Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Dediğim gibi rahatlar. Üstten müdahale götürün şu koliyi kurtulalım olur. Aynı düzen devam eder.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

koca şubede bir adam alıp getiremiyor mu pes artık. aras bu türk işi zihniyetten ne zaman kurtulacak merak ediyorum.

Sikayetvar.com, Juenpet ve ben olmak uzere;3 koldan saldiri sonucu 10 dk once geldi..

Ve o kadar olayin uzerine;adam ne kimlik gordu ne imza attirdi..

Gercekten soklardayim.. Simdi bu surunmenin uzerine,kotuniyetli biri olsa,almadim kargoyu der..

Konu aldi basini gidiyor.Neslihan bakip diyecek ki,simdi de kargo isine girmissiniz =)))

Yem sayisini indirdigimden beri,hayvan mutemadiyen pesimde.Mumkun oldugunca onunden gecmiyorum valla =))

Cem,filtre giris cikis borularinin orda dedigin yere baktim.Aynen,ikiser conta var herbirinde.

Demekki orası değil. Neyse sen filtreyi kur. Ortaya çıkar nerenin olduğu. Ofisten bir eleman getirmiş ki prosedürleri bilmiyor.

Aynen,direk kurmayi,bir sizinti olursa olan yere takmayi planliyorum.

Nette sorun yasayan cok ama umarim ilk surumdur onlarinki.

Aynen,direk kurmayi,bir sizinti olursa olan yere takmayi planliyorum.

Nette sorun yasayan cok ama umarim ilk surumdur onlarinki.

Nettekiler ilk çıkan modelin kazazedeleri. Bu new yazanlarda o sorun yok.

İnsallah.

Yaa bu arada Tonton'a acimaya basladim. Kendini paraliyor hayvan =))

Boyle giderse sahiden zayiflar =)

Feci enerji kaybediyor suan=))

Kargoyla beraber ilk kurulum gereclerini tamamladim. Bir kisminda da destek alacagim,boylece tek Uvb lamba kalacak.

Artik akvaryum gelene kadar action olmaz gibi =)

Evet, artık bekleme sürecine girdin. Zaten kurulumda kolay değil, biraz dinlenmelisin.

bir hafta uğraşacaksın. Allah sabır versin. sen şimdiden evi elden geçirip bir antreman yap. kendini forma sok. :smile:

Haftada 4 gun spora gidiyorum ama rutinin disina ciktin mi yine her tarafin agriyor =))

Deme yahu 1 hafta falan diye =))) Moral ver,halledersin kolay de. İntihara surukleme :) :) :)

kolay yapasın diye bir haftaya yaydım zaten. süreyi uzatan sterilizasyon için beklemek. yoksa 1 günde yapıp 1 ay spora gitme ihtiyacı duymazsın.

=) Yuksekte olmasi sikinti. Yoksa hortumla su doldurmanin kolayini bulduk. Yoran kisim tirmanmak olacak sanirim.

Citileme kismi.

Neyi çitileyeceksin?
O akvaryum çocuk oyuncağı Berrak. Hiç zorlanmazsın.

gir içine yıka olmadı hanımının eline bir bez ver o yapsın.

Seninkinin yaninda yavru kaldi tabi =))

Kanimca,Cem beni korkutmak icin aralara bisiler serpistiriyor =))

Aynen Cem biraz gözünü korkutuyorki usanma. Birde ben koca akvaryuma alışınca bunlar kolay geliyor :)

Filtrenin kullanma klavuzunda,urunler icin tavsiye edilen kullanma sureleri vardi. Biri icin 6 ay,birine eskimeye gore ve biri icin de aylik degismesi onerilir diyordu sanki.

Bu durumda mesela siz nasil 3 ayda bir,6 ayda bir temizleme yapiyorsunuz? Bu surelere uymadan,aylik olanlari degistirmeden mi?

süresinden önce temizleme yaparsan o malzemeleri de klor içermeyen su altında yıkarsın. veya muslukta yıkayıp sonra durulamayı o şekilde yaparsın. mesela jbl ammo 6 aylık ömre sahip ben 1.5 seneyi geçkin kullandım. seramiği yıkadığın sürece kullanırsın. ondan yana sıkıntı yok zaten. 2 sene ömrü var iki seneyi devirdim hala sağlam.

bir de şu var. substrat veya lav taşı bakteri içerir. tam yıkamada bunlar gider ve ölür. durmasını istiyorsan bu malzemeyi yıkamadan akvaryum suyu alınmış bir kova içinde karanlıkta yaklaşık bir saat kadar bekletmek gerek. fazlasında oksijen yetersizliğinden ölürler. ışıkta görmemeliler. biri ışıkta yaşayabilir. diğeri için karanlık lazımdır. bu biraz sıkıntılıdır. filtre bir saatten daha uzun sürede temizlenir. eğer ölmüş halde iken filtreyi çalıştırırsan bu zehirleyici etki yapar. onun için tam anlamıyla temizleyip sonra filtreye koymak iyi olur. bakteri oluşumu 4 hafta kadar sürer.

yeri gelmişken kurulum sonrası suyu filtreye doldurduktan sonra fişi takarken ilk suyu bir kaba al. ilk başta çıkan su pis olur. tahminen 2 lt gibi bir miktar su yeterlidir. özellikle yeni malzeme koyduğunda ne kadar temizlesen de bir miktar toz ilk çalıştırmada çıkar. ve varsa ölü bakterilerde gider.

Aylık olan zaten karbondur. Diğer altı aylık olan neymiş. Bu birazda akvaryumdaki canlı durumuna göre değişir. Örneğin senin filtreyi altı ayda açıp malzeme değiştirmen gerekirse aynı hayvandan bir tane daha koysan 3-4 ayda bu işlemi yapman gerekir. Yada senin akvaryuma bir tane yavru koyarsan bir yıl sonra açsan kafi gibi.

Cem'in kocaman yazisini sindirmek icin zamana ihtiyacim var =)))))))))

Aynen,karbondu sanirim Emre.Mesela karbon icin aylik acmam mi lazim?Yoksa atiyorum,filrre 6 ay gotururse, o da kalsin 6 ay mi diyorsunuz?

Geri