Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Kimyasal değmemiş küçük leğende 2-3 kg'lik partiler halinde el yaköayan suda mıncıklayarak tozu açığa çıkarıp suyu dökün. Toz gidene kadar doldur boşalt yapıp akvaryuma dökün. Tabana çorba tabağını ters çevirip koyup üstünden dökerseniz havalanmadan sağa sola dağılır.
Nasıl olmuş cem bey eksik gördüğünüz birşey varmı veya yanlış yaptığım

Nasıl olmuş cem bey eksik gördüğünüz birşey varmı veya yanlış yaptığım
20240802_204644.jpg

Güzel olmuş elinize sağlık.

Su ısıtıcı tam batan model değilse üst kablo kısmı su yüzeyinde dursun.

Filtrenin hava kabarcığı veren hortumunu takın. Bu hayvanı rahatsız etmez ama gece sizi uyutmazsa hortumun dış ucuna takılan musluk alın. Gece kapar gündüz açarsınız.

Güzel olmuş elinize sağlık.

Su ısıtıcı tam batan model değilse üst kablo kısmı su yüzeyinde dursun.

Filtrenin hava kabarcığı veren hortumunu takın. Bu hayvanı rahatsız etmez ama gece sizi uyutmazsa hortumun dış ucuna takılan musluk alın. Gece kapar gündüz açarsınız.
Tamamdir yaptım hepsini😄cem bey dobi çok iyi artık agız acması bitti çok iştahlı sırt üstü düşünce dönemiyor du artık dönüyor suya daha fazla dalmaya çalışıyor hala tam dalamasada kilo almaya başlayınca daha iyi dalar diye düşünüyorum dobime simit alacagım suda mutlu olsun diye tşkler her bilgi için

İki sebepten kuru alana çıkmaz.
1. Bulunduğu ortam hareketli ise güvenli sudan çıkmaz.
2. Isıtma lambası yoksa

Bir haftaya iz kapanır. Sonra kantaronu bırakın.

Baticonluk bir durum yok. Deviti haftada bir uygulayın. 1 ay sonra bırakın. Emilim yoluyla da vücutlarına giriyor. Fazla D vitamini de zararlı.

Eski plakaları atınca kendi rengine dönecektir. Sol yan kenarda ayrılma vardı değil mi öyle hatırlıyorum.

Şimdilik fırçalama yapmayın. Kabuk sağlam yapıya kavuşsun. Sonra bakarız. Biraz daha büyüsün.

Eski plakaları atınca kendi rengine dönecektir. Sol yan kenarda ayrılma vardı değil mi öyle hatırlıyorum.

Şimdilik fırçalama yapmayın. Kabuk sağlam yapıya kavuşsun. Sonra bakarız. Biraz daha büyüsün.
Yok ayrılma eski plakaları rahat atsın diye devit bide az birşey mantar vardı batikon vermiştiniz geçti en son size attıgım resim son hali

Çatlak yoksa kabuğu diş fırçası ile yavaşça fırçalayın o kahverengi oluşumlar temizlensin. Akvaryuma emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Cem bey dobi ve codi de et kısımlarında beyaz şeyler var derilerinimi yeniliyorla bide onu yiyorlar böğğ oldum

Muhtemelen deridir. Yemelerinde sorun yok kalsiyum alırlar.

Kaplumbağalar büyüyorsa sağlıklıdır. Hasta hayvanların boy uzaması durur.

Geri