Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Cvp: RE: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

AEK' Alıntı:
Şu büyük akvaryumu merakla bekliyorum Gizem. Bari buna fazla masraf yapmadan kurabilsen. Acil olan şu ısı konuları tamamlansında.

65 cm akvaryumda topper nasıl olur ?

bumble bee' Alıntı:
pretty' Alıntı:
bumble bee' Alıntı:
Raffy P yi netten kolayca alabilirsin Gizem. Lamba konusunda da bana net olarak kaç adet lazım belirtirsen karışıklık olmaz.

bi masa lambası emin 2 ampul . fyatı ne kdr tutuyo bi kabaca hesaplar mısın

Gizem bugün iş çıkışı büyük ihtimal gideceğim bauhausa. Yiğit ile beraber sana da 2 ampul ve 1 massive mandallı alıyorum. Bu mesajın altında rapor butonuna tıklayıp, açıklamaya da durumu anlatıp özel mesaj yetkisin açılması için talepte bulun. Detayları orada konusuruz.

rapor ettim :) açılır inşallah.

Juenpetmarket güvenli mi? Büyük bir alişveriş yapacağım da bana pek güvenli gibi gelmedi.

Enes forumdaki çoğu arkadaşımız denedi için rahat bir şekilde alışverişini yapabilirsin

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

ben sürekli oradan alıyorum. bir günde ankaraya ulaşıyor. 150 tl üstü kargo ücretsiz. alım sayfasına girdiğinde kargo bölümündeki açıklama kutusuna isteklerini yazıyorsun mesela yemler ileri tarihli olsun gibi.

O olması şart değil 40-60 W armut tip ampulde olur. Markaya bağlı kalma.

Bu ampulden kullaniyorum,2 ayda bir degistiriyorum,ortalama.

Benim sikintim;lambada cok fazla isi alamamam.Tonton' un yuksekligi fazla oldugu icin sorun olmuyordu ama yeni gelen kaplusum Sansli normal boyutta yani obez degil. Bir de ikisi ustuste cikar diye,lambalarin boyunu yukseltmek zorunda kaldim.Yani mesafe uzadi.

Bu ampulden daha cok isi veren,fiyati uygun ve max 60 lik baska oneriniz var mi?

Daha yüksek ısı vereni uva spot veya halojen duylu ampul. Bunların uva olmayanı da var ama wattı yüksek olduğu için hayvanları kızartır.

Bauhausta halojen telli bir ampul var yukarda duylu demişim. Yumurta üstüne tutsan pişirir. Elimi 5 saniyede yakmıştı

Marka hatirliyor musun? Uva olmayani da var demissin ama Uva olan lazim.

Watti 60 deme nedenim,daha cok isi verir diyeydi aslinda.Belki de yanlis bir mantik.

İstedigim,isiyi Ecolite'e gore fazla vermesi.

Ona petshopta bakacaksın. Halojen tip uva var. Şu alçıpan içine gömülü ampullerden.

Eskiden jbl 60 w uva içerikli Isıtma ampulleri geliyordu. Neodim olanlardan. Ama çabuk arızalanıyordu. Zaten 30 tl olan fiyatı ve hemen bozulması uygun değildi. Artık getirmiyorlar. UVB olandan aldığı uva ışını yeterli olabilir bence.

Uvb ampulum exo terra reptile uvb100
İsitma ampulum Ecolite 52w

Su durumda uva ikisinde de var mi?

ecolite normal ampul diğeri içinde uva+uvb var

himm ben karistirmisim biraz,bakim konusunu tekrar okudum.

ozaman zaten ek uva yokmus bende. sadece isi veren ama Ecodan daha iyi isitan lazimmis

Geri