Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Tropical günü bitki vermeyin. Yem zaten bitkisel içerikli.

Öğün başı kafa hacminin yarısı kadar ama tam göz kararı ayarlayamazsanız yarım stick ve 1 adet gammarus fazla verebilirsiniz.
Ha bir de bizimki kum yiyor normal mi sarı silis olanı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resler kum yer. Hazımsızlık çektiklerinde yerler ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar.

Hayvan yem artıklarının kokusunu almışsa o sebeple de yemiş olabilir.

Resler kum yer. Hazımsızlık çektiklerinde yerler ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar.

Pek mama kalmıyordu havada kaptığı için ama iyiymiş yemesi tşkler senin sayende neler ögrendim su kaplumbagalar hakkında veterinerden daha çok bilgim oldu bu site sayesinde tşkler harbiden hepinize😁

Isıtma lambasını alınca suyu 28 derece olacak şekilde ayarlayın. Bunun için iç derece kullanmanız net ısı değerini verir.

Hayvanın mümkünse başı dışarıda iken gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz

Cem bey bizim bebek codi 7 cm kabuk boyu olmuş😁 maşallah iştahta iyi sizin mama listesini uyguluyorum bugün fircaladım bi bakarmisin nasıl
20240913_194535.jpg
20240913_194501.jpg

Cinsiyet 10 cm kabuk boyu civarı belli oluyor.

Su ısıtıcı ve lamba var mı?

Altbağası resimden öyle gözükmüyorsa griye çalan pembe bu üşümeye işaret. Eğer daha canlı bir pembe ise hayvan büyüyor.

Gece alanda uyumuyor değil mi?

Su içinde uyuyor ve 28 derece su zaten sıcak adana bide suiçinde adası var
20240914_172245.jpg

Ekli dosyalar

• 20240914_172235.jpg
    20240914_172235.jpg
    697 KB · Görüntüleme: 1
Tamam bir sorun yok. Tek tırnak bir yere tutunarakta uyuyabilirler.

Isıtma lambasını 12 saat yakın. Diğerini en çok çıktığı saatte 1 - 2 saat gibi.

Geri