Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Alt tarafinda 2 vida yeri var sadece.Baska acilan yer yoktu diye hatirliyorum.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Vidalı yerleri açma. Oralara bağlanacak parçalar senin birleştirmene bırakılmaz.

Filtre ne durumda?Kac ay olmustu?

Acmistim ilk gun cunku geldiginde tek vana iceri dogruydu.

Ama bosuna acmisim. Biraz sert bastirmak gerekiyormus,o kisimla alakasi yokmus

Tam cikartmadan geri taktim,vidaladim yine.

vana kısmı 360 derece döner. vidalarla ne işin var iyi ki dağıtmamışsın. o vidalı kısmın yanındaki iki çıkıntı parça var ya su giriş ve çıkış delikleri onların üstünde iki tane conta olacak.

filtre şimdiye kadar gördüğüm en rezil haldeydi. en alttaki süngerle rahat 20 dakika uğraşmışımdır. o nasıl kir bağlamaktır öyle. buna rağmen filtre nasıl çalışmış hayret. 3 ay olmamıştı daha. bunlarla işim var. tez zamanda o ikisini okutmam lazım. yoksa akvaryumdan önce bana daha güçlü bir filtre lazım olacak.

musluk altında sıcak suda yıkadım zaten. parmak derilerim büzüldü. o kadar yordu ki sonrakilerde lavabo önüne tabure koyup oturarak yaptım. belim tutuldu.

Gecmis olsun Cem,gozum korktu valla 3 ayda boyle olmus.

Yarin bakacagim conta kismina,dolabin derinliklerine koymustum. Kaplus uyudu simdi patirtilara uyanir,gozleriyle dovmesin beni :) :) :) Biliyorsun,cok tirsiyorum kendisinden =)

Cem, sanada temizlik vesile oldu. İyi halletmişsin. Bende altı ay sonra çizgilinin yerini temizledim pazar günü. Tamamen dağıldım. Kumu vs çıkarıp komple temizlik yordu. Filtreden bu sefer bir çay bardağı kum çıktı.

Berrak seninki daha büyük ama Cem de dört genç hayvan var. Daha çok kirlenmesi normal.

bende bir çorba kaşığı dolusu çıktı. bu da sifonla dibi çekip kovaya gelen kumları yıkayıp tekrar döktüğümde havalandığı için çekilenler.

berrak seni o filtre rahat 6 ay götürür. senin kaplumbağa benimkilerden büyük ama benimkilerin boşaltım sistemi hızlı çalışıyor.

emre senin o kum dışkılayan hala devam ediyor mu ? bu üç numara sürekli kum dışkılıyor. şerefsiz bir de tam bitki üstüne gelip yapıyor ondan sonra yapışanları temizleme bana kalıyor. geçen gün birisi tam altından geçerken yaptı hayvanın bir kaçışı vardı ki görülmeye değerdi. :smile: hayvan artık gökten başımıza taş mı yağıyor demiştir kesin. :blink:

=)) Gokten 3 elma dusmemis malesef =)

Demek benim Tonton, 4 junior'in yasamalaninda yasayacak =)

aynen öyle sende hayvanda rahata erecek. sıkıntıdan patlayacaksın.

=)))))))))))))))))))))))))))

Yok merak etme,ben yapacak birsey bulurum =))))

Hem oyle kolay kurtulamazsiniz. Tonton yeni alanda yeni huylar cikartacak.Ben yeni gozlemler ve yeni sorularla Kaplumbaga davranislari forumunu patlatacagim =)))

cem' Alıntı:
bende bir çorba kaşığı dolusu çıktı. bu da sifonla dibi çekip kovaya gelen kumları yıkayıp tekrar döktüğümde havalandığı için çekilenler.

berrak seni o filtre rahat 6 ay götürür. senin kaplumbağa benimkilerden büyük ama benimkilerin boşaltım sistemi hızlı çalışıyor.

emre senin o kum dışkılayan hala devam ediyor mu ? bu üç numara sürekli kum dışkılıyor. şerefsiz bir de tam bitki üstüne gelip yapıyor ondan sonra yapışanları temizleme bana kalıyor. geçen gün birisi tam altından geçerken yaptı hayvanın bir kaçışı vardı ki görülmeye değerdi. :smile: hayvan artık gökten başımıza taş mı yağıyor demiştir kesin. :blink:

Benim filtrenin ızgarası kuma gömülü olduğu için o kadar çekmiştir. Zaten o akvaryumda son temizlikti bu.

Devam ediyor kum dışkılama. Ancak bende bitkiye falan yapışma yok. Nasıl yiyorsa bildiğin kum yağıyor. Bendede sağanağa denk gelen oldu. Artık şemsiye ile gezerler.

berrakerkin' Alıntı:
=)))))))))))))))))))))))))))

Yok merak etme,ben yapacak birsey bulurum =))))

Hem oyle kolay kurtulamazsiniz. Tonton yeni alanda yeni huylar cikartacak.Ben yeni gozlemler ve yeni sorularla Kaplumbaga davranislari forumunu patlatacagim =)))

Kuru alana çabuk adapte olsunda. En önemlisi o.

İlk tas koydugumda 2 hafta adimini atmadiydi.

10 gun once gelen kayalara adapte olmasi ise 2-3 gun surdu.

Kurualana da 2-3 gunde adapte olacagini dusunuyorum. İlk basta zorlandi hayvancagiz hayatinda (suda bulunan)kuru alan gormedi ki =)) Ama sonrasi daha rahat oldu belli ki.

:) :) :) Tabi canim,tirnaklari da bi duzeltmek lazim =))

Juenpet aradi simdi.Arasla gorusmus.Subedeki adam,acikcasi elemanimiz ayrildi,ondan teslimat yapamiyoruz demis.

Saka gibi.

Juen de gereken cevabi vermis ve ust duzeydekilere de subenim cevabini ve hala teslim edilemedigi bilgisini iletmis.

Demek ki eleman baslamazsa,baslayana dek subede tutmayi planliyorlar gonderileri =)

Trajikomik gercekten.

Kendi Musteri Hizmetleri zaten donus yapmiyor.Ben de dun sikayet.var'a falan girdim.Bu son gelen abuk cevabi da ekleyecegim.

Bu rahatlıklarının sebebi koca ülkede üç tane firma olması. Ne hikmetse başka açılmıyor. Şöyle 3-5 tane daha bu ayarda firma kurulsa adamım yok dermi bakalım. Zaten eve getirmeyecekse sen gider alırdın yerinden. Böyle saçmalık olmazki.

Aynen.

Juen'de Serap Hanim tam benim kafada.Super konusmus. Bakalim ne olacak..

Subenin salladigi yok da,belki ustten mudahale edilir.

Geri