Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Tesekkur ederim yardimlariniz icin.Cam kalinliklarini soruyorum simdi.

Yalniz yer konusunda sikinti var. Odamda ancak masami kaldirip yere koyabilirim bu boyutlari.

Plastikleri ise yarin telefonla soracagim.Simdi cikmislardir.

Tamam yerdede olur arasına bir parça izolasyon için malzeme koyarsanız sogukta almaz

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Emre Abi en az 8 mm olucak demiş bende şimbi bakayım biraz belki uygun birşey bulabilirim Aslı hanım en fazla ne akdar ayırabilirsiniz akvaryum için ona göre bakayım

o plastik kapları düşünüyorsan 2. numara en uygunu tekerlekler büyük olduğuna göre kabın kalınlığı da biraz daha fazla olabilir. yani diğerlerine göre ağırlık kaldırması daha fazla ama önce cam üstüne yoğunlaş. son tercihte bunu düşün.

camı alırsan altına uygun ölçüde halı kestirip koyabilirsin. tahminen 30 tl gibi bir şey tutar halı. 60 cm veya 80 cm boyda koridor halıları var. royalde var böyle mesela istediğin ölçüde kestirip overlok yaptırırsın. veya pembe yada mavi renk strafor bulursan o da olur. daha da ucuz olur.

Aslı Hanım bu akvaryum 140 lt bombeli fiyat 200 lira yazıyor arayıp sormakta fayda var camı :

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-cok-acil-harika-guzellikte-bombeli-akvaryum-sa-ti-yo-rum-154762927/detay

gittigidiyordaki hepsine baktım ama hep 6mm orda yok sahibindene tekrar bakıcam

Malesef buda bombeli ama milimleri yazmıyor http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-ayaginiza-kadar-gelen-100-cm-bombeli-akvaryum-115-tl-154336531/detay

Birde bu var 94 tl bunu arayıp sorun cam kalınlığını bence ucuz ama inşallah kalındır camı

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-100-cm-duz-akvaryum-94-tl-154131008/detay

Sağ olsun Yaşarcan da araştırmış. El birliği ile buluruz inşallah uygun bir akvaryum.

Tesekkur ederim desteginiz icin.Yalniz İstanbul sinrlari icinde bakiyorum yalnizca.Durumum oldukca kisitli.Bu rakamlar icin bile inanin.Derece vb bir suru ek yani sifirdan akvaryum kuracagimdan,kucul farklar bile onem kazaniyor =(
Tuzla'dakinin mm soruyorum simdi

Anlıyorum sizi ama yaşayabilceği şekilkde kuralım akvaryumu fazla lükse gerek yyok kum falan almazsınız akvaryum kuru alan ısıtıcı olsun ilk başta yeterli

Keşke bi 8 mm olsaydı.. Vallahi dün gece çok baktımk ama ya çok pahalı oluyor yada camı ince oluyor ..

Genelde Balık Akvaryumu olarak hazırlanıyorlar, Sukaplumbağası ve akvaryum olayı çok yaygın değil ki :hih:

İmkanınız varsa çok iyi olur, sanırım daha fazla seçenek olabilir. Yaptırılmış ama alınmamış ya da iade edilmiş ürünler de bulunabilir belki.

Bencede Aslı Hanım pazarlıkta olur illaki

hazır akvaryumlarda 6 mm cam standard üretim çıkıyor.

Ben kisa bir sure icin daha buyuk bir plastik kap siparis ettim. (61*38*23/40 litre) Daha once konustugumuz gibi,tasimayacagini dusunerek daha buyuk olan kaplardan sonra elimde cope donusur diye almayayim dedim.

Suanki kabi (45*30*10) idi ve idare edecek hali kalmadi,resimde gordugunuz uzere =)

Kalerufer yanina koyunca,hareketlendi ve cikmak icin ortaligi yikmaya basladi. En azindan cikamayacagi bir kap olur ve isiticiyi oncelik alirim diye dusundum.Onceki kap cok alcak oldugundan tas bile yoktu cikmasi icin.

Cam konusu zaten sart.Ama surec uzayacagindan,en azindan o arada hayvancagiz iskence cekmesin dedim.

www.evrimagaci.org/fotograf/43/4479

Bugun rastladigim bir haber. Belki rastlamissinizdir ancak yine de paylasmak istedim.

Cok uzucu =(

Degerli arkadaslar

Ancak mobilden baglanabildigimden,forumu fazla gezme imkanim olmuyor. Ama asagidaki ilani gordum. Aslinda tam benlik.Ama sizce benimki ile buyumeleri sikinti olur mu?Oraya da ayni yorumu yazdim.

www.sukaplumbagasi.com/forum/Konu-kaplumbaglarimi-sahiplendirmek-isityorum.html?pid=132029#pid132029

Ekli dosyalar

• IMG-20140221-WA0003.jpg
    IMG-20140221-WA0003.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 74
Aslı Hanım o akvaryum 80 litre 4 kaplumbağa yaşayamaz malesef

Diger konuyada yazdim yasarcan hakli malesef

Geri