Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Bizimki kivircik vb hic sevmiyor.Eski kaplumbagalarimiz bayilarak yerlerdi.Buna cok denedik,yemiyor.

Az olmak sartiyla meyve ve cerezlere cildiriyor mesela. Yumurta beyazini da cok seviyor.

Bu yem geldiginde tepkisine bakacagim.

Kollari ve kafa arasindaki boslukta hafif pembelik var sanki bizimkinde.Ama uzun zamandir boyle.Kuvveti vb yerinde coksukur.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

tatlı, tuzlu ve baharatlı yiyecekler sakıncalı. her ne kadar heves gösterse de organları buna müsade etmez. bünyeyi zorlar. muz şeker bir yana kabızlık yapar. içindeki potasyum. nabız atışını azaltır. zaten kalp atışları yavaştır. marul veya kıvırcığın göbek kısmına yakın körpe yapraklar biraz daha sulu ve tatlıdır. kabuk boyunun yarısı kadar atıp yarım saat kadar bekle yemezse sudan al. bunu öğle civarı yemden uzak bir saatte verirsen yeme ihtimali güçlenir.

En olmadı salatalık verin Aslı Hanım ama özellikle şekerli yiyecekler olmasın

salatalık yaza doğru şimdi hormonludur.

Yada havuçtan ince parça kesip verilebilir.

arkadaşlar kendi konumda da belirttiğim gibi 3 adet kaplumbağa vardı arkadaşımın ve sahiplendirmek istiyordu 2sini ben sahiplendim ancak en az 200 litre akvaryum gerekiyormuş. o kadar bütçem yok şuan pratik yollarla birşeyler yapılabilir mi? ya da sıfırını almaktansa elinde ihtiyaç fazlası olan varsa daha uygun bir fiyata verebilir mi? şimdiden teşekkür ederim.

fırat hayırlı olsun 200 litrelik akvaryum herkesin ihtiyacı onu bu şekilde bulamazsın. akvaryum imalatçılarını dolaş ikinci el veya sipariş iptali bulabilirsin belki en azından 8 mm cam kalınlığı olmalı. izmirdeydin galiba kamil tunca bulvarına bak bir sürü petshop var olmadı imalatçıların adresini de alırsın.

buradan da takip et.
http://ilan.elookat.com/izmir-akvaryum,F.htm
mesela bunu buldum. izmirde olsam hemen alacağım akvaryumdu. bu fiyata bedava.
http://ilan.elookat.com/ilan-izmir-bayraklida-1-50-metre-akvaryum-mobilyali-ayaklikli-tam-set-uasuAAN-3135361.htm

Kivircigi denedik.Once heves etti,2-3isirik atti.Sonra birakti.Elimde gezdirince,pesinden kosuyor hareketli diye.Ama koklayinca yemiyor.

Normal marulda verebilirsinız Aslı Hanım en azından deneyin

Kıvırcığa bir kaç yemi toz haline getirip yapıştırırsan hayvanı bir ihtimal kandırabilirsin. Sevdiğinin kokusunu alınca yeme ihtimali var.

hayvan diğer verdiklerini bekliyor ondan, zaman içinde alışacaktır yeşilliğe.

Daha once muz icine mayin gibi yemini dosuyordum.Kanip yiyordu.Bu yemi yemediginden kandiracak saglikli malzemem yok.Kargo durumuna baktim,siparis ettigim yem bugun yada yarin kesin gelmis olacak.Umarim sever onu.

Malesef muz veremiyoruz şeker içeriğinden ötürü. Yeni yem sera vital değil mi?

TETRA REPTOMİN STİCK KAPLUMBAĞA YEMİ olarak geciyor.Sizle konustugumda bunu onceden siparis vermistim.Durumum uygun oldugunda da diger ana yem ve destek yemlerden siparis edecegim en kisa zamanda.

AEK' Alıntı:
Malesef muz veremiyoruz şeker içeriğinden ötürü. Yeni yem sera vital değil mi?

Burada bilgi edindikten sonra bir daha muz,cerez vermedim.Ama yumurta beyazinin zarari yok sanirim?

haftada bir'den aşağı verme bu suyu kirleteceği için ayrı bir kapta ver. sarısından da verebilirsin. değişik tat olsun manasında yoksa yemleri gereken ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. sen yem harici şeyleri yoğun verdiğin için yemlere soğuk davranıyor.

61.38.23 olculerindeki yeni plastik kaba uygun (isiya dayanikli kap) isitici onerileriniz nedir acaba?
Turu veya olmasi gereken ek bir ozelligi,boyutu var mi?
Uygun maliyette birsey ariyorum.Yardimci olursaniz sevinirim.

max 30 cm boy ve 50 W yeterli olur.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4485&ad=atman-kristal-camli-akvaryum-isiticisi-50-watt
garantili olsun su azalır cam kırılır patlar derdin olmasın dersen bu da olur
mailto:/urun_detay.aspx?urn=12862&ad=roxin-celik-akvaryum-isiticisi-100-watt
yalnız bir tanede iç derece al ki net ısı değeri için bu dereceye bakıp ayar yap. dereceler bunlardan birisi olsun.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=17347&ad=boyu-bt-02-vantuzlu-cam-akvaryum-derecesi-0-50-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11932&ad=jbl-vantuzlu-cam-derece-0-50-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1141&ad=sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c

Plastik kaba korumalı ısıtıcı takmak daha iyi olmaz mı? Bu ısıtıcılar değdiğinde eritme yada deforme etmez mi Cem?

Watt kismi,akvaryum hacmi ile mi baglantili?

www.mybestpetshop.com/protemp-isitici-watt-p-460.html

korumali derken bu ornekteki gibi mi?

Geri