Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Evet jbl yada sera markalarının 50 w olanı daha iyi olur. O tam sınırda ve hem zorlanır hem çok tüketim yapar.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11897&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-50-watt

O firmada da varmış.
http://www.mybestpetshop.com/protemp-isitici-p-459.html

www.otuz.com/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=314354

buna da kaplumbagalara uygun demis ozellikle tanitiminda ama gercekten oyle ozel bir yapim var mi yoksa hemen hepsi ayni mi bilemedim

50 likteki endisem kabin ve simdilik suyun az olacak olmasi. tanitimlarda cok fazla su miktari demis. benim kap 40 lt ama plastik tasimaz diye ben bunun cok azini su ile doldurmayi dusunuyorum. kalani yuksek birseuler koyup kuru alan yapmak istiyorum

mybestpetshop diger sitelere gore cok dusuk fiyatli. diger tum siteler asagi yukari ayni ve en az ortalama 15 daha pahali. fiyatlari gunceldir diye umuyorum.
25 ve 50 arasi 1 lira var. Almisken 50 mantikli tabi ki ama soyledigim gibi az suda bir tehlikesi yoksa.

Tetra Repto Heater RHT-50 Kaplumbağalar İçin Darbeye
Dayanıklı Plastik Isıtıcı (25 Derece Sabit) 50

Bu mu yoksa konustugumuz Jbl mi daha iyi acaba?Watt ayni,fiyat da ayni.

Sera marka genelde baya ucuk.Diger markalari da bilmedigimden detayli inceledim Baska tavsiyeniz varsa bakayim

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

25 dereceye sabit oldugu icin uygun degil jbl olan uygun

Plastik korumalı olması darbelere karsı korumalı. Ama tetranın 25 derece sabitliği uygun değil. Aslında sizinkinin boyunda hayvan için zaten 26 uygun derece ve 1 derece sorun değil. Ancak hastalık yada ısı artışı gereksiniminde işe yaramaz. Bu sebeple jbl korumalı ısıtıcı daha iyi.

Zaten bu üçü dışında büyük kaplumbağaya uygun yok. Sera uçuk fiyatlı olduğu için olmaz. Tetra ısı ayarı olmadığı için olmaz. Jbl en iyisi.

dibe vantuzla destek verdirilirse yakmaz. çelik olan taş ile desteklenebilir. cam o kadar zarar vermez diye düşünüyorum.

Plastik kalitesinede bağlı ama neticede bunlar kumaş toplama yada su harici ürünler koymak için üretilen malzemeler olduğu için güvenemedim.

Jbl 50 w olarak mutabigiz sanirim.Arkadaslar simdi eve geldim, yem gelmis.Annem atmis 2-3 tane yemis ama 2-3tane birakmis(kendi yemini hic yemiyordu)

Yavaş yavaş alışacaktır Aslı Hanım başka birşey vermeyin siz üzülmeyin açlığa dayanıklıdırlar acıktıkça yeni yeminden yiyecektir :)

Bayadir yemiyor ama =(( Bu arada Jbl 50 watt fiyati 46 olan yerde stokta yok.Zaten dun dedigim gibi o fiyata yakin yer yoktu hic. Simdi baska uygun yer arastiriyorum.Max 50 falan dusunduydum kargosuyla aslinda ama su ana dek baktigim sitelerde 70 civari.

70 olanlarda da stok yok. 80-100arasi kargo haric

Aslı Hanım araştırdımda en uygunu bu geldi bana mailto:/evcil-hayvan/jbl-protemp-s-100w-isitici-tropicana-92014996

Batti balik yan gider diyerek aliyorum suan =))

Mobilden acamadim.Arkadas kendi uyeliginden siparisi verecek.Ben de internetbankaciligindan EFT yi yapacagim.

Bende mobildeyim şuan anca akşama yatdım edebilirim sipariş konusunda

Bankamatikle alma secenegi varmis.Kk.m yok zaten.Havale ve Eft ile odeme yok. Tam bankamatik bilgilerini girdim.Site bakim calismasinda diye uyari cikti.Boyle sans gormedim =(Kaldik haftasonuna=(

Olsun Aslı Hanım yavaş yavaş herşeyi hallediyorsunuz böyle zaman ayırmanız emek vermeniz bile çok güzel

Bazen elde kalanlara kampanya yapıyorlar. Bu sebeple güçlü olan daha ucuz olabiliyor.

Simdi 3-4 yesil yem daha yedirdim.Butun atinca yiyor ama agziyla yutmadan once kirarsa,yemin suya dusen kisminin asla pesinden kosmuyor.Bizimki de ayri bir simarik =)

Aslı Hanım ilk defa duydum yem kovalamayan kaplumbağa :) ama sistem güzelleştikçe kuru alan ve lamba geldiği zaman iştahı açılacaktır

Geri