Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Su 30 litre yok.Saklama kabi. 100 watt 3 saatte 32 ye cikartiyordu. Son dedgini anlamadim

Sonuna kadar çevir. Son ısı değerinden ileri dönüyorsa ayar işareti yanlıştır.

Degisen isitici ile bugun deneme yaptimSabahtan beri bir kez dogru isiyi verdi sonra arttirip denedim.

30 civari pitir pitir sesler gelmeye basladi.Fisten cektim.Icine baktim su alma falan yok.Taktim yine ayni.Gece vakti diye mecburen testi yarida kestim.

Bi de alt kismin orda bi suru baloncuk yapmis suya .

Bu neden olabilir? Pitirti ve baloncuk.

Baloncuk suyla alakalı. Ses ilk çalışma sırasında ve su aşırı soğuksa olabilir devam ediyorsa bozulma olabilir. Aldığın yer ile konuş.

Metal ısınırsa genleşir. Lehim yerleri gerilir. Yüksek dereceye çıkarma.

Yok su asiri soguk degildi. 30 a dek geldi ve sonra bu ses bsladi.

Daha once 27 uzerine cikmadigi icin,34 yaptim test amacli.

Aldigim yer 1 kere degisim yapti.Merkezi de Ankara'ya gonder diyor. Bundan once de bir iade ettigim var.Yani bu 3.su.Oyuzden yollamaya da korkuyorum.

Su pitirti sesinden suphe etmesem deniyordum belki de 34 olacakti. Kendi kendine duzelmisti.

Ama korkudan elimi suya sokamadim Baska nasil anlasilir kacak.

Suda düşük oranda akım her zaman olur zaten. Elektrik tornavidası ile bakarsın. Işık yanmazsa akım düşüktür.

Peki son sorum;

Bir kere bakmam yeterli mi? Cunku soyledigim gibi, tum gun calistiktan sonra o ses cikmaya basladi.Evde olmayadabilirdim.

Yani kesin emin olunacak birsey mi bilmiyorum ama, arasira kacan akimin artmasi gibi birsey olabilir mi?

Suan fise taktim ses yok ama o gece baslamisti ve cikarip takinca da devam ediyordu

Yani o gece birden basladi ve o an devam etti.

Fişi nasıl çıkardıysan o şekilde tak. İçine su girmiyorsa suya akımda vermez. Voltaj düşüklüğü de ses yapar. Aynı hattan fazla yük biniyorsa da voltaj düşer. Şebekeden gelen elektrikten de. Aşırı yük yada kısa devre sigortayı attırır.

Isitici 34 e ulasmadigi icin, PetGarden tarafindan degistirildi. Ancak yenisi de 29-30 arasi seyrediyor ve calismasi da durmuyor, kendisi sicak ancak artma yok. (34 ayarladim)

Artik bu isten cok sıkıldim.Bu 3. oluyor.Ayni seri gelmesin dedim yine ayni seri geldi. Kesinlikle ve kesinlikle, kontrol tarihi Eylul 2017 olanlari almanizi tavsiye etmiyorum. 30 alti kullanacaksaniz ne ala.Ama karantina durumu olursa, baska isitici almak zorunda kalirsiniz.

Cem. Ben olayi cozdum.Bundan bir onceki yorumumu siler misin tamamen.

Aciklamasini da yazacagim sildiginde

Neslihan.Bir oncekiler konusunda yardimini rica edecegim.Yanlis yondirmeolmasin.

Tesekkur ederim Neslihan.

Bir konuda tespitimi paylasmak ve uyari yapmak istiyorum arkadaslar.

Jbl Protemp isiticilari; eski serileri yatay olarak da kullanilip, ayni isiyi yakalarken, yeni serilerde yuksek derecelerde sikinti tespit ettim.

Daha dogrusu yatay kullandigim icin, once 3 tanesini 34 dereceye cikmiyor yani bozuk diye geri yolladim. 30 dereceye kadar sorun yoktu ama uzerine gunlerce cikmayip ayni zamansa calismasi da durmuyordu..

4.su geldi ve ayni sorun olunca, 5 litrelik bidonun icine sarkitip dikey denedim.. 1 saatte 34 e cikti ve durdu yani calismasi cok iyiydi..

Eskiden kullandigim 2 eski modelde yatayda sorun yokken, (100,200 w) yeni modellerde (25,50 w) bu sikintiyla karsilastim.

Sebebi watt mi yoksa yeni seri mi bilmiyorum ama durum bu.. Alacaklari uyarmak istedim.

Eger ki stabil yani 28 30gibi derecelerde tutacaksaniz, sorun yok ancak sunu da demeliyim ki, isitma suresi daha uzun oluyor, saatler surebilir..

Yanlis bir yonlendirme olmasin diye uzunca aciklamaya calistim.Bir sorusu olan sorabilir.

Merhaba,

Ben de jbl protemp ile ilgili bilgimi paylașayım. Geçtiğimiz ay aldığım 200wattlık modelinde problem çıkmıștı. Suya tam batık dikey konumlandırmıștım. Ancak dereceden bağımsız (en düșük derecede dahi) kırmızı ıșığı 1 saniye yanıp sonra hemen sönüyordu. Su 24 dereceye düșünce farkına vardım durumun. Aldığım yere götürdüğümde üretim hatası olduğunu söylediler ve değiștirdiler. Uyarılar yapılmıștır ancak son dönemde forumda aynı üründe farklı sorunları görünce söylemek istedim, en azından bu modeli alan arkadașların mutlaka garanti belgesi ile almasını ve ilk kullanmaya bașladıktan sonra çalıșmasını gözlemlemesini öneririm.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Baska sorun yasayanlari takip etmedim ama uzuldum dogrusu.Yatay kullanim ve kalitede tek alternatifken, boyle olmus..Fiyatlari da hic ucuz degil.. Onceki 2 tanede sorun yasamamistim ama yeni seri hakkinda durum malum.

Yatay kullanim acisindan bu markayi secmistim.Bosuna almis oldum.

Geri