Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Su 26,26,5 derece.Hayvanlar 14,5-15,5 cm

kuru alanda 32 dereceyi geçme. dış ortam su ısısından da daha düşük olduğu için ara farktan etkilenirler.

En direk olan mesafe 34 oldu. Bizimkiler surekli kurualanda konum degistiriyorlar.Oyuzden rahatim.

kuzu çevirme olmasınlarda. tencereyi eşit oranda ısıtıyorlar demekki.

60w

Olcum alirken yarim saat beklettim.Olmazlar sanmam.

Ama su cok soguklar bitsin zaten Ecolite takarim yine.Suan Ecolite isitamiyor cunku.

İkisi arasi elektrik sarfiyati farki nasildir acaba?

34 derece sikintilu enseleri kotu yanabilir bwnce biraz daha yukari cek, belki bende birkac tane o ampulden alacagim

Tepeye almis halimle bu kadar oldu.40 wattligi da var ama o ne kadar isitir bilemedim.

Bende güneş exo terra güneş ışığı veren ampul var. Gündelik gunes ısısı sağlıyo, yetmez diye ecolitenin ampulunu almıştım gerek kalmadi hic. Exo terra gerekli ışığı veriyo. Uva icerdigi icin ecoliteye gerek duymadim

Bir kac ozel ampul baktim,seninki gibi ancak fiyatlari yuksekti.Omurlerinin ne kadar gidecegini ve suanda gerekli isiya ulasip ulasamayacagini da bilemedim.

Acaba kac derece,zararli olmaya basliyor kaplumbagalar icin?

Alisarp,Cem

Haslanma falan diyince,aklima kotu bir aniyi getirdiniz.

Ben sanirim 12-13 yaslarindaydim.2 tane 4-5 cm kaplumbagamiz vardi. Yazlikta annemle,plastik kabiyla kuma goturuyorduk hergun guneslensinler diye. Sonra babam karisti,ne bu boyle cingene gibi kaplarla,arabaya birakalim orda guneslensinler dedi.

Sonra arabaya koyup cami 3 cm falan actilar.Ben daha cok acalim dedim ama babam birsey olmaz sonra cocuk vs iceri birsey atar yada almak ister dedi.

3 saat sonra kaskati ve kokmus sekilse buldum onlari =(( İcime oturmustu. Saatlerce aglamistim sonra mezar falan yaptim :-(

35 dereceden itibaren su kaybına bağlı beyin uyuştuğu için ölürler. sağlıklı max derece 33 dür.

suda 35 derece ise filtrenin motorunu soğutmasını önleyen bariyerdir. su 35 dereceye geldiğinde filtrenin motoru yanar.

Konumla oynadim.Simdi geziniyorlar surekli.Aksama dogru mayistiklarinda kurualandan kiskislayip tekrar olcum alacagim

Lambayi yarim santim falan daha yukari aldim,artik hic yer yok gibi.

Tonton yuksek bir hayvan oldugu icin,2 tanesi ustuste cikarsa,o mesafede 36 dereceye ulasiyor isi.

Ama hicbir zaman oyle birsey olmuyor.İkisi de kesinlikle hemen itekliyorlar.Zaten dengede kalmalari da zor ciksalar da cusse olarak. Buyuzden suan tehlike yok gibi gorunuyor. 32-34 derece arasi en yakin alan ve genelde surekli konum degistiriyorlar.

ben 1 sene önce 72 tl gibi bi fiyat ile aldım gerçektende gereken ısıyı hertürlü sağlıyo. 15 cm den tutuyorum.
hala piyasadaysa öneririm.

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

UVa iceren isitma lambalari daha iyi zaten bende bir kuru alanimda 100 wattlik kullaniyorum

Kotu bir olaymis cidden, hayvanlar sicaktan affalliyorlar sonra oyle uyusuk uyusuk orda kaliyorlar oyle, mesela 33 derece olsa 1,5 saat altinda falan dursalar suya giriyorlar ama 35 derece falan hemen affallatir

Yeni ampule gecmeden,su son soguklar gelmeden surekli uyuyorlardi hareketsiz.Ama son ampulle en azindan kurualanda hareketlendiler.

necro06 arkadasin dedigi ampul uvb gibi 1 senelik falan mi? Uzunlardan mi?

Geri