Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

İnsallah. Degistirsin bu kafayi artik =))

Yani sen,filtrede uygun konumlandirma olup olmadogini anlamak acisindan her iki tarafa da bak esit mi demek istyorsun

Ben de buyuk akvaryumlarda isitici yetmiyor ve en ucta 27 yi bulnazsa arttirmak lazim gibi tahmin yapmistim.Ama dedigim gibi degilmis

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

ben her iki tarafı da kontrol için iki tane koydum. sonuçta sirkülasyon iyiyse tek derecede işini görür. ki düzenimiz aynı olacağına göre sıkıntın olmayacak. tek kullanırsan ısıtıcıdan en uzak köşeye konumlandır.

Kumu kurutacak olan benim

Vital ve Herbivor'u beraber veriyorum hep.Tek basina Herbivor yedirmek problem cunku.Ama Vital'e oranla az veriyorum.

Bugun 15'e indirdim. Cunku zaten yemedigi icin yanina ek olarak biraz karides serpiyorum bitkisel gunlerinde.Boylece kafa olayina denk gelir.

Ben,kafa olcusunu hacim olarak algilamistim.Ama boy sanirim.

Su eşit ısıda olmalı Berrak. Çok büyük akvaryumlarda belki 1 derece fark olabilir. Ama seninki bu tip bir duruma sebep olacak ölçüde değil.
Doğruya sen kuru alan için kurutacaktın Ali Sarp.

Doğru algılamışsın, hacim.

Hacme gore,koca kafali oldugundan 30 veriyordum.Ama 30 abartili oldu tabi de. 20 yem de vardir bunun kafasi yahu =) Yok mudur sence? :)

Artik 15-20 verecegim.

berrak senin kazuletin göbeğindeki yağlar onu aylarca götürür. yeter o kadar yem. beyni hinliğe o kadar çalışıyorki bütün enerjiyi kafa büyütmeye harcıyor. kalanı da göbeğinde hesaba yatırıyor. faiz alıyor.

=)))))))))))))))))))))

Koptum vallahi,alemsin.

Sinsi bu sinsi =) Beni kandirip yemleri yedirtti fazla fazla,depolamayi yapti.Simdi bana mecburiyeti kalmadi tabi, numaradan bile 2 sirinlik yapmiyor kocakafa =))

Cem, bu hayvan açım açım diye tepiniyor valla.

Tavsiyeleri sen verdiginden,seninle alakali bisiler sayiyor olabilir icinden =)))))

Bu sekilde musluga uyan bir aparat bulduk.Mutfak muslugu da yeni ama ucu cikiyormus.

Suzgec yok tabi ama musluklar yeni oldugundan icinde pis madde akmaz diyr dusunuyorum.

Ekli dosyalar

• 2014-05-06 16.52.05-1.jpg
    2014-05-06 16.52.05-1.jpg
    19.7 KB · Görüntüleme: 42

Yem 20 tane uygun gibi, büyük akvaryuma geçince 22 tane falan verirsin. Bolca yüzecek. Bendekilerin kafası o kadar olursa işim iş. Yem dayanmaz.

Musluk için süzgeci önemseme, önce suyu açıp bir süre akmasını sağla sonra akvaryuma doldur. İlk akışta tortu vs varsa gitsin.

Kargo hala gelmedi desem..

Az once Callcenter'i arayip ciyakladim.Lutfederlerse 7'ye kadar gelecek..

(Ctesi Leventten cikan kargo,bugun Sali aksami Kurtulus'a gelemedi)

Juen'e de msjla bilgi verdim..Aradilar simdi.Sabah 9'da onlar da arayacaklar.Anlam veremediler bu gecikmeye.Anlasmalari sehirici 1 gunmus.

İlginçmiş. Neyseki acil durum yok. Ancak insanları böyle eve bağlamak hoş değil. Hiç sevmiyorum kargo ile internetten alım yapmayı.

Sisli-Besiktas arasi dusun.Dipdibe 2 semt.

Levent'ten Kurtulus'a bir koca gunde geliyor.Kurtulus'tan Kurtulus'a 2 koca gunde gelmis olacak..

Gelirse tabi yarin.

2 ilce,pardon.

Kargo ctesi ve pazar calismiyor yanliz
Evde hep biri vardi degil mi ?

Cumartesi verilenin Pazartesi gelmesi lazimdi.

Evde ben vardim bugun,evdekiler yok diye evde hapis kaldim.

O arada kargodan gelecekler diye,cikip dukkanlarina da gidemedim.

2 gunde gelmemesi ilginc olmus ozaman belki evde bulamamislardir dedim ama oda degil
Kargo firmasi birsey dedi mi ?

6'da aradim,sabah araca yuklenmis subenizde, 7'ye kadar gelecek dedi.

Yaptiklari gercekten cok ayip. Surdan suraya getiremediler.

o adaptör uyumlu ise kullanabilirsin.

berrak bugün fi,ltreyi temizledim. o kısım açılmıyor. bir önceki seferde açtım diye hatırlıyorum ama kırarım diye zorlamadım. filtre kapağına oturan siyah büyük parçanın altında iki tane conta var. orası mıydı bir kontrol et.

Geri