Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Sıkı duruyor dediğim açılma yok.

Filtre 24 saat çalışacak. Resim yok.

Pardon atayım

Pardon arıyorum hemen dibe dalmıyor ki alt tabakayı süiris kuma sürtsün garip bir kız filtreyi atıyorum tşkler
20240711_102418.jpg

Filtreyi ısıtıcıya doğru çevirin. Yani vantuzları kısa cama yapıştırın. Hayvan dekora çıkmak isterse sirkülasyon zorlar bir de su dekora çarpacağı için sirkülasyonun debisini düşürecektir. Isıtıcıda bu fazla bir sorun yaratmaz ve ısı akvaryuma daha iyi yayılır.

Filtreyi ısıtıcıya doğru çevirin. Yani vantuzları kısa cama yapıştırın. Hayvan dekora çıkmak isterse sirkülasyon zorlar bir de su dekora çarpacağı için sirkülasyonun debisini düşürecektir. Isıtıcıda bu fazla bir sorun yaratmaz ve ısı akvaryuma daha iyi yayılır.
Taamadır tşkler çok sagolun

Isıtma lambasını alınca suyu 28 derece olacak şekilde ayarlayın. Bunun için iç derece kullanmanız net ısı değerini verir.

Hayvanın mümkünse başı dışarıda iken gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz?
Cem bey kilo ne olmali ya dobi 6 aylık kaç gr veya ne olmali kilosu

Ne zayıf olacak ne de başını içeri çektiğinde kulaklarına kadar dışarıda kalacak. Bu da obezlik belirtisi.

Isıtma lambasını alınca suyu 28 derece olacak şekilde ayarlayın. Bunun için iç derece kullanmanız net ısı değerini verir.

Hayvanın mümkünse başı dışarıda iken gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz?
Cem bey merhaba dobi sabah çok güzel yemek yedi sonra agzını acıp kapatıyor kafasını uzatarak cenesini acıp kapatıypr neden acaba deniz mercimegi almıştım ondanda yedi dün akşam ondanda olurmu yedikten Sonra oldu

Damağına yapışmış olabilir yada boğazına. O hareketi sürekli yapmıyorsa sorun yoktur.

Gündüz daha sık yapıyordu hatta uyumadı bile dogru dürüst ama şimdi iyi uyuyor o harekette yok gibi yutamazmi normalde yav bu dobi büyüsün cadı beni korkutuyor

Yutar bir anda fazla yemiş ise böyle bir durum oluşabilir.

Cem bey ya bu dobi agzı acıp lkapama gecmedi kusmuyorda üşütmüş olamaz sıcak anlamadım kusuruma bakmayın sorularımdan bıktırdım ama

Suda mı yapıyor, kuru alanda mı?

Lamba altında çok durduğunda mı yapıyor?

Yapma sıklığı nedir?

Yem sonrası mı? Normal zamanda mı?

Başını ileri atarak mı yapıyor olduğu şekilde mi. Başını ileri atıyorsa aşağı doğru mu eğiyor yoksa yukarı mı kaldırıyor?

Detaylı anlatın.

Suda da karada yapıyor dün yemek yemedi şimdi bir parça yedi öne dogru hapşırık yapıyor gibi ama düne göre daha az yapıyor üşütmüş tür diye antibiyotik verneye başladım bide vitamin sizin daha önce dedikleriniz var ya onlar karadan suya inince beyaz minik şeyler çıkardı sudada balon gibi agızdan çıkıyor

1 hafta gentaguttan sabah akşam 2 damla verin. Sonra bakalım.

3 gün boyunca günde bir kez 1 damla vitamin verin.

O beyaz şeyleri ağızdan mı çıkarıyor eski derileri mi atıyor.

O zaman iltihap atıyor.

Geri