Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Yeni bulduğunuz kap yüksekliği de azmış. En azından 70 lt olsa daha iyi olurdu.

Diğer konudaki sahiplenme isteğinize genel bir cevap attım. Sadece sizinkine dahi 80 lt yeterli değil.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Ekipmaniyla beraber bir kaplumbagasi ve benzer ilani olan bir kisi olursa ve gozunuze carparsa,bana iletirseniz sevinirim.2 tane olurlarsa olabilirdi saniyorum.2.kaplumbaga dusunmuyordum ama ekipmanla beraber,benimkinin de hayati kurtulacaksa neden olmasin..

loveturtle senin talebini iletecegin konu burasi degil sanirim =)

İcine fazla su alamayacagini(catlama riski)dusunerek,yuksek alani cok tutmak istemedim.Cunku bize kaptan yukari bakmayi seviyor.Zorlanacak bu sefer,mutsuz olacak.

Buyuk kuru alan icin kabin agirligi artacakti. O yuzden boyle bir secim yaptim.

İki tane değil bir tanede olsa olmazdı. O akvaryumda sizinki yaşar ama oda ömrü boyunca değil. Bu sebeple sizin bir şekilde kap yada akvaryum bulup bir süre daha idare etmeniz gerekecek. Akvaryum nir türlü bulamadık.
Mas akvaryumu arayıp rodajsız dolapsız beni idare edecek 8 mm camdan 100*40*50 yada 80*50*50 bir akvaryum fiyatı ne kadar olur diye sorar mısınız? Çerçeve vs hiç bir ilaveye gerek yok. En uygun maliyeti soruyorum dersiniz.
http://www.masakvaryum.com/tr/mas-tr/Contacts.asp#04

asliaral' Alıntı:
Ekipmaniyla beraber bir kaplumbagasi ve benzer ilani olan bir kisi olursa ve gozunuze carparsa,bana iletirseniz sevinirim.2 tane olurlarsa olabilirdi saniyorum.2.kaplumbaga dusunmuyordum ama ekipmanla beraber,benimkinin de hayati kurtulacaksa neden olmasin..

loveturtle senin talebini iletecegin konu burasi degil sanirim =)

İcine fazla su alamayacagini(catama riski)dusunerek,yuksek alani cok tutmak istemedim.Cunku bize kaptan yukari bakmayi seviyor.Zorlanacak bu sefer,mutsuz olacak.

Buyuk kuru alan icin kabin agirligi artacakti.Oyuzden boyle bir secim yaptim.

İyi düşünmüşsünüz ama o kaptanda atlar bence. Hayvanın maşallahı var. Birde su miktarı az.

Masallahi var =) Guldurdunuz beni=) Sormayin valla,dun zaptedemedim artik izin verdim cikmasina.

Yerleri siliyoruz.Benim yatagimin altini benimsedi.Orada uyumak istiyor.

Sabah cikmak istediginde de,yatagin altindan kafasini uzatip kalkmami bekliyor.

Cok seker ve zeki.

Buradan yazmamisim.Siz soylediginizde gorusmustum.Mas bana yuksek bir fiyat vermisti. 300 e yakin diye hatirliyorum.Ama o ara cok farkli olculer soruyordum.Tam hatirlamiyorum.Yukseklik 50 fix ve 65*45- yada 80*55 gibi birseydi.

O zaman o olmaz. Arada camcıya falan denk gelirseniz dediğim ölçü ve kalınlıkta ne kadar olur diye sorun bence.

Bir an önce yeni yere kavuşursa iyi olacak.

aman dikkat et üstüne basma da. resme baktımda hayvan isyanlarda dar yerde efkar basmış dışarı atmaya çalışıyor kendini. :smile:

=))) Bizimki buyudukce karanlik yerleri sevmeye basladi.Annemler Alanya'ya goturmuslerdi.Guneslendirmek icin yer yaptilar.Koltugun altina kacmis.Acikmasi disinda da cikmamis. Sanirim kendini guvende hissetmek 1.ihtiyaci oldu.

Yazikta da balkonda geziyor ama uyuyacaksa mutlaka vazonun arkasina kaciyor(sirf onun icin cicekli vazo koyduk)

Aliskin oldugum icin uzerine basmiyorum =)Uyaninca isik tutuyorum hemen asagi =)

Susuz kuvete koyduk daha once denemek icin ama sinirlendi =))

Susuz yerler onun için güvenli değil. Bu sebeple ya korkup saklanır yada çırpınır durur. Sistem kurulursa hayvan yerlerde gezmekten kurtulur.

