Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Son tencereler biraz bastansarma olmak uzere,33 kilo kuma tamamladim.

Su tabi ki feci bulandi.

Tuzlari tencerede kaynatip doktugum icin erimis olduklarini dusunuyorum.Ama erimemis az tuz da dipte nasil gorunur o kismi anlamadim. Akvaryumda kontrol edecek bir yol var mi?Veya erimemisse,metilen,filtre vb yok eder mi etkisini?

Yarin kumlar kac cm oldu bakacagim. Simdi herkes yatti,kuru alani da tek basima kaldirmadim.Dolayisiyla esit yayamadim kumlari.

İnsallah filtre yarin halletmis olur bulanikligi.

Bitki koymayacagim. Bir parca mango koku var ama onla da ayrica ugrasacagim.Tahminimce 1-2 hafta alir. Bizimkiler gidince,evde daha rahat calisacagim.

Bunun disinda ufak tefek sakarliklar yaptim. İlk kez buyuk akvaryum almanin acemiligi var.İlk ve/ya ortaokulda akvaryum gordum evde en son.O da ufak boyda,3 akvaryumdu zaten.

Filtre konun cok iyi olmus. Kullanma kitabina bir kez disinda bakmadim bile. Yazdigin gibi once gurultuler geldi ama bir sure sonra kesildi.

Filtre vinnnnnn diye bir ses yapiyor. Selale kismini da gun boyu fisirdattim ama aksam suyun icine dogru verdim Sadece borulardan gecen su sesi ve tam yerlestirmedigim icin hafif bir siriltisi var.

O zaman ben yarin kuru alani kaldirip,kumlari yayarken, isitici ve filtrenin borularini da duzgunce yapistirayim.Bir daha kaldirmak zorunda kalmam.

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

su tuz doygunluğuna ulaşırsa veya kristallikten çıkmazsa dibe oturur. tuzlu suyu aldıktan sonra birkaç defa su ekle boşalt tuzu arındırırsın.

bende kitaptan anlamadığım için dene bul yöntemiyle yaptım. ben uğraştım başkası uğraşmasın diye. filtredeki o ses hava birikmesi sebebiyle zaman zaman olur kesilir sonra bir daha olur. kapalı bir dolap içine alırsan sesi duymazsın. zamanlayıcıların zırıltısı daha fazla gelir. filtreyi çalışır vaziyette bir parça eğ hava kabarcığı azalır. 3'te 1,4'te 1 gibi eğeceksin. fazla bekletme eğ düzelt, eğ düzelt gibi.

Filtrenin eğimini bile vermişsin Cem, oldu olacak açı belirtseydin :) 25-30 derece eğ gibi :)

Bir sopa ile arada kazan kaynatır gibi karıştır Berrak.

karıştır aşure kıvama gelsin diyorsun. :smile: filtre için önce açı verecektim. dedim şimdi eline kağıt kalem alıp hesapla uğraşmasın. :smile:

=)) Dun iyi kaynattim zaten,bugun de filtreyi dizdiklarim =))

Hersey vbitince de,hirsimi Tontondan alirim=)

Belli aralikla su cekilmesi gibi bi ses var sadece Cem.Onun disinda su gecis sesi az.

Vinlama ise camasir mak kivaminda.Kapak kapaliyken az.

Arada karıştırsan kafi, kendini çok zorlama. Filtre bulanıklığı alır.

ilk çalıştırmada bu olur. mil yerine alışsın. şimdi hava boşaltma işiyle uğraşma ana malzemeleri koyunca başlarsın. bu aynı zamanda pisliğide çektiğine işaret. elyaf attın değil mi katlara. atmadıysan pervaneye doldurur.

Katlari koymak icin direk acacak miyim?Yoksa once hortumundan bi sekilde su mu bosaltacagim?
Eltaf tek katta diger 4 sunger katlarda

Yarin kalkinca direk filtreye malzemeleri ekleyip,yeni akvaryum suyu ile son halini verecegim icin,herseyi bir iletirsenz sevinirim.

