Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Bir arkadasima mevzuyu anlattim.Eminoni tarafindaki camcilar uygun akvaryum yapar mi diye konusacak.Ondan haber bekliyorum.Suan son durum bu.İnsallah halledebiliriz.Plastik olayina icim el vermiyor.Tamamen kurtarmak istiyorum plastikten.

Aslı Hanım en güzeli öyle ama kendi imkanlarınızı zorlamadan yavaş yavaş yapın emin olun bu geniş plastik eski yuvasından daha iyi olur. . İçiniz rahat olsun siz emeğinizi sevginizi verirseniz zamanla herşeyin en güzeli kaplumbağanızın ve sizin olır

80*50*55 ve 65*35*50 olarak 2 akvaryuma,ev teslim fiyati 400 olarak aldim,bir siteden.Biraz fazla geldi.Ne dersiniz? Eminonu tarafinda daha uygun bulabilir miyim veya bildiginiz bir yer var mi?Yalniz eve teslim olmasi gerek.Yoksa getirmek sikinti olur diye dusunuyorum.

Bir de evde yer olmamasindan dolayi, 15 yasindaki 15 cm kaplumbagam icin,omurluk anlamda,65*35*50 idare eder mi sizce?Odamdaki alan kisitli.Oyuzden yuksekliginden degil ama boy ve enden kismak durumunda kaldim.

80*50*55 ve 65*35*50 olarak 2 akvaryuma,ev teslim fiyati 400 olarak aldim,bir siteden.Biraz fazla geldi.Ne dersiniz? Eminonu tarafinda daha uygun bulabilir miyim veya bildiginiz bir yer var mi?Yalniz eve teslim olmasi gerek.Yoksa getirmek sikinti olur diye dusunuyorum.

Bir de evde yer olmamasindan dolayi, 15 yasindaki 15 cm kaplumbagam icin,omurluk anlamda,65*35*50 idare eder mi sizce?Odamdaki alan kisitli.Oyuzden yuksekliginden degil ama boy ve enden kismak durumunda kaldim.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Hayvan erkek mi disi mi bu onemli 70*40*50 guzel olur yanliz cam kalinligi da onemli bir 8 mm olmasi lazim uste kuru alan icin
80*50*55 tabiki daha uygun buna 400 tl iyi fiyat cam kalinligi kac mm ?

bunlar içinde uygun olan 80*50*55 cam kalınlığı nedir. bunu bilmek gerek. kaplamalı mı ? bir resmi iyi olur. ama bu fiyata akvaryum imalatçısında yaptırırsın. fiyat biraz tuzlu geldi. mas akvaryuma bir sor. gerekirse yere koyarsın. ama büyük olsun. cam kalınlığı en az 8 mm olmalı.
http://www.masakvaryum.com/tr/mas-tr/Index.asp#00
http://www.masaquarium.com/tr/mas-shop/?mod=cat&cat_id=47

Mm.sini vermedi.Kaplus disi ama yasina gore cussesi kucuk.15 cm.

Aslinda ben de buyuk akvaryumlari gordukce cok ozendim.Ustelik İstanbul disinda gayet de uygun fiyatlar. İstanbuldayiz diye neredeyse iki kati fiyat.

Yerde olmasini da dusundum ama kaplus rahat etmez veya ekipman vb sikinti olur mu diye endise ettim.

Bu arada tum cevap yazan arkadaslara cok tesekkur ederim Tesadufen kaplumbagalarla alakali bir face grubuna uye olup,bu foruma tavsiye uzerine kaydoldum.Birden bakima dair bir suru sey ogrenince,hem uzuldum(su ana dek yaptigimiz yanlislar icin)hem biraz panikledim, nerden baslayacagimi sasirdim. İlgi ve sevgiyle cevap yazan ve belki de ayni seyleri defalarca farkli kisilere yazmasina ragmen sıkılmayan arkadaslar, gercekten cok iyi ve degerli insanlarsiniz..

