Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cem, 100x50 taban ölçüsü için ben 40 kg kum gerekir diyorum sen ne diyorsun?

Temizle temizle Cem. Bir filtreden bir şey olmaz. Ben bu pazar sabahı bir akvaryum temizliyeceğim. Hafta içi başka akvaryum kuracağım. Haftaya hafta sonu hayvanları yer değiştireceğim.

en az 32 kg, ben şu anda 40 kg'yi de geçtim. sürekli kumu kazıyorlar diye. ama hayvan tek olduğuna göre 32-40 kg arası yuvarlak bir miktar olabilir.

iyi emre bayağı bir yoksun ortalıkta. bu kadar uğraşı eve göstersen bal dök yala olur ortalık. forumun kızları tembeeeeel. ne varsa erkeklerde var. :smile:

Cem,bence tehlikeli sulara yelken acmissin su son lafinla =)

Ama sanirim forumun kiz sayisi az, uzerine gelecek kimse yok =)))

Aynen 40 kiloyla 7 cm falan yakalarsiniz
Bende cok kum koyuyorum ama dibi buluyorlar yine
90*55 e 42-43 kg koydum bakalim nolacak

Hayvan büyük olduğu için o zaman gene 40 kg iyi olur. Bizimkiler küçük olduğu için gene fazla kazmıyorlar.

Temizlik konusunda ev kolay, gelip yapan ekipler onu hallediyor ama akvaryumlar başa düşüyor. Aslında yakında bakım ekibi ile anlaşırım belki :)

Kum,elyaf ve torba siparisi tamamdir.

Baska birsey hatirlamamaniz icin dua edecegim =))))))))))))))))))))))))))

İlk kurulum icin kalanlar tuz (Cem dediklerini baktigim 1-2 markette bulamadim) ve hortum+aparati

hortum her yerde satılıyor. yarım parmak veya 1/2 ölçüsünde alacaksın. geniş hortum değil. evdeki normal musluklara uyumlu hortum budur.

zeolite ve lav taşı var mıydı ?

Zeolit var sadece.

Musluklarin caplari farkli, o yuzden aparati alacagim,her yere uysun

normal çevirmeli musluk varsa aparata gerek yok. aç kapa tarzı musluklar için aparat gerekli onlarda da ucundaki parçayı çıkarıp musluk borusunun yivlerinin dışa doğru olup olmadığına bak içe doğru ise aparatı takamazsın.

Zeolit yeterli.
Hortumu uydurursan sana büyük kokaylık olacak.

Cem mahsuz lav falan karistiriyor zaten=) Dedim ya birsey hatirlamayin diye =))

yazın tatile sicilyaya gidersen etnanın eteklerinden toplarsın. kırar kırar kullanırsın. lav taşı bedavaya gelir. :haha:

=)) Tabi, reklam kampanyamizi yapacak ve oralara da uzanmamizi saglayacak bir sponsor bulursan kaplusuma,lavlar benden =))))))))))

Abi attigim aparat her musluga uyuyor cok kullanisli birsey

Aynen,bana da cok kullanisli geldi.En gec Ptesi Koctas'a bakacagim Yoksa da mutlaka vardir tesisatcilarda falan.

ben buradaki koçtaşa baktım alisarp baktığım aparat içe doğru yivliydi başka çeşit bulamadım. bauhausada bakayım bir.

ne demek berrak hemen özel jetimi gönderiyorum. :smile:

Ne zahmet ettin Cem =) Yalniz Tonton kaprisli billiyorsun; " ucak korkum var,ucak icin ek olarak 100 kutu karides,100 kutu balik isterim " dedi =)) Yani o suratsiz suratsiz bakti, ben boyle okudum =)))))

Bauhaus bana yakin yok. Koctas magazalari arasi farklar olabilir.

Ecolite lambada da bir Bauhaus mevzu gecmisti,onu hatirladim simdi.

Birisi biryerden birsey alinca,gidip orayi zengin ediyoruz =))))))))))))))))))))))))))))

Bir de hepimiz ayni sehirlerde olsak valla adamlarda stok mtok kalmaz :)

olmadığımız halde stok kalmıyor. izmir koçtaşta birkaç akvaristle zamanlayıcıları tüketmiştik mesela. ben 5 tane alınca merak edip geldiler anlattım kalanı da onlar götürdü.

ayıp etti hanımefendi, uçağın dolabına şampanya havyar atarım. keyif yapa yapa gider. bir de istakoz mis gibi olur. :smile:

Geri