Hava bosaltma mesela,sonrqdan yapilacak brsey mi?Bunun gibi.

Kisaca yarin komple bir daha ellememek uzere hallemek istiyorum sbah.

bir tanede olsa olur açma şimdi. temizleme işi hakkında bilgi de burda var.
mailto:/forum/Konu-tetra-tec-new-model-dis-filtre-ex-1200-l-h-filtre-temizlemesi.html

Hortum vs olayina girmeme gerek yok sanirim. Firte katlarini ekleyip,kum varsa dokup,calistirmam kafi herhalde?

Birde malzemeler akvaryum suyuyla yikansin denilmis.Burda kasit beklemis su mu?Malum akvaryum olmadigindan,suyu da yok =)) Kabin suyu da kirli,degistirecegim zaten.

Beklemis su olur mu?

Egme islemini de yaptim.Gurul gurul ses geldi sonra gitti.Ve su cikis borusundan da daha gur akinti gelmeye basladi.

Bu selale kalsin mi sizce?Akvaryumu full baloncuk yapiyor?

hortumları yıkamana gerek yok. sadece içindeki suyu filtre başına takılan kısma kova tutup muslukları açıp mandalı indirerek boşalt. yalnız su emiş borusu su içinde olmasın. akvaryumdaki, suyu çeker.

akvaryum suyu hadisesi, bakteri kolonilerinin üreyeceği ürünlerin klora maruz kalmaması için. sen içme suyundan leğene koy. önce malzemeyi tozu gidene kadar musluk altında yıka sonra leğene alıp o suda durula. emdiği klorlu su gitsin.

seni rahatsız etmiyorsa suya kabarcık yani oksijen vermesi iyidir. bu amonyağın uçmasını kolaylaştırıp kokuyu azaltır. amonyak sudaki oksijeni emer ve azaltır.

Yani birsey fazla gelmis de boyle olmus gibi dusundum.Normalse ve yarari varsa kalabilir tabi ki

Selaleni su yuzeyinden kac cm yukarda kullaniyorsun?

Ucu tipali olan delikli ile normal delik kismini birlestirdim ben.Tipanin arti ve eksisi var mi?

Orada onemli olan suyun beklemis olmasi degil oldugu suyla ayni isida olmasi
Sirti mi yosun oldu ?

ben tıpalı kısmı söküp sol arkadan ön cama verdim. mümkün olan en yüksek kısımdan konumlandırdım. bunu öğle ayarla ki su dışarı sıçramasın. bu verdiği kabarcık sana yeterli. ben ekstra iç filtre ile hava kabarcığı verdireceğim. malum hane halkı çok.

suyun ön uçtan akması sirkülasyon için gerekli. bu anlamda o delikler yetersiz kalıyor.

1.gun bir uc selale ve digeri kapali boru ve ucu acikti.Sol arka koseden sol on koseye uzattiydim.

2.gun yani bugun,tipa aklima geldi. Ucu acik kapali boru yerine,tipali selale boruyu ekledim.

Boyle daha kabarcik oldu sanirsam.

Ama anladigim kadariyla sen 1.sini oneriyorsun.

İsi meselesini ilk kez duydum,hep akvaryum suyu ve klorsuz su denilmis.

Yosun kismi bana mi yazilmisti?Kacirdim mi aradaki bir yazismayi Mobilde tek uyari oluyor ama bir kac msj geliyor.Sayfayi geriye almasam farkedemiyorum.

O deliklerden çıkan su kabarcık verir ama su devirdaimi yani sirkülasyonda suyun önden akması daha iyidir.

Alisarp hayvan için yazmış sanırım. Konumuz filtre. Berrak artık konuları kendi sahasında açman iyi olacak.

Filtreyi zorlamamak için bir boru olmadığından tapasız kullanım daha iyi.

belki başka konuya yazacağını buraya yazmıştır. bana öyle olmuştu.

Geri