıyma da verebilirsiniz.

Kuru alan olarak kullandığınız kaya uygun değil bu tip pütürlü yüzeyli taşlar bakterilerin en sevdiği yerlerdir. Ayrıca hayvan deri ve kabuğunu sürtüp çizebilir, yırtabilir.

Artı taş düşerse hayvan altında kalıp boğulabilir. Yandaki taşı destek için koymuşsunuz sanırım ama o da su alanını daraltıyor. Sehpa yada oturak tarzı birşey bakın. Turtle pier gibi

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma da verebilirsiniz.

Merhaba yemlerimiz geldi Ahm biraz sert geldi galiba pek sevmedi içindeki gammarusları baya iştahlı yiyor bende fazla abartmadan gammarus verdim Raffy p çok çabuk bulamaç oluyor ama yinede onu yedi şimdi güzelce bir haftalık plan oluşturacağım bir kaç gün içinde ısıtıcı alacağım dediğiniz gibi taş yerine daha farklı bir şey bulacağım lambaya gelecek olursak içinde ampül yok üstünde led yazıyor ama ben pek anlamıyorum başka tavsiye ettiğiniz bir şey var mı

Led ısıtmaz. Eski tip filamanlı 60 watt armut ampul yada halojen 52-53 watt armut ampul alacaksınız.
Screenshot_20230129_131629_com.dmall.mfandroid.jpg

Birkaç yedekli alın. Zamansız patlıyorlar değişirsiniz.

Normal sertleşmeye 6 cm kabuk boyundan sonra başlar. 7 cm itibariyle kalınlaştığı görülür.

Şu an kıkırdak doku gibidir. Tutarken dikkat edin kabuk ezilmesin.

Normal sertleşmeye 6 cm kabuk boyundan sonra başlar. 7 cm itibariyle kalınlaştığı görülür.

Şu an kıkırdak doku gibidir. Tutarken dikkat edin kabuk ezilmesin.
Merhaba Cem bey, forumda yeniyim olabildiğimce forumdaki beslenme başlıklarını inceledim fakat fazlasıyla kafam karıştı :) , yeni başlık açmak istemedim, 3 cm boyunda bir kaplumbağam var. evde axolotlumun yemi mevcut. bununla birlikte Gammarus ve Ahm Sticks Turtle Food alacağım sanırım bu başlığa göre değil mi? Petshopcu bana Profish marka kaplumbağa yemi verdi bununla da devam edebilir miyim? Yok derseniz Gammarus, Ahm Turtle ve Axolotl Sticks ile nasıl bir program uygulamalıyım? Kaplumbağam benim için yeni bir deneyim olacağından hevesle yardımınızı bekliyorum

Merhaba Cem bey, forumda yeniyim olabildiğimce forumdaki beslenme başlıklarını inceledim fakat fazlasıyla kafam karıştı :) , yeni başlık açmak istemedim, 3 cm boyunda bir kaplumbağam var. evde axolotlumun yemi mevcut. bununla birlikte Gammarus ve Ahm Sticks Turtle Food alacağım sanırım bu başlığa göre değil mi? Petshopcu bana Profish marka kaplumbağa yemi verdi bununla da devam edebilir miyim? Yok derseniz Gammarus, Ahm Turtle ve Axolotl Sticks ile nasıl bir program uygulamalıyım? Kaplumbağam benim için yeni bir deneyim olacağından hevesle yardımınızı bekliyorum
bazen de marul veriyorum

Foruma hoşgeldiniz. 6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Marulu 6 cm kabuk boyu sonrası vermeye başlayın.

Axotlh ve gammarus yeterli. Dediğiniz yemi duymadım. Her gün bir yem markası çıkarıyorlar.

Yemin içerik bölümü ile yemin resmini çekip atabilir misiniz? Kutuyu açtıysanız tabi.

Üçüncü yem düşünürseniz tetra reptomin baby nin 100 gramlık küçük kutusundan alın. Bu profishi açmadıysanız iade edebilirseniz edin.

Sabahları axotlh akşamları gammarusu verin.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litre ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider.

Isıtma lambası, su ısıtıcı, kuru alan ve içfiltre de lazım. Hayvan küçük olduğu için içfiltre öncelikli değil.

Lamba hakkında bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri bunlar.

Geri