Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

ısıtıcıyı dediğim ayara getirdin mi ?

Biraz daha yukselttim Cem,26kafidir herhalde.2 buyuk kaplumbaga.

Alisarp'ta da ayni sey olduguna gore hepsinde var diye dusunuyorum.Ama mantiken sacma buldugumdan,korkmustum ilk gordugumde epey.

27 yap. burada termostatın yüksek ısıda tepkisine bakalım.

Dikeyde dengeyi tutturmustum Cem.Dun gece farkettim,canavarlar oynayip caprazlamislar.

Uyudular diye mudahale etmedim ama gece ne zaman uyansam isik yaniliydi.

Kalktiktam sonra da izledim.27 de sondu. Demek ki yatayken sorun oluyor.

Ancak bu da sonradan cikti.Cunku cok uzun sure yatay kullandim ve super hassasti.

Herneyse.Sorunun kaynagini buldum saniyorum ve en azindan durdugunu gorup tatmin oldum.Simdi yine diklestirecegim.Evde olmadigimsa yatirsalar da icim rahat

tamam 27 derecede dursun. dikleştirirsen yataydaki performansı göremezsin. geçen gün temizlik yaparken plastiğini söküp baktım benim ısıtıcıda da hafif nemlenme vardı. bir sorun yok. düzgün çalışıyor.

İlginc ama yaa,nem olmamasi gerek yani.

Neyse, simdi soyle, benimkiler surekli ortalikla oynuyor.Yani hicbir zaman yan duramiyor,capraza ceviriyorlar.

Sana msji yazdiktan sonra yine bozmustu hatta,capraz suan.Ama duzeltmeyecegim hemen.Cunku fittirdi Tonton. 10 gunde bir geliyorlar boyle.Ortaligi yikiyor,bitki ve mangoyu sirtlayip gezdiriyor.Saatlerdir tadilati bitiremedi.

biraz eğilmeden birşey olmaz. bendeki de hep eğiliyor. tamamen su içinde olduğu için sorun olmuyor. tepesi su dışında kaqlanlar için riskli.

Simdi kendi kendine duzeltmis =))))) Ama vantuzun biri cikik. Duzeltene kadar yine cevirir.

Tamamen capraz yapiyor genelde Cem. Benimkinin yumurtlama sendromlari yine basladi.Arada 1hafta falan ara vermisti,kafa dinlediydik. Suan yine bi asagi bi yukariyi karistiriyor.Surekli sudan kurualana,kurualandan suya.

dibe yakın konumlandır eğilse bile ucu kuma oturur.

Ucunu kuma batiyorum dikey koyarken de. 1 ay idare ederse,buyuk vantuz bulup kesip bicme yapacagim.

Ama yine de en buyuk sorun 3 vantuz bence. Yer varsa 4.ye delik acacagim.

Bas kismi agir diye 2 vantuz yapmislar, yatay kullanilir diye reklam yapiyorlar,uzun kisimda tek vantuzla nasil denge olacak dusunmuyorlar

bunu kaplumbağalara göre değil balıklara göre yaptıkları için vantuz normal aslında. yoksa 5 vantuz anca kurtarır bizimkileri.

cem' Alıntı:
bunu kaplumbağalara göre değil balıklara göre yaptıkları için vantuz normal aslında. yoksa 5 vantuz anca kurtarır bizimkileri.

Katılıyorum.
Amfibiler için yapılan ısıtıcılarda da randıman alınamadığı ve ihtiyacı karşılayacak güçte olmadığı için bir nevi mahkumuz.

www.juenpetmarket.com/Product/mec-filtre-vantuzu-10-lu-paket-/JPM007698

Ben bu vantuzu aldim(siyahi) ve ucunu makasla hafif kestim.Bu isiticinin korumasindaki girintiye direm uydu Bilginize.

Direk yazacaktim,elim kaymis.

Merhaba, Karamel'in ısıtıcısı bozuldu. Sesler çıkarıyordu, baktım içi su almış. Yeni bir tane arıyordum ve JBL Pro Temp almaya karar verdim. Batabilenleri tercih ediyorum ve çok da seçenek yok. Forumda daha önce kullanan olmuş mu memnun mu diye araştırayım dedim. Suya akım verdiği yazıyordu. Bu sorun devam ediyor mu? JBL'i tavsiye eder misiniz?

Bende hem 100 lugu hem 200 lugu var. 200 lugunu, 1 seneye yakindir kullaniyorum.Sorun yok.

100 lugu ise, 2 sene oldu ancak pek kullanmadim..Su degisim zamanlari kullaniyorum 6 ayda 1-2 gun, onda da bir sorun yoktu.

Kaliteli mi bilmem ama baska markada filtreye benzeyen isiticilar cikmisti.Yani camsiz.Arkadaslar fikir verir.

kaplumbağalar açısından kullanılabilecek en uygun ısıtıcıdır. tam batabilmesi de ayrı bir avantaj.

Yani suya akım verme gibi bir problemi yok mu?

Geri