Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Onun alt tarafı oynar başlık şeklindeya onun yönünü ayarladıktan sonra sıkıp sabitlemeni sağlıyordu sanırım.

Onemsemedim ben de.Ama fazla contalar oralarla alakali olabilir
Yazmamislar kitaba..Orjinal kitapta da yok.

2 karbon birden konacaktir degil mi?Neden tek buyuk yapmamislar acaba yedek mi dedim ama yedek medek vermez bunlar =))))

Tam tahmin ettiğim gibi. Seramik en alt sepete ve üzerine sünger konulacak. Bir üst sepete bio ball konulacak. Bunun üzerine sünger ve hemen üstüne ince tabaka elyaf. Bir üst sepete elyaf ve üzerine zeolit ve üzerine elyaf. En üst sepete elyaf üzeri bir paket karbon ve üzerine elyaf.

Bu son kurulum. Sende zeolit olarak denitrate vardı zaten. Bunun yeterli olup olmadığına bak. Birde zeoliti koymak için malzeme torbası almalısın. Birkaç yedek olsun. Bir ay sonra koyduğun karbonu atıp yerine substrat yada lav koyacaksın. Bu konuyu şimdilik pas geç.

Aynk anda yazmışız.

İki karbon vermelerinin sebebi iki sepete koymanı sağlamak için ama sen tek sepete karbon koyacaksın. Diğeri yedek olur. Sünger iki tane mi var? Elyaf ne kadar var?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

o dönen kısmı kurcalama tırnakları kırarsın. o filtre sabitken hortumun ve musluklu parçanın rahat dönmesini sağlıyor. müsait zamanda filtreyi söküp bakayım. nereye takmışım.

içindekilerde markaya bakma kullan. onlar her markada aynı ürün. önemli olan diğer alacağın malzemeler.

Bir katta iki sunger var ama ayri bi katta da vardi galiba tek.
Elyaf 1 tane.

Denitrate ise torbasiz olur denmisti.Ben ic filtreye koydum gecen ay torbasiz. 250lik var elimde. İc filtre gozu kadar, azini kullandim yani

Abi icinden iki carbon cikiyor tek sepet icin kucuk kucuk
Aynen o donen yerler baya ise yariyor aslinda
Ben bir boruyu cikarttim akvaryumun kisa kenara paralel tam suya soktum zaten hava hortumu var sikinti olmuyor, olmadi cem abinin dedigi gibi yapilacak
O diger boru bencede hayvan icin kullanissiz olur ayrica gorsellik olarakta sacma durur
Su cekisi tamamen kuma degdirmesseniz iyi olur

Sadece yazmamalari sacma olmus Cem.

Bi de dedigim gibi malzeme listesi var numaralari ama alet uzerinde semada no yok.O da eksiklik.

Senin konundan cok yararlandim.Kitap ve senin anlatimini birlestirip anlamadiklarimi da atip tuttum =)))))

Elyaf alin 250 gramlik sungerler yeterli file de gerekecek

Contalari falan hic ellemeyin zaten orasi hazir geliyor

Buarada emre abinin kuru alanin tepe noktasi benden iki tane zaten :)

=)))

Elyaf boyu fix mi veya keserek kullaniliyor mu?

Petshoplarda mi vardir?

filtre içinde 4 tane sünger bir tane ince elyaf vardır. 250 gr denitrate az olur ama hiç yoktan iyidir.

Sungerler de ayni sekilde fix mi?Gerci suan sunger yeterli sanirim.

Elyaf ve file eksik galiba ssdece?

Aynen oyle
Keserek kullaniliyor, her petshopta var, sera olanini alsaniz iyi olur

İç filtrede miktar az torbasız olur. Ama dış filtrede denitrat torbaya yani fileye konulmalı. Miktar çok temizlikte falan dağılmasın. Aklıma geldi filesizse zaten karbom içinde fileden gerekecek. Sünger üç tane ise şunuda yapabilirsin.
En alt sepet: seramik üzeri sünger
Bir üst sepet: bio ball üzeri sünger üzeri elyaf
Bir üst sepet: sünger üzeri zeolit üzeri elyaf
En üst sepet: elyaf üzeri karbon üzeri elyaf

Sünger iki yada üç yeterli.

Karbon torba icinde

Cem, sokme bence filtreyi,sorun cikarsa deneriz,sagol.

Biraz arastirdim.

Ya muslukların takıldığı kilit sisteminin motorun
kafasına geçen yere takılan yedek contası yada su hortumu takilan yere koyuluyormus.Ve bence cok islevli.Herkes bir yere yakistirmis =)

Benim akvaryumu ilk tanittigim konuda carbon sekli var ilk sayfada ondan iki tane var ikisini yikayip koyacaksaniz fileye gerek yok

Bez torbası varsa o olur.

Yedek conta da olabilir Berrak. Bende zamanında çıkmıştı.

torbayı juenden başka birşey lazımsa al bir kaç tane at bir kenara, ucuz zaten. seranın 250'lik elyafından da alırsın. berrak sanırım ben o kısma takmıştım contayı bu yedekte olabilir bilmiyorum.

emre 1200'ler 4 süngerli tetranın sünger avantajı var diğer filtrelerde bu yok seni elyafa mecbur ediyorlar.

alisarp bugün iş çıkmazsa o dükkana gideceğim telefon yanında olsun.

Üç süngerden fazla kullanmaya gerek yok. Elyaf son süzmede çok iyi oluyor. Bu sebeple elyaflar yukarıda yoğun süngerler aşağıda yoğun olmalı.

süzmesi bir yana elyaf altta oldu mu filtre malzemeleri yanlarında boşluk olduğu için havaya kalkıp yandan kirli suyu süzmeden veriyor üstte durursa üst sepet üstüne bastığı için yanlardan su sızdırma olayı olmuyor. dümdüz kalıyor. bu sebeple elyafı hep en üstte kullanın.

Geri