65*35*50 ömürlük kesinlikle olmaz. 80*50*55 çok ideal olur. Kaçış boşluğu vs zaten kullanım alanı düşecek. Özellikle dişi ise daha büyük olacağına göre büyük olan.
Avrupa yakasında Eminönü, anadolu yakasında Maltepe akvaryumcular çarşısı fiyat olarak uygundur. Ancak cam kalınlığına kesinlikle dikkat etmeli. Ucuz akvaryumlarda genelde ince cam kullanarak maliyet düşürülür. Cem in önerdiği gibi mas akvaryum ile görüşmek iyi olur.

Merhabalar

Dediginiz ve cogu yer ile gorustum. Fiyatlar yuksek.

Plastik ve tekerlekli kaplardan omurluk boyutta 100 liraya var ama detayli bakacagim.

Odamda yer olmadiginsdan,en azindan dolapalari acarken kabi cekerim diye dusundum.

o zaman hazırda 100*40*50h gibi bir şey bak. belli zamanlar indirim yaparlar en azından elin bollaşana kadar seni bir kaç sene götürür. plastikdense az ufak bir cam akvaryum daha iyidir.

Rica etsem su 3 oneriyi inceler misiniz?1 ve 2'de fiyat disinda fark goremedim. Buyuklukleri cok iyi.Yalniz saglikla ilgili detay yok.Ama 3.sunde olculer daha kucuk ve tasima kapasitesi 2/3u kadar ama saglik onayli denmis. İki firmaya da kullanim amacimi belirten mail gonderdim ama dogru bilgi verirler mi bilemiyorum.

Baska ornek goremedim nette tekerlekli ve buyuk.

Yardim rica ederim.

www.akcaplastik.com/120-Litre-Seffaf-Tekerlekli-Saklama-Kabi80x51x42-cm,PR-309.html

www.akcaplastik.com/120-Litre-Seffaf-Tekerlekli-Saklama-Kabi79x50x41-cm,PR-806.html

www.hobbylife.com.tr/urunler/mutfak-rnleri/multi-box-saklama-kutular/dikdrtgen-multi-box-saklama-kablar/80-lt-tekerlekli-multi-box-p410.html

En alttakinin fiyatını göremedim ama bence ilki olur ama kısa zamanda akvaryuma geçicekseniz 80 litrelikte olur hepsi kapaklı değil mi Aslı Hanım?

Kisa zamanda akvaryuma gecemem saniyorum.

3.sunu bir cok sitede ama en uygun 45 e satiyorlar.

Benim tek takildigim 3.su icin "BPA içermeyen plastik hammaddeden imal edilmiştir. "notunun ve Tarim ve koy isleri bakanligi onayli olmasi. Ama tabi bu notlar,isiya dayaniklilikla mi alakalidir,bilinmez. Firmanin da cok saglikli bilgi verecegini dusunmuyorum.

İlk 2 kabin oldugu markada sadece %100 plastik denilmis. Birinde 1.sinif plastik denilmis.Ama teknik bilgim olmadigindan yorum yapamiyorum .Yani digerinin artisi gibi gorunen. BPA icermemesi,bunda zaten mevcut mudur fikrim yok.

Bu arada plastik kapla beraber hayati onem tasiyan ilk seyi isitici diye dusunerek,isitici almaya karar verdim.Oncelik siralamam dogru mu?İlk etap icin olmazsa olmaz baska birsey var mi?Daha once verdiginiz siteyi mi tavsiye edersiniz?Belli onereceginiz marka veya turleri var mi?Yoksa normal akvaryuma dik sekilde konan isiticilardan mi?

Hepsi kapakli ancak ben kapatmam diye dusundum.Neden sormustunuz,bir faydasi mi var kapagin?