Bu arada hayvanın kabuğunu üstten ve yan hizzadan resmetmek mümkünse bir bakalım.

Beslenmeyide gözden geçiririz

Aslı Hanım aslında kredi kartı varsa taksitli şekilde alamazmısınız akvaryum ? 300 lira olsa bile ki bu fiyat tutmaz 5 taksit olsa 60 60 ödersiniz

Diger konu amacindan sapmasin diye buradan devam ediyorum

Siparis ettigim buyuk plastik kap
gelince kuru alan yapacagim,gecici.Bugun
de tavsiye edilen 2 ana yemden Tetra
Reptomin (500luk)siparisi verdim.Bir anda
yapacak butcem yok,bari ufak ufak elime
para gectikce birseyler alayim dedim.

Kargolar saniyorum yarin bende olur.

İsitici yerine simdilik kalerufer yani.

Aslı Hanım diğer konuda dediğim gibi kendinizi bütçenizi çok zorlamayın ama ilk olarak alınması gereken ısıtıcı ve kuru alan için lamba.. kuru alanı nasıl yapıcaksınız?

Suanki kabindan daha uzun bir kap aldim.Bir ucuna yukselti(enalttan itibaren)yapip,uzerine de cikacagi ve sevecegi brsey koymayi dusunuyorum.

tamam lamba koymazsanız olmaz ama ısıtıcı lamba şart

Ona da bakacagim netten.Yemi oncelik alma nedenim,yememeye baslamasi.Daha once de kislari boyle yaptigi oldu ama yemini de cok sevdigini dusunmuyorum. Mesela azicik muz atiyoruz,deli gibi yiyor.Demek ki seciyor.İnsallah gelecek yemin tadini sever =((

Şekerli meyveler atmanızı önermem marul verebilirsiniz ama kabuk boyu kadar hem oynuyor hem yiyorlar . Lamba konusu çok pahalıya mal olmaz ama ısıtıcı konusunu alabilcek duruma geldiğinizde en ucuz ve kaliteli olucak şekilde araştırırız

Kış aylarında iştah kaybının sebebi soğuk sebebi ile metabolizma yavaşlamasına binayen iştah kaybı ve gene kuru alan ısısının olmamasından ötürü sindirim güçlüğüne bağlı iştahsızlık ve beslenme isteksizliği. Isıtma lambası şart.

Bu boyda sera vital yem şart. Elinizde mevcut mu? Hayvana sebze olarak iyi yıkanmış kıvırcık verilebilir.

Champion marka bir kutu bitirmis ama bu bittikten sonra baska marka almis annem.Ve onun kutusu deliksiz diye (bunda tane tane dusme yeri var)bu kutuya koymus.Son aldigi markayi hatirlamiyor.Ama yemler pond.

Oncesinde ise Sera gibu bilindik markalar vermis.Bir de kuru karides cok vermis.

Ama akvaryumcu protein agirlikli beslemissiniz diyerek sanki annem yanlis birsey yapmis gibi,bu yemleri vermesini soylemis buyumemesi icin.

Hayvanlarin vebalini aliyorlar.Biz de bu kadar boya gitmesinin yanlis oldugu ve baska eksik maddelere ihtiyac duydugunu dusunduk.

Sonra da buyumesi azaldi zaten.

Sera vital demissiniz.Benim siparis verdigim Tetra yanlis mi oldu acaba?

Tetrada kötü değil ama sizinli gibi büyük kaplumbağalarda sebze içerik daha fazla olmalı o yüzden sera vital gerekli

Tetra reptomin olmalı, sera mineral olmalı, sera vital olmalı, sera raffy I yada herhangi bir markanın kurutulmuş gammarus, karides yada balığı olmalı. Hatta imkan dahilinde jbl agil olmalı.
Hayvan aç gün geçirmeli. Haftada bir gün aç kalacak. Bu gün kabuk boyutu kadar bir kıvırcık yaprağı verilir. Sera mineral haftada bir gün, kurutulmuş gıda haftada bir gün, vital haftada iki gün, reptomin yani ana yem haftada iki gün verilebilir.

Pet shoplar genelde yanlış yönlendirir.

Geri