Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Iyi de bunlarin da uretimi durmustur.Ithal ediliyorsa da, ithalati durmustur.Yasaklanmis ya tumu.

Ozden Elektrik/Elektrik deposu GE Halojen cesitli wattlarda kucuk ampullerini buldum.Isteyen alabilir.

50 li alimda 4.6 tek alimda 6.5 Liraya denk geliyor

Cvp: RE: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

cem' Alıntı:

Cem bey merhaba,

Size özelden mesaj yazmaya çalıştım lakin sistem hata verdi (sanırım yetkim yok).
Bana özelden yazabilir misiniz acaba?

Bu ampuller çanaklı lambaya sığmaz. 70 watt olduğu içinde 60 W kaldıran lambalardan güçlü lamba olmalı. Max 100 W gibi. Yada elektrikçiye seramik duylu kalın kablolu bir armatür yaptırmak lazım. Mesafesi de biraz daha yukarıdan olacak.

Bu olmaz Semiha bu infrared spot bu hayvanı kızartır. En fazla ısı yayan ampul. Madem sipariş vermişsin bunu soğuk almaya bağlı bel eklem vs. ağrılarında kullan ben bel tutulması yaşadığımda kullanıyorum iyi geliyor. Ama hayvanda kullanma.

Şu ampulü buldum diğerlerine göre ucuz

Birde bu var ama stokta yokmuş. Gelirse bunu da alabilirsin en ucuzu bu

Bundan hadi 10 tane alayım tamam ama işte 75 watt mi 57 watt mi olacak lambasi??
75 watt yakan bi lamba bulamadim sorun bu ayrica

Bel agrisinda nasil kullaniyosun yani oturdugun odada mi yakiyosun yoksa agriyan bölgede mi tutmamiź lazim?Etkili mi gercekten

Güç çekimi 57 W ama etkisi 75 W. Mesafeyi ona göre ayarlarsın.

İnfraredi doğrudan ağrıyan bölgeye tutuyorsun. Deri içine işliyor. Misal beline tutuyorsun diyelim çok yakmayacak bir mesafeden konumlandırıyorsun. 30 cm gibi bir mesafeden, bir seferde (kürde) 5-10 dakika tutmak yeterli oluyor. Bir nevi o bölgeye bardak atmak gibi. Isıtıp yumuşatıyor. Gerekirse lambadan sonra kas gevşetici de sürülebilir.

Bende bu ampule uygun lamba var. Yakıp önüne oturuyorum.

Güç çekimi 57 W ama etkisi 75 W. Mesafeyi ona göre ayarlarsın.

İnfraredi doğrudan ağrıyan bölgeye tutuyorsun. Deri içine işliyor. Misal beline tutuyorsun diyelim çok yakmayacak bir mesafeden konumlandırıyorsun. 30 cm gibi bir mesafeden, bir seferde (kürde) 5-10 dakika tutmak yeterli oluyor. Bir nevi o bölgeye bardak atmak gibi. Isıtıp yumuşatıyor. Gerekirse lambadan sonra kas gevşetici de sürülebilir.

Bende bu ampule uygun lamba var. Yakıp önüne oturuyorum.
O zaman 60 wattlik bi lamba işimi görür degil mi. Spot isiticiyi nasil bir lambada kullansam onu ariyorum bir yandan da..
IYIki sordum ya sormadan kullansaydım sonuçlarını düşünemiyorum korkunç;(
Hayvanlar için ısıtıcı diye satıyorlar hayret bisey ya bu ne sorumsuz bir satış...

60 watt kaldıran lamba 57 W için olur.

İnfrared için 100 watt kaldıran lamba lazım. Ben onu alman malı lambası ile birlikte almıştım. Bulabilirsem yarın resmini atarım.

Hayvanlarda büyük alanlarda kullanılıyordur. Çiftlik gibi 1-1,5 metre yukarıdan.

Semiha bu şekil kullanılıyor.

IMG_20210427_235640.jpg
IMG_20210427_235625.jpg
IMG_20210427_235608.jpg

IMG_20210427_235711.jpg

Geri