Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayri kustu

Cvp: Hayri kustu

Akvaryum ısıtıcı , filtre (dış filtrem yok) ve taş (kuru alan için).Mandallı lambam yok onu teyzeme aldırıcam.Isıtma lambası alıcam ama hangisini alıyım , jbl mi ?

Emin in linkini verdiği jbl ısıtma lambası değil uvb+uva lamba. Isıtma lambası basit 40-60 w güçte soft ampuldür Burcu. Bu çok çok öncelikli. Bunuda mandallı lambaya takıp kuru alanı ısıtacaksın. Tabiki kısa sürede uvb içinde birikimini vs yapıp alman ve onuda ayrı mandallı lamba ile sisteme dahil etmen gerekir.

Tamam abi.Eğer sende boş mandallı lamba varsa verebilir misin?:$

Bugün kendim doktora gittim .Hayri yi veterinere götüremedim.Sonra götürdüm.Onlarla ilgilenen doktor yokmuş.Gözleri de şişti bugün.Çok endişeleniyorum.

ısıtıcı lamba hayvanın iyileşmesi için öncelikli durum o olmadan iyileşmesi zor. vitamin damla alacaksın, eğer juenden alışveriş düşünüyorsan bu sera reptilin vitamin olsun. hayvanın ağızdan sorunu da var. bu sebeple yeme damlatırsan yiyebilir mi bilmiyorum ama ağızdan bir damla gerekli. devit kullanıyor musun ? kabukta yumuşama var mı ?

Burcu gözlerde şiştiyse durumu kritik seviyeye gelmiş sayılır. İhmal etmeden en kısa zamanda bir veterinere getirmen şart oldu.

Abi kabukta yumaşama azıcık var deviti yem ile alıcam şimdi.:59: :'(

Devit 3 ü yemine bir damla damlatıp veriver, tabi yemden kesilmediyse.

Yemden kesilmedi abi.HAYRİ NİN GÖZLERİ İYİLEŞMİŞ.Çok sevindim.Suları hep çok sıcaktı.Bunun sonucuda gözleri iyileşmiş.Dün çok kapalıydı bugün aynı Zilli gibi :D :t65y: :smile: :rolleyes: :148: :133: :33: :w00t:

Burcu, gerekenleri hayvan hasta oldukça yada tepki verdikçe uygulamak yerine önceden temin et derim. Sanırım bu konuda en önemli eksiklerinden biri ısıtma lambası. Bunun eksikliğinden olabilecek ilk hastalık akciğer enfeksiyonu ki bu hastalık genelde kolay atlatılamıyor. Konu önemli.

Kabukta yumuşama varsa devit dozajını haftada bir yerine iki yap. Bu şekilde üç hafta geçir.

yumuşaklık kuyruk kısmında ise normal ön yarıda da yumuşama var ise emrenin dediği gibi iki kez yap.

Bay bay arkadaşlar ve abi abla.Ben gidiyorum.Hepinizi öpüyorum.Tüm kapluşları ve sizleri özleyicem :'( :59: .Bir kaç gün sonra görüşürüz. :59: :59: :59:

Üst kısmı ama iyileşicek.Sizin yardımınız oldu çok.HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER.BAKAN OLUP CEVAP YAZMASANIZ VEYA TANIMASAM DA YİNE DE TEŞEKKÜRLER :$ :t65y: :smile: :D :59: :w00t: ^^ :148:

Hayırlı yolculuklar Burcu. Umarım gerekli önlemleri ve tembihleri söylemişsindir kardeşine.

Saol abi.Tembihledim.Zaten suyunu temiz bıraktım.Yem saatlerinde arayıp.Yem miktarını söylicem.Birini internetinden girer bakarım artık.çok zor kapluşlar ve sizden ayrılmak :59::59: :':)':)'(

İyi yolculuklar Burcu. Hayvanlarada sağlıklı günler.

bu mesajımı tatil dönüşü göreceğine göre iyi tatiller temennim. hoşgeldin tekrar olarak kayıtlara geçsin. hayvan ne durumda diye de sen söylemeden ben sormuş olayım.:rolleyes:

valla hayrinin kusmuk olayı için konuyu açtım maşallah siz her konuyu tartışmıssınız:133::133:

iyileşmeye başladı :ashamed0006:

ben berke burcunun kardeşi hayrinin sahibi

Merhaba geri dönüş yaptım. Bayramınız Mübarek Olsun. Su an evde değilim gelince bakicam.

Geri