Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İki Kafadar

tamam birde bu bulaşıcı mıdır ?? :( ne kadara yaparlar operasyonu ??

Yok bulaşıcı değildir, kullandığınız suyun temiz olmasına dikkat edin sadece. Yaklaşık 10-20 tl yi geçeceğini sanmam.

teşekkürler veterinere götürdüm temiz suya koyunca olmuyor bu beyazlama bir dezenfekte ilacı aldım eğer yararlı olmassa tedavi edicekler.Çokda telaşlanmama gerek yokmuş ;)

arkadaşlar yeni fotoğraflar geldi telefonumdan çektim işte
Karadut:
mailto:/img268/5821/img0007az.jpg
Bici:
mailto:/img200/2676/img0005ann.jpg

Arkadaşalr birde Bici'nin kabuğundaki beyazlıklar 4 oldu ve daha deri dökmedi daha ne kadar sürer ?? :( :shy:

Kabuk değişimi 1-2 haftaya kadar sürebilir. Mantar olmadığından eminseniz endişe etmeyin.

1-2 haftadan fazla oldu.Ve mantar olduğundan emin değilim.Sadece diğer forumlarda bana öyle dediler.İlgilenirseniz sevinirim. Kokmuyor,tırnağımla baktım az kalsın soyuluyordu bende birşey yapmadım :(

Muhtemelen kabuk değişimi o zaman. Zamanla değiştirecektir hepsini şimdilik yapcak bir şey yok. Zamanı geldiğinde değiştirir. Akvaryumda yeterince geniş alan ve kabuğunu kaşıyabileceği bir taş falan var mı? Yoksa filtre ısıtıcı gibi ekipmanlara da sürtünerek kabuk atmaya çalışabilirler.

tabiki var.Birde mantar konusunu okudum kolunda apse yok benimkinin.Dua etmekten başka çarem yok o zaman inşallah sadece kabuk değişimidir :) iyi olması için iyi düşünmek gerekir :)
ama tabiki iyi haberlerimde var.Veterinere tekrar götüricem Karadut'u ama Karadut'un boynunda hiçbişeycik kalmadı inşallah hep böyle sağlıklı kalır :rolleyes:

birkaç tererettütlerim var tabiki tam olarak deri değişimi belirtileri göstermiyor sadece rengi açık yeşile döndü.Birde ben aldığımda ısıtıcı kullanmıyordum fakat güneşlenmesini yaptırıyordum.Isıtıcım olmadığı halde deri değişimine başladı.O zamandan itibaren benek sayısı arttı. :( 1 iken 4'e çıktı birde hala değiştirmedi derisini.Ve şuan çok sağlıklı sadece terettütlüyüm eğer başka bir hastalığı varsa :( :(
of off...!!!
Tarçın~' Alıntı:
Hastalık hiç bulaşmasın diye "mavi damla" diye geçen ilaçlardan alabilirsiniz.3-4 çeşit markası var.Hepsini kullandım.Güvenle kullanabilirsiniz.

Öncelikle halsizlik , iştahsızlık , sürekli uyuma ve üstünde toz gibi minik bir tabaka oluşur.(İplikimsi bir yapı da olabilir.)Eğer temizliğini daha da geciktirirseniz ve bakterinin daha da büyümesine izin verirseniz , kaplumbağanızın kabuğu duyarlılaşır ve zayıflaşır , hatta daha ileriki safhalarda da kaplumbağanızın kabuğunda delikler ve çatlaklar oluşabilir.Daha ilerleyen safhalarda müdahale edilmezse kaplumbağanızı öldürebilir.
mavi damla aldım.Ve kullanıyorum,karadut için almıştım aslında ama bicidede kullanıyorum.Birde şu iplikimsi olayını daha çözemedim(daha doğrusu anlamadım)bilgi verirseniz detaylı bilgi verebilirim.Birde böyle iştahsız değil.

Benim sorunum gerçekten baş şişirici kadar uzun bir mesele

arkadaşlar kolundak apse gibi şeyin fotoğrafını ekledim yardım ederseniz çok memnun olurum
mailto:/img25/1046/img0048ab.jpg
mailto:/img25/2959/img0059ac.jpg
mailto:/img33/3044/img0062ab.jpg
mailto:/img15/3407/img0056aqi.jpg
mailto:/img222/3226/img0063a.jpg
mailto:/img193/4532/img0060af.jpg

Tabi o kadar kamerayı gördü poz vermeden olmaz huyları budur :D (kamera çekerken kameraya bakarken süperdi ama yakalayamadım pozunu :rolleyes: )
mailto:/img141/646/img0061aq.jpg

anlamadım yani sorun yok mu demek isitoyrsunuz ilk fotoğrafda daha belirgin.Mavi damla kullanıyorum eğer fayda etmesse bilmemki artık

arkadaşlar endişelenmem boşuna olsa inşallah bilgi sahibi üyeler lütfen yardımcı olun 1.reimde daha belirgin

Fotoğraflar pek kaliteli ve net değil ancak görebildiğim kadarı ile mantara benzemiyor.

teşekkürler 1 hafta mavi damla damlatın demiştiniz.Eğer yaramassa söylerim(hani şu ayak apsesi konusuna takılmıştım bende endişelendimde onun için :D

Contrayı (mavi damla, metilen mavisi) herhangi bir sorun yokken de su değişimi yaptığınızda önlem amaçlı kullanabilirsiniz. Rica ederim, şimdilik görünen bir sorun yok gibi.

Bir de bir hafta değil 3 gün kullanın demiş olmam lazım ya da prospektüsünde yazdığı gibi kullanın demişimdir. Ancak bir hafta içinde sonuç alırsınız muhtemelen bir hafta derken onu kastetmiş olmalıyım diye hatırlıyorum.

özür dilerim 1 hafta içinde sonuç alırsınız demişsiniz çok özür dilerim ): inşallah faydasını görürüm

Rica ederim ne özrü, sadece okuyan diğer arkadaşlar adına yanlış yönlendirme olmasın diye düzeltiyim dedim konusu geçmişken.

böyle sorunları sizce yeni konumu açmalıyım yoksa kendi konularındamı sormak gerekir ??

Geri