Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Buyudugunden beri simarik bu =) Arkadasin rahatsizlanan Pitircik, agzindan fiskiran nokta boyundaki parcalara bile kosuyordu =)

Bu arada derece alinmasi da gerekiyormus ya.İsiticinin dogru calisip calismadigini denetlemek icin degil mi?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Evet vantuzlu cam civalı derece, ama kalitesiz ince camlı olmasın ki hayvan kırmasın. Su ısısını kontrol edebilirsin bu derece ile. Kuru alanada koyup lamba mesafesi uygun mu diye ayarlanır. Örneğin bunlardan biri uygun;
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1141&ad=sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11932&ad=jbl-vantuzlu-cam-derece-0-50-c

emre dün bunu buldum aynı düzende daha ucuz. bunu alabilirsin aslı.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=17347&ad=boyu-bt-02-vantuzlu-cam-akvaryum-derecesi-0-50-c

Tesekkurler

Hepinizin onerdigi ve Agustos'un uygun dedigi gittigidiyor sitesinden 100wattligi az once aldim arkadaslar.Sahiden en ucuz orada cikti.Digerlerinde 50 bile daha yuksek.50uzeri kargo da odemiyormusum.Saticiya soru sordum.Aninda cevap yazdi bu saatte.İnsallah memnun kalacagim.Muhtemelen Sali elimde olur.Dereceyi de belki akvaryumcudan alirim.

Arkadaslar epeydir baya basinizi sisirdim,yordum da sizi Ama cok tesekkur ederim.İsiticiyi da siparis ettigimden beri cok mutlu hissediyorum.En azindan en temel seylerini elimden geldigince yapmaya calistim.Sizlerin destegi,yolgostericiligi,yardimlari olmasaydi bu kadar kisa surede yapamazdim sanirim bunlari.İnsan konustukca daha idrak ediyor bazi seyleri.Keske benim cocuklugumda da internet olsaydi ve forumlar vb gelisseydi de,o zamandan kursaydik altyapiyi guzelce.İlk kaplumbagamiz geldiginde sanirim 11-12 yasindaydim. Belki hala yasiyor olacaklardi.

Aslı Hanım biz herkese aynı şekilde elimizden geldiğince yol gösteriyoruz kimisi tamam diyor kimisi aman diyor ve emin olun ki sizin emekleriniz olmasa hiçbirşey olmazdı asıl biz size teşekkür ederiz böyle duyarlı olduğunuz için

cem' Alıntı:
emre dün bunu buldum aynı düzende daha ucuz. bunu alabilirsin aslı.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=17347&ad=boyu-bt-02-vantuzlu-cam-akvaryum-derecesi-0-50-c

Cam aynı gibi. Muhtemelen kalite vantuzda düşük. Denenerek görülür.

Sen burayı bulup konuya vakıf oldunya, gerisi geliyor Aslı. Sonuçta önemli olan bunların doğru olduğuna ve bu hayvanlar için gerektiğine vakıf olman çok önemli. Hayvanlada yıllardır vakit geçirdiğine göre elinden geleni yapıyorsun işte. Sen sordukça cevap alacağın yada fikir alacağın bir yerdesin. Özellikle Yaşarcan yoğun ilgilendi sağ olsun.

Çok mutlu etti beni düşünceleriniz çok teşekkürler .. Elimizden geldiği kadar siz ve küçük dostlarımıza yardım etmek görevimiz:)

Emre Abim sen sağol asıl senin yardımlarınla herşey

Forumda baska konulari da inceliyorum ara ara. Belli basli arkadaslarin hep yorumlari var. Zaman,bir insana verilebilecek en buyuk hediye bence. Arkadaslar gercekten,benzesen her konu ile sifirdan ilgilenmisler,tekrar tekrar ayni seyleri anlatmislar.
Emegi gecen herkesten Allah razi olsun.Bu canlar elimize muhtac. Suclari yok,5-10 lira icin satilip dogalarindan uzak,iskence ile yasamaya mahkum birakiliyorlar. Mecidiyekoy'de 1-2 yil once yuvarlak fanus icine konmus,5 liraya kaldirim uzerinde,isportada cuzdan gibi satildiklarini gordum en son. Yazik..Onu coluk cocuk alip iskence bile yapabilir.

Aslı, dediğin gibi özellikle ana gereklilikleri defalarca yazıyoruz. Ben Cem ile birçok kez aynı konuları paragraflarca yazdım. Bunun en büyük sebebi araştırma alışkanlığının olmaması. Ama en basit konu olan yaşam alanını, ihtiyaçları ve beslenmeyi kaplumbağa bakım kılavuzunun okunmasını isteyerek anlaşılmasını sağlayabiliyoruz artık. En azından daha çok detaylarda fikir alışverişi olmasını bir nebze sağlıyor.

Zaten iş hayatı önemli bir zaman alıyor. Onlar içinde biraz zaman ayırmak gerekiyor tabiki. Bir hayvan için ısıtıcı sağlanmasını anlatıp bunun giderilmesine vesile olmak ve üşümesini engellemek bile yetiyor bazen. Özellikleson zamanlarda kurulan sitemler şahsım adına beni çok mutlu ediyor.

İnsanlara yardimci olmak ve kaplumbagalarin saglikli yasamasina vesile olmak tarifsiz bir mutluluk olsa gerek

İnsanlara yardimci olmak ve kaplumbagalarin saglikli yasamasina vesile olmak tarifsiz bir mutluluk olsa gerek

kesinlikle özellikle hasta olan hayvanların iyileşmesini görmenin hazzı bir başka. bu hayvanların yüzünde acı çektiğine dair bir mimik hareketi yok ama biliyorsun ki acıyı derinden çekiyor. kötü ortamda yaşamaya maruz kalan hayvan iyi yaşamanın ne olduğunu bilmiyor fakat bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyorlar. güzel bir ortam sağlandığında hayvanın hareketlerinden bunu hissediyorsun. bu zevk tartışılmaz bir hal alıyor.

İsitici henuz gelmedi ama netten kullanimina baktim. Minimum water ibaresine kadar su dolacakmis ama maximum u yok sanirim.Yani tamamen batiriyorum suya degil mi?

istersen batırabilirsiniz Aslı Hanım istersenizde dereceyi ayarladığınız kısım dışarda kalabilir

kutusunda fully submersible veya completely summersible yazıyorsa batar. yazmıyorsa su o ibareye kadar su içinde kalır. markası nedir. ya da linkini at bakayım.

tetra protemp abi 100 lük

tetra mı jbl mi ?

Tetra protemp yokki yasarcan :)
Jbl ise tam batiyor

Geri