O zaman 3. sü ideal aslı hanım en azından zararı en az olan o . Akvaryuma geçene kadar idare eder en azından

BPA icermesi falan gibi konularda fikrim yok asli hanim bunu soyliyim once ama 120 litre olan tabiki daha iyidir

Kaplumbaga akvaryumunda kapak gereksiz ve kullanissizdir

Dogru en elzem sey isitici diye biliriz jbl eheim tetra benim kalite siram budur fakat durumunuz cok iyi degil sanirim buyuzden 100 w bir atman isnizi gorur yanliz kabin arkasina kacmasin diye koruma yaparak kuru alan ve onun icin isitma lambasi (normal 40-60 w arasi her ampul olur) almalisiniz kuru alan kendinizde yapabilirsiniz ampulse 5 lira birseydir

Kapak ihtiyaç değil hani kapaksız olur daha ucuza olursa ucuz olanı alın diyecektim ama 3. daha sağlıklı diğerlerine göre

Kapağa gerek yok. Bu hayvanlar akciğer solunumu yapar ve yüzeyde gezmeyi sever. Frah bir ortam olmalı.
Bu kaplarda korumasız ısıtıcı kullanılmaz. JBL yada sera markalarının plastik korumaları ısıtıcının herhangi bir durumda kaba doğrudan temasını engeller ve erime, deforme olma gibi olumsuzlukları yani kazaları önler.
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=312247
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4543&ad=sera-akvaryum-isiticisi-100-watt

Acil gereken diğer malzemeler kuru alan ve ısıtma lambasıdır.

Ancak benim düşüncem bu kapların bu su hacmini kaldıramayacağı yönünde. Bunlar 120 lt hacimde ama içerisine su konulması için tasarlanmamış. Çatlama ve kırılmada evi su basar. Tekerleklerin ağırlığı kaldıracağını ise hiç sanmıyorum. Ayrıca bir unsurda bu kap tekerleklide olsa hareket ettirilemez. Suyun dalgalanması kazaya sebep olur.
Saklama kabı küçük akvaryumlar yerine geçici süre olurda ömürlük sistemde olmaz. Daha doğrusu yurt dışında profesyonel olarak bu iş için imal edilenler kullanılıyor ama bu örnektekilerin imal sebebi akvaryum olarak kullanmak olmadığı için 100 lt suyu bir anda ev içerisinde görmek mümkün.

Dusununce 80-120 litre suyu o ayaklarla tasimasi imkansiz,haklisiniz.

Tasimayi dusundugum mesafe,en fazla 1 mt kadar.Oyuzden hafif hafif sikinti olmaz diye dusundum. Ancak daha onemlisi bu degindiginiz konu.

Ayaksiz aldim diyelim veya en fazla ayagi kirildi,kullanamadim.Ama kap catlarsa gercekten problem olur. Yarisina su koysam da anlami olmaz. 40 litre.. Gecici olarak eski kabindan iyidir tabi ki ama bu agirligi tasiyacagi da kesin degil ki.

Firmalara telefon edip sorabilirim bunu ama mantiken bakinca,bana da olmaz gibi geldi.

Bu arada daha once soylediginiz,camlar icin 6 ve 8 mm konusu gercekten fiyati cok etkiliyor.Birine 300 dedilerse,digerine 200luk fiyar verdiler.

Plastik kapla en azindan aciliyeti gideririm diye bu buyuk kaplari gorunce sevinmistim ama simdi ne yapacagimi dusunmeye basladim yine =(

Emre abi haklısın bencede tekerlekler olmamalı taşınırken bile taşar o su muhakkak.. Yinede en az yaza kadar idare edilsede bir akvaryum şart imkanlar el verdiğince 2. el satanlarda oluyor yaza kadar aramızdan forumdan biri satarsa yardımcı olurlar

Siz bence arayıp sorun en güzeli sağlamlıkları hakkında bilgi edinin kullanıcağınız konuyu belirtin yardımcı olurlar

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-100x40x50-mobilyali-akvaryum-kampanya-154700674/detay
Fazla fiyat vermişler. Bu akvaryumun cam kalınlığını sorabilirsiniz. 8 mm minimum olmalı.

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-100x40x50-akvaryum-kampanya-154701590/detay
Bu var, mobilyasız. Cam kalınlığı sorulabilir.

Aslı hanım bence mobilyasız uygun gözüküyor bir arayın Emre abi bulmuş saolsun

Geri