Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Kisaca tam Ecolite boyunda ve soft olan akliniza gelirse,paylasirsaniz sevinirim.(Bir de uygun fiyatli)

kastetdiğiniz lambanın adı OSRAM olabilirmi acaba ?
oda soft ampuldür ecolite gibi armut tipidir

Isıtıcı ampul soft ve armut ampul olmalı markaya takılmayın. Bir kaç marka hala üretiyor. 60 W olan gerekli ısıyı sağlıyor. Sadece kullanılacak lamba max 60 W olmalı. Daha yükseğini bulabilirseniz daha iyi.

Herhangi bir soft ve armut ampul bakacagiz ve her zaman watti yuksek olan daha cok isitir demek dogru mu?

Doğru da lambanın kaldıracağı güçte olmalı

60 W bakacaksın o zaman marka önemli değil.

Oki tesekkurler.Ben uygun zamanda;Ecolite`leri aldigim yere gidip bu sekilde ornekler isteyeyim.Sonra da isilari olcer kiyas yaparim.

Ecolite ile kurualan isisini olctum bugun. 24 cm mesafeden 26,5 derece. (ki sulu alanim da 26,5)

Ama tam lambanin altinda olcum aldim,yani maksimumu bu.

Buraya Tonton uzaniyor,onun yuksekligi fazla oldugu icin,isi bir kac derece artar.Ama Sansli zayif ve lambanin daha uzagina uzaniyor.Onun icin isi epey duser..

Acilen gidip bir lamba almam lazim 60 w luk.

Kafana takilan;bir w degeri bi de sagladigi enerji var. Ecolite 52w-68 w idi sanirim.

Alacagim ampulde,hangisi onemli?

Cunku 20 watt olup 100 watt enerji degeri olanlar da var?Bu,aydinlatma icin mi yoksa isi icin de gecerli midir?

bu verdiği ışık ile alakalı yani lümen. verdiği ısı içindeki telin kalınlığına bağlıdır. ne kadar kalınsa o kadar ısı verir.
sarfiyatsızlarda gaz vardır o yeterince ısı vermez.

24 cm mesafe çok biraz daha indir 20 cm'yi geçmesin. aynı anda çıkıyorlar ise ikinci lambayı alman şart.

ben iki tane kullanıyorum. 1. 7:00-15:30 diğeri 11:00-18:30 arası yanıyor yani en fazla çıktıkları öğle ve ikindi saatlerinde ikiside yanıyor.

20 cm idi ama ozaman tek yasiyordu Tonton.Simdi ikisi ustuste cikip tepisirken(cikartmiyor uzerine, firlatiyorlar)lambaya degme tehlikesi olusur diye cikardim biraz yukari.

Telle alakaliysa ozaman direk 60 w almak da garanti degil?

Ecolite de halojen. 60 W olan normal tel bu açıdan ecolite daha fazla ısı veriyor.

Halojen olanlar daha mi isi veriyor yani?Elektrikciye gidip ona gore ornekler isteyecegim de.

elekrikçide satılıyorsa bak.halojenlerin ısısı yüksektir.

Emre'nin GE R63 'unden aldim.

Kurualan uzak mesafede (33 cm) 28 derece,
yakin mesafede (22 cm) 34 dereceye kadar cikti.

Yani cok iyi.

Kis bitince yine Ecolite'leri kullanirim ama suan icin spot lamba ile ancak isindilar.

Fiyati da uygun,Ecolite ile ayni,3,5 Lira.

Geri