Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

olsun fazla bilgi göz çıkarmaz. :smile:

Filtreye donersek,kafama takilan birsey var.Bunlar sende de var mi acaba Cem?

1)Normal bulasik makinesi calisma sesi gibi bir ses.Bununla sorunum yok.

2)Bazen 1,bazen2 bazen 4 dk da bir Vannnnnn diye 2-3 saniye suren bir ses cikiyor.

3) Filtre muslugunun ordaki borulardan sirilti sesi geliyor.

4) Out borusu belirsiz araliklarla tazyikli su veriyor.Bazen bir kac bazen 10 saniyede bir

5) Suya elini carptiginda bir ses gelir ya. Bazen saniyede 2 kez bazen 2-3 saniye sonra saniyede birer kez ustuste yine aynu ses geliyor

1.durum harici sende de mevcut mu?Cunku ilk kez boyle bir alet kullaniyorum.Dogru calistigina emin olamadim.

Sallama ile ancak vannn dedigim ses oluyor.(2.maddedeki)Ama degisen birsey yok.

1- zaman zaman oluyor. bazen hiç ses gelmiyor. ama dolap içinde olduğu için sesli halini duymuyorum. sadece dolabın kapağını açtığımda.
2- o vınlama içinde biriken hava kabarcıklarını attığında çıkar. elyafları sepete yerleştirirken ıslatıp öyle koy. hem kabartısı olmaz hemde hava kabarcığı tutmaz.
3-4 ve 5 hava kabarcığı sebebiyle oluyor.

pompasına bir iki defa bas. o da hava kabarcığını bir miktar atar.

Bu 5 durum sende de ayni sekildeyse sorun yok o halde.

Calisirken pompaya basmayin diye birsey okumustum bu veya baska forumda olabilir. Motor yanar demisler.Bir de basamadim zaten.Sıkısmıs .Denerim yine.

Kabarcigi atmanin baska yolu yok sanirim.

Neyse en azindan normalmis filtre.

1.ses okey ama digerleri dolap icinden de duyuluyor ve malesef uyutmuyor

birde hafif tepesini yatırarak havadan kurtulursun. pompada birşey olmaz ben kaç defa kullanmışımdır. ben ayrı odadayım. sen şimdi bir de kafayı takınca ses olduğundan fazla gelir. ben bazen saatlere takarım. uyutmaz. atarım dışarı. en temiz iş odaya bir tane küçük ekran televizyon koy. izlerken uykuya dal en temizi bu.

Ben de saatleri atarim. En ufak aydinlik ve seste uyuyamam.Bunlarla uyandim mi,hic uyuyamam.

Ben sesi azaltmaya calisiyorum,sen bir de tv ekledin =) Muzik,tv ile uykuya dalma gibi bir sistem yok bende.Sadece sessizlik =))

Vannnnlamasa aslinda disarda yagmur yagiyor diye dusunecegim ama o zaman uyaniyorum hayalimden =)

Napalim artik,tosunum sagolsun =)

senin bir sorunda nem olacak.

Bir yandan derstir bir yandan birseydir derken kafa gitmis herhalde

"Birde malzemeler akvaryum suyuyla yikansin denilmis.Burda kasit beklemis su mu?Malum akvaryum olmadigindan,suyu da yok =)) Kabin suyu da kirli,degistirecegim zaten.

Beklemis su olur mu?"

Ben burda hayvandan bahsediliyor sandim hayvan yikanicaksada kabukta yosun tabakasi vardir dedim kuru kullanmayanlarda olur bu

Diger bir konu baslik genis olunca karismaya musait dolayli olarak cem abiye katiliyorum

Muhtemelen hava var. Bence filtre son kurulumda iyi çalışır.
Ben komple tv ile uyumaya alışıktım. Şimdi su sesi vs evdeki gürültüde gene uyuyabiliyorum. Bu biraz zamanla alışılacak bir durum bence.

34 yillik aliskanlik kolay degil Cem.

Nem konusunu ben de meram ediyorum.

Kurulum (bir sure devam edecek olan) tamamlandi ve 2 gun bekleyecek su akvaryuma dolduruldu.

Sabah basi kesilmis plastik bidonla,tur ata ata bosalttim.Hortumla gucsuz sekilde bosaliyor cunku.Her tarafim agridi ama ara vermeden hepsini bitirdim sonunda.

Konu cok uzadi farkindayim.Ekipman konusurken anlik gelismeler olunca ve saglik konusu da biraz hassas olunca,moderatorlerimiz de bolmek istemedi,onun da farkindayim.

