Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

resler münafık tabi. :smile: çizgililere haram kılınmış yemezler. :whistling:

Benim kizin su ana dek yedigini hic gormedim.

Bundan sonra da gormek istemem =)))))

Ctesi komsu semtten verilen kargoyu hala getirmedi Aras.

sizin oraya yakın şubesini arayıp sor. cumartesi verdiğine göre işlem bugün başlar en geç yarın elinde olur. eğer evde kimseyi bulamazlarsa bir gün sonra tekrar gelirler.

Sehirdisi bile Ctesi verilince Ptsi geliyordu.

Dagitimda gorunuyor sabah araca yuklenmis.

14 kg paket olmasa gider subeden alirdim.Tabi vardiysa.

Gecti artik bugun,yarin oglene dek gelmezse tepelerindeyim =)

Acele etmene gerek yokki. Zaten son kurulumdan önce ayrı steril edip koyacaksın. Sen kumu yıkadıktan sonra tekrar kurutma falan yapmayacaksın değil mi? Aklımda böyle birşey kalmış.

Bilmiyorum ki valla,ne yapilmasi gerek =)

Bugun gelse soracaktim. Hayvanu suya atmama bir gun kala mi halledeyim yoksa smdiden mi?

Bugun devit gunumuzdu. Kargo gelecek diye yapamadim tum gun.Simdi surdum.

o durumu ben kargo elemanlarıyla konuşmuştum eğer o gün yoğunluk çok olursa kalanı bir gün sonra ve o gün dağıtılacaklardan önce teslim ediyorlarmış. yarına kesin gelir. adresi doğru yazdın değil mi ?

Şimdiden yapma. Hiç gerek yok. Koku yapar ve toz yapışması gereksiz tekrar yıkama gerektirir. Son gün kum için zaman ayırıp halledersin.
Kumu kaynar suda kaya tuzu koyup karıştırdıktan sona bolca durulayıp tabana serersin.

Ben o kismi yanlis anlasmisim Emre,tamam ozaman,yarin da olur.
Kargo icnde filtre torbasi ve elyaf da var.Onlar da ayni sekilde son gun halledilebilecek seyler.

Cem o zaman sabah kargo ile uyanacagim kesin =)) Ruya gormeye devam ediyorum bir sure,anlayamadigim bir zil sesi oluyor =)) Saniyeler sonra bu bir ruya diye firliyorum kapiya =)

Elyaf daha öncede gerekecek. İkinci çevrimde bunu kullanıp süzme yaparsın. Yada ilkinde.

Kafa hacmine göre birkaç eksik verdinmi tamamdır.

Ac ama,yanindan gecerken hep kovaladi beni =)

Sevdigi yem ise 35-40 yer valla =))

İsiticilarinizi yatay mi dikey mi kullaniyorsunuz?Bir artisi/eksisi var mi?

Önerildiği gibi kullanıyoruz. Ben eheim olanı dik kafası dişarıda tetrayıda aynı kullanmıştım, jbl olanı yatay komple batık kullanıyorum.

Jbl dikte konulabiliyor.

Benimki ellerini uzerine koymayi seviyor.Aslinda dikey tutmak isterdim ama aliskanligini bozmamak adina yatay daha uygun olacak sanirim Tonton'uma

Zaten değişiklikleri sevmiyorlar. Çizgili filtre borusunun konumunu değiştirdim rahatsız oldu. Isırıp durdu dün.

=)))))

Aynen yaa,benimki de dereceyi isirmisti yeri degisince.Hatta 1 gun boyunca disarda tutmak zorunda kaldim..Geri koydukca,isiriyordu.

ısıtıcıyı dipten 15-20 cm civarı yukarıda yatay konumlandır. uzunlamasına olunca akvaryuma hakimiyeti daha iyi olur. ızgara ile termostat aynı hizada olduğu için daha çabuk tepki verir. bu arada iki tane derecen olsun biri bir uçta diğeri diğer uçta akvaryum uzun olunca net ısıyı daha iyi öğrenirsin.

Yukari alirsam kafa atar =)) Kafasini altina sokup havaya kaldiriyor.Suan oyle yapmasin diye isitici uzerine filtreyi koydum.

diger uctaki isi dusuk olursa ne yapiyorsunuz?en soguk nokta 27 olacak sekilde 28 vb arttiriyor musunuz?

filtreyi uygun biçimde konumlandırdın mı sirkülasyon ısıyı yayıp dengeyi bulur. hayvanın kafa atması alan darlığından pürüzleri ortadan kaldırıyor ki rahat etsin. büyük akvaryuma geçince bu sorun ortadan kalkar.

Geri