Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Ucaktan inmez valla =)))) Ucaktan inme fobisi gelisir simdi de =)

Buarada kafama takilan birsey var.Bu kafa kadar yemleme,ne kadara tekabul ediyor acaba asago yukari.

Gerci bizimkinin doyma siniri var cok abartmiyor ama yine de kac tane yem eder acaba 15 cm bi hayvan icin?

Emre gordu gerci biraz tonton benimki ama =)

İyi yedirmisim o zaman,18 vital 2 herbivoru aralarina karides serpip yedirdim.Hatta ayikliyor diye,agzini karides icin actigi anda itekliyorum vitalleri =)Hava akimiyla onlari da vakumlamis bulunuyor =))

Ben de kocakafa diyorum bizimkine yaa =) Hele yem atarken sari kutuyu gordu mu,o kafa 1 metre uzuyor sanki gozumde=) Tepeye kafalan zipliyor,sapitiyor hayvan =)

İnsallah gider =) Bu arada karides esliginde 7 vital 3 herbivor daha tikistirdim simdi =)

Bir de hayvan kocaman oldugu icin pek cignemiyor.Butun butum yutuyor uzunlari bile.Umarim vitaminini aliyordur bu sekilde de.

=))))))))) Tetra falansa aynen,iki isirikta tum yem tamam.

İyi bari,demek hepsi boyle.

Malesef artik satmiyormus Koctas. Uyanlar musluk degil dusa takilacak gibi ama donmeli degil.Vida gibi degil yani.Netten falan mi bakmali

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

ağzına parmağı feda etmek pahasına kuru kuru tıkabilirseniz hayvan ısırarak yer. suya değip yumuşadı mı yutuyorlar.

alisarp seni artık 1000'lik yem kesmez. 2.5 kg'lik kovaya başla. :smile:

Cem,parmagimi asla yar etmem =)

Saksi sokakta bir kac yere gittim. Metal bir parca veiyorlar.Kaldir ac muslugun ucundaki kismi cikarin,bunu dondurerk takin dediler.

Ama geldim baktim,ucu donmeli degil muslugun.Butun halinde.

Alisarp senin aparatta marka falan yaziyor mu?O sekilde netten bakalim.

Cem senin ac kapa muslugun ucu cikiyor mu donerek¿

Bizim muslugunda ucu cikiyor yanliz soyle bir olay var o parcayla akvaryuma su doldurulmaz cunku icinde filtre yok butun buyuk pislikler ve tamamen kirec dogrudan akvaryuma girer bende ilk ondan almistim
Eve gidince bakarim havaalanindan yeni ciktim suan, sitesinde bulamamistim bende

Ben cidden bitirebilirim o kovalari abi 1000 likler bende ayda 4 kere kullanmayla 4-5 ayda gitti ama turkiyede bizim yemler kova olarak yok

Ben de bulamadim valla.Ama tek basima okadar suyu dezenfekte surecinde doldurmak bosaltmak vb zor epey. Bosaltmak degil de doldurma kismi fena. Duruluma icin vs.bir cok kez doldurmam gerelkecek

Bizde oyle buyuk kova da yok . 8 litrelik pet siseyle 80 tur atarim artik =))

Yani o aldigin,bas ac mutluklarin hepsine,uclarini da cikartmadan uyacak degil mi?

Cok basit bir aparat aslinda ama yok.

Uyuyor evet muslugun ucu mutfak muslugu gibi top seklinde degilse tabi
O zorunla aynen git gelle olmaz

Ucu boyle.

Bu arada Cem,tonla market gezdim.O 3 tuzdan hicbiri yok

2 kasikmis zaten. Uyarsa,o fotosunu yolladigim,ziyan etme dedginiz kayatuzunu kullanayim.

Ekli dosyalar

• 2014-05-03 17.33.52-1.jpg
    2014-05-03 17.33.52-1.jpg
    20.2 KB · Görüntüleme: 61
1000. Yorumu ben yapmak istiyodum ya cok kotu oldu o :)
Bisey olmaz kullanin
O ucundaki top cikiyor ondan sonra tekrar onu taktiginizda cikarttiginiz o uctaki filtre gibi seyi takip kullanabilirsiniz , yani o uctaki parca sizin taktiginiz bir parca

Tabi aparat ortada yok henuz =))) Hala da bakiyorum seninkine benzer.Belki top kismi cikarinca uyanlar vardir da ben anlamiyoru resimlerden Bir de giris yerlerini degil,onden resmi cekmisler hep

evde başka musluğa bak berrak. ucu dışarı çıkık metal olacak. bunu nerden buldunuz işim gereği bakarım hiç böylesini görmedim.

Artema =) Ev boyle komple.Ayrica ilerde evi satip baska yere gitme ihtimalimiz var. Herzaman sorun olur baska musluklarda.

Su isi komple cozen birsey yapmamislar.

artema iyi maldır, kalitelidir. lakin bu modelini görmedim. artemanın en pis tarafı diğer musluklardan farklı parçalara sahip olmasıdır. en basitinden contası bile diğer hiçbir musluk markalarına uymaz. ara ki bulasın. sadece kendi kullandığı içinde pahalıdır. bu sebeple almam. belki de o sebeple incelemediğim için dikkatimden kaçmıştır.

Berrak, 10 lt lik damacana al. Su bitince sakla. En fazla 20 sefer yaparsın. Ama dezenfekte işleminde bunu üç kez yapacaksın.

Etrafta akvaryumcu yokmu hiç? Oradan kaya tuzu alırsın. Yada carrefour, migros gibi bir yere bak. Boşuna deniz tuzunu kullanma.

Evden taşınmakta zor iş. Akvaryum naklinde dikkat etmek gerekir.

Geri