Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Isıtma lambasını alınca suyu 28 derece olacak şekilde ayarlayın. Bunun için iç derece kullanmanız net ısı değerini verir.

Hayvanın mümkünse başı dışarıda iken gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz?
Cem bey merhaba dobiyi kaybettim sabah iyiydi fazla yemedi ama antibiyotik vermiştim sonra bir anda hareketsiz di baktim tepkisiz anlayamadım da ama hiç hareket yok bekliyorum ama kafaı sallanıuor ayaklarını çekmiyor öldü bence emin olmak için bekliyorum elimden geleni yaptım ama olmayınca olmuyormuş çok üzgünüm çok

Bir gün gazete üzerinde bekletin. Hayvan su kaybedip katılaşmaya başlayacak.

Gözlerini de aralayın. 30 dakika içinde kapanmadan duruyorsa ölmüş demektir.

Bir gün gazete üzerinde bekletin. Hayvan su kaybedip katılaşmaya başlayacak.

Gözlerini de aralayın. 30 dakika içinde kapanmadan duruyorsa ölmüş demektir.
Yumuşadı zaten gözleri kapanmadı tepki yoktu sabahtan zaten agzını acıp duruyordu sogukta hiç kalmadı ama çigerleri bir türlü toparlayamdı yapamadım elimden geleni yaptım siz biliyorsunuz ama olmayınca olmuyor me diyeyim

Yavrular son safhadan çok nadir kurtulur. Tedavi etmeye çalıştınız ama olmadı ne yazıkki. Başınız sağ olsun.

Uv lambaya gerek yok hayvan daha küçük şimdilik sadece ısıtma lambası yeter 42 ya da 52 watt halojen ampul alın.

Isıtma lambası mesafe ayarında hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup (kibrit kutusu olur) üzerine cam derece yatırıyoruz. Yarım saatlik ölçümde 32 derece olduğu nokta uygun mesafeyi verir. İlk konumlandırmayı 15 cm mesafeden yapın duruma göre yükseltir yada alçaltırsınız.

Suyu ayarladıktan sonra hayvanı akvaryuma alın hayvan akvaryumdayken su koymayın eğer yapıyorsanız.
Hayvan bu esnada kuru çıkamayacağı bir kapta dursun üstüne de ısıtma lambasını doğrultun.

Canlı hayvan vermeyin.

Haşlanmış yumurta akı veya birkaç dakika haşlanmış kıyma verebilirsiniz eğer yerse haber edin

Isıtma lambasını alınca suyu 28 derece olacak şekilde ayarlayın. Bunun için iç derece kullanmanız net ısı değerini verir.

Hayvanın mümkünse başı dışarıda iken gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz?
Cem bey merhaba dobimi kaybettim ama biliyorsun mutlu olsun diye yavru almıştım codiydi maşallah çok iyi iştahlı bayada büyüdü ve hareketli baya elimede alıştı iki çesit maması var tetranın bide karidesi var nasıl besleyelim bide sebze ve meyvede verebilirmiyim çok seviyor marul salatalık elma ve nektari dobi hiç yemedi diye bu sefer bunuda yiyor diye abartmayayim nasıl yapmalıyım ha bide ısıtma işigi biz 70 bula bildik uzaga koydum artık bem size mama ları atsam eksik almam gereken başka mama varmı yazarmısın
20240904_120226.jpg
20240904_120409.jpg

Cem bey merhaba dobimi kaybettim ama biliyorsun mutlu olsun diye yavru almıştım codiydi maşallah çok iyi iştahlı bayada büyüdü ve hareketli baya elimede alıştı iki çesit maması var tetranın bide karidesi var nasıl besleyelim bide sebze ve meyvede verebilirmiyim çok seviyor marul salatalık elma ve nektari dobi hiç yemedi diye bu sefer bunuda yiyor diye abartmayayim nasıl yapmalıyım ha bide ısıtma işigi biz 70 bula bildik uzaga koydum artık bem size mama ları atsam eksik almam gereken başka mama varmı yazarmısınEkli dosyayı görüntüle 9247Ekli dosyayı görüntüle 9248
Buda codi tanıştırayım 😁nasıl sizce baya hemen büyüdü sanki

6 cm olmuş gibi ek olarak tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Sabahları 3 öğün reptomin, 4 öğün RaffyP yapın. Akşamları 2 öğün tropical biorept 4 öğün gammarus, 1 öğün haşlanmış yumurta akı verin.

Gammarus bitince yeni program yapalım. Bu arada 1 RaffyP stick 2 gammarusa denktir.

Yiyor ise ikindi civarı marul ve kıvırcığın körpe yapraklarından haftada iki kez elma haftada 1 olabilir. Meyveler şeker içeriyor. Fazlası zararlı. Salatalık haftada 1-2 kez çekirdeği büyük olmayanından verin. Yalnız kışın hormon hat safhaya çıktığı için kışın vermeyin.

6 cm olmuş gibi ek olarak tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Sabahları 3 öğün reptomin, 4 öğün RaffyP yapın. Akşamları 2 öğün tropical biorept 4 öğün gammarus, 1 öğün haşlanmış yumurta akı verin.

Gammarus bitince yeni program yapalım. Bu arada 1 RaffyP stick 2 gammarusa denktir.

Yiyor ise ikindi civarı marul ve kıvırcığın körpe yapraklarından haftada iki kez elma haftada 1 olabilir. Meyveler şeker içeriyor. Fazlası zararlı. Salatalık haftada 1-2 kez çekirdeği büyük olmayanından verin. Yalnız kışın hormon hat safhaya çıktığı için kışın vermeyin.

Anlamadım kusuruma. Bakmayın bu arada

Öğün sayı değil yemleme zamanı.

Pazartesi repto-gammarus
Salı RaffyP-gammarus
Çarşamba repto-gammarus
Perşembe RaffyP-tropical
Cuma repto-gammarus
Cumartesi RaffyP-yumurta
Pazar gammarus-tropical

Öğün sayı değil yemleme zamanı.

Pazartesi repto-gammarus
Salı RaffyP-gammarus
Çarşamba repto-gammarus
Perşembe RaffyP-tropical
Cuma repto-gammarus
Cumartesi RaffyP-yumurta
Pazar gammarus-tropical
Ne salagım 😁iki gün dimi sabah akşam yemleme günde iki defa tamamdır tşkler

Estağfurullah!

Evet sabah akşam şeklinde.

Tropical günü bitki vermeyin. Yem zaten bitkisel içerikli.

Öğün başı kafa hacminin yarısı kadar ama tam göz kararı ayarlayamazsanız yarım stick ve 1 adet gammarus fazla verebilirsiniz.

Geri