Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İki Kafadar

bir flitre aldım klasik flitre işte yatay koyuyorum dışarıya çıkan bir borudan temiz hava veriyor suya 2 gün içinde baloncuk vererek temizliyordu suyu şimdi ise sessiz bir şekilde rüzgar veriyor suya sadece makinedan ses geliyor normal midir?? önceden suda baloncuklar oluşturunca sesler geliyordu ??
Ayrıca ayrı bir konu açmayı düşünüyorum resimlerini başa koyucağım ve hastalıklarını orada soracağım teşekkürler :)

Yeni fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim :D
Kitap kurdum
mailto:/img12/2263/dsc06432w.jpg
Bitanelerim
mailto:/img84/9742/dsc06438.jpg

ısırma konuları var elimi görünce ısırmaya başlıyorlar yemek sanıyorlar adeta.bu konuda ne yapmalıyım ??

Fazla etçil ağırlıklı beslemeyin, çiğ et, kıyma falan veriyorsanız vermeyin bu onları vahşileştirir. Bunun dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok, sahiplerine alıştıktan sonra yemleme sırasında ellerini sık sık ısırabilirler zamanla düzelecektir.

teşekkürler çiğ et ve kıyma vermiyorum yem verirkende elimi ısırmıyorlar sadece yüzerken elimi önüne koyunca ''çekil yolumdan'' gibisinden ısırıyor ayrıca başlarını okşuyunca ''hoşlanmıyorum'' gibisinden ısırıyorlar terettüd edincede ısırıyorlar :( ama çok şeker oluyorlar ağır çekimden ağızlarını açıp ısırıyorlar çok şekerler :)
Bici'ye yeni ad aranıyor yardımlarınızı bekliyorum elbette birçok kaplumbağa isimleri oluyor ama ben sizin görüşlerinizi istiyorum
Teşekkürler

bu arada kaplumbağalarımın cinslerini bilmiyorum yardım eder misiniz ??

cinsiyet değil hani cinslerini imzaya yazıyorlarya bende yazmak istiyorum o cinsleri

Rica ederim. Ayrıca 0.0.2 oluyor galiba sizinki. yani cinsiyetini bilmediğim 2 bebek kapluşum var demek. Kim çıkarıyosa bunları da :)

Sevda Abla çıkardı ilk :D öyle öyle gitti ben diğer forumdan öğrenmiştim :D

:D Bu arada balıklarım olduğunu söylemiştiim sanırım size.Onlara ''Contra-Ichtyo'' adlı bir damla aldım.Beyaz Benek Hastalığı(Balık biti)'nı önlüyormuş.Acaba kaplumbağalardada bu sorun var mı varsa onlardada kulanıcağım.Ayrıca bu hastalıktan korumak içinde kulanabiliyormuş.
Ne dersiniz?

neyse başka soruma geçmek istiyorum :)
Ben mini flitre kullanıyorum ve haftada bir paludaryumu temizliyorum(genelde pazar günü).2 gün sonra
dezenfekte günü oluyor yani :D dün ayda bir verdiğim elmayı verdim.Ve parçalamadan attım.Küçük parçasını paludaryuma attım.Fakat bugün su bulanmış bu flitreden midir yada elmadan mıdır ???

panpon' Alıntı:
:D Bu arada balıklarım olduğunu söylemiştiim sanırım size.Onlara ''Contra-Ichtyo'' adlı bir damla aldım.Beyaz Benek Hastalığı(Balık biti)'nı önlüyormuş.Acaba kaplumbağalardada bu sorun var mı varsa onlardada kulanıcağım.Ayrıca bu hastalıktan korumak içinde kulanabiliyormuş.
Ne dersiniz?

Aslında tam anlamıyla bir ilaç demektense dezenfektan demek daha doğru olur. Kaplumbağa akvaryumunda sürekli kullanmayın sadece su değişimi yaptığınız gün ve onu takip eden 2 gün kullanın. İçindeki prospektüste de yazar kullanım şekli, ona uyun mutlaka. Contra için su değişimi yaptığınız gün, akvaryumunuzdaki her 10 litre su için 2şer damla, su değişiminden sonraki 2 gün ise her 10 litre su için 1er damla damlatmanız yeterlidir mantar oluşumunu engellemek için. Örneğin akvaryumunuzda 50 litre su varsa ilk gün 10 damla, 2. ve 3. gün ise 5er damla damlatmanız yeterli gelecektir. Su değişimlerinde yeniden kullanabilirsiniz aynı şekilde. Gerekenden fazla kullanmamaya dikkat edin. Fazlası zararlı etki gösterebilir. Mesajınızı fark etmemiştim şimdiye kadar o yüzden biraz geç cevap verebildim kusura bakmayın.

Sudaki normal olmayan bulanık da muhtemelen elmayı yerken suya karışan ufak parçacıkların bozulmasıyla olmuştur. Yemleri ve diğer besinleri ufak parçalar halinde vermeniz filtrasyon açısından daha iyi olur.

Teşekkür ederim.Yarın kullanmaya başlayacağım ayrıca kullananlar içinde söylemek istiyorum kullandığımız günlerde flitre çalışmıyacakmış.Tekrar teşekkürler Cihan abi :)
birde birşey sormak istiyorum haftada bir sularına vitamin damlatıyorum damlattığımda bir garip oluyorlar ağızlarını açıp kapatıyorlar ve hemen kuru alana çıkıyorlar bunun yüzünden vitamin damlatmıyorum bunun sebebi nedir ??

Vitaminin son kullanma tarihi geçmemişse ve aşırı miktarda da damlatmıyorsanız başka bir sorun olcağını sanmam. Birde devit-3 gibi suya karışmayan bir vitaminse damlattığınız o da suda tabaka oluşturup özellikle kaplumbağanızın gözlerinde sorunlara neden olabilir. Bundan da rahatsız olmuş olabilirler.

deep fix kullanıyorum son kullanma tarihi geçmemiş :( 4-5 damla damlatıyorum
Teşekkürler

Bir sorun olcağını sanmam o zaman, belki o anlık gözünüze çarpmıştır genelde yaptıkları davranışlar.

Geri