Anlayisiniz ve yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Bir kaplumbaganin hayati daha kurtuldu Allah'in izni,sizin yol gostermeleriniz ve benim de yardimlarimla.

Tum yardimlari icin Emre'ye ayrica tesekkur etmek isiyorum.

Konuyu burada noktalayalim veya kaplumbagayi suya atinca paylasacagim foto ile bitirelim.Takdir sizin..

iyi forma girdin boş yere spor salonlarında vakit geçiriyorsun. bundan sonrasında kafan rahat olacak.

ayrı konu dememdeki ana sebep. herkesin faydalanabilmesi adına kolayca ulaşabilmesi için. olmadı filtre ile ilgili bölümü ayrı bir konuya taşıyım. sen resimleri de atıp bitir öyle alayım.

konunun başından bu yana sen ve tosba hanım nerden nerelere geldiniz. bizim katkımız ufak esas çabayı sen gösterdin. tebrik ederim ve hayırlı olsun. artık tosba hanımı akvaryuma kırmızı halı ile gönderirsin. bir de kurdele kesmek lazım. :smile:

Akvaryum fotograflarini ayri konuda paylasmak ozellikle daha cok kisinin gormesini saglayabilir
Hortumla 300 litre su 30 saatte falan gidiyor ama akarken yavas gibi gozukuyor yorulmasaydiniz keske sizde en az okadar zamanda bosaltmissinizdir

Arkadas arayinca kiramadim,spora da geldim.Suan varim ama yogum =)))))

Burada cok farkli konulara girildigini ama basliktan dolayi,forum uyelerinin yararlanamayacagini Emre ile de konusmustuk daha once. Sadece akvaryum kurulumunu bekliyordum, yani senin soylemen de denk geldi tam.

Filtre konusu aslinda senin kurulum olana yorum yazilamamasindan kaynaklandi.Tasima sansi varsa olur tabi ama araya baska konular girmis midir acaba?

En uzun yorumlu kacinci konu oldum acaba =)

Tesekkurler Cem abisi,vallahi bi yuzmezse kirmizi haliyi kafasina kafasina.. =)))

Alisarp saniyorum araliksiz 2 saate yakin surdu. Sonlari bardakla aldim bi de tek tek.

Annemler Persembe yazliga gidebilir.Gitmeden gormek istiyor annem,biraz da oyuzden acele ettim.

yorum uzunluğunda yönetim konuları hariç birincisin. ben yorumların uygun olanlarını seçer yeni konuya alırım.

Sorma,eve geldim filtre akitmis. Ama borulardan degil.

Actim tekrar yerlestirdim setleri. 3 saatte bir yuzey kadar su olusmustu. Simdi bakacagim,insallah duzgun oturmustur bu sefer

Sistem tam olarak oturunca hepimiz rahatlayacağız. Sen tekrar kapatıp kuruladıktan sonra saatte bir gözlemle kaçak varmı diye. Böylece nerede aksilik var biliriz. Umarım filtrede üretimsel sorun yoktur ve basit bir aralıktır.

Biz bu konunun başından buraya gelen aşamayı gördükten sonra emek, anlatım vs hiç önemli değil. Hayvanınla mutlu olacaksınız.

Tesekkurler Emre.

1,5 saate yaklasiyoruz,sizinti yok coksukur.

Kapak oturmadi demek ki. Halbuki oturmadan kapanmazdi,tuhaf

Bir daha olmasin da raziyim. Olmayacak gibi coksukur

Evet, sistemde en can sıkıcı sorun bu olur sanırım. Hallolduysa çok iyi.

kilitlerini kapamadan önce kapağa bastır yan kenarlara bak açıklık kalırsa düzelt tam oturduktan sonra kilitle. tetradaki sıkıntılardan biri bu. sepetler tam oturmuyor bazen. her sepeti koyduktan sonra bir üst sepetteki su giriş deliğinden parmağınla kontrol et alttaki sepete tam geçmiş mi. geçmezse arada boşluk olur. bu ya sepet düzgün oturmadığından veya alttakine koyduğun filtre malzemesi fazla geldiğinden olur. her sepette böyle yapa yapa sıkılarsın.

Parmagimla bakmistim aslinda ama bosluk oldu sanirim.

Kapagi zor kapatmistim.

Demek ki bosluk varken,yana kaydirip kapatti.

Bir daha 1 saat falan bakmadan cikmam evden.

Geri