Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

vantuzların arkası tapa biçiminde geçmeli mi şimdi elimi suya sokup bakmayım şekline bak juende o tip varsa alırsın. önce yerlerini değiştirip yapıştırmaya çalış. tekliyi üste çiftliyi uca al.

Vantuzlar suda kendi kendine vantzluktan cikmis

Bi vntuz icin kargo parasi odenmez.Ciktim 3 Petshop gezdim.Birinde becerikli bi adama denk geldim.İsiiciyi saran plastik vantuzun ucunu kesti,bunun girintisine soktu,ucu biraz cikik.İdarelik tuttu.

Foto cektiler,bir kac gun sonra normalini soracagim

İyi işini gördü ise mesele yok. Bulaşmıyorlarsa suya yan yatır. Yatay performansı dikeye göre daha fazla. Ben dik konumlandırdım 26 dereceyi gösterdi yataya çevirdim 28 derece oldu.

Uca tek vantuz basa 2yapmislar ya.Yatayda sorun oluyor.dusuyor hep.

Benim erkek bi kolunu cikis borusuna koyup bi kolunu isitici kordonuna sokup oyle uyuyor bi kac gundur.Bakalim bu aksam o bozmazsa sorun yok

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

Suyun kalitesi(alg miktarı) ve canlıların kütlesi vantuzların kullanım ömrümü ve kullanılabilirliğini etkileyecektir.

Isıtıcının koruyucu ile birlikte çapını hesaplayıp büyük bir kısmını çevreleyen türden vantuz da kullanmayı tercih edebilirsiniz alternatif çözüm olarak.

hayvan başka yer bulur.geçen gün bendeki erkeklerden birisi hiçbir yere tutunmadan suda sabit uyuyordu. su üstüne 10 cm mesafede bir şekilde dengeyi bulmuş.

Komikler yaa, benim disi de ayaginin ucunu rampanin ucuna tutturup,asagi dogru salliyor kendini.

Odontochelys dedigin gibi cevreleyen bulmak istedim.Hatta isitici+korumasi ile beraber gittim Petshop'a.Ama o kadar capi buyuk bulamadik.

Uyum sağlama konusunda kendilerine has oldukça yaratıcı yetileri var.Hayranlık uyandırıyor insanda.

ProTemp'in kafesli çapı 33mm

Ancak esnek bir klips ve ağırlığı taşıyacak çaptaki vantuz kombinasyonu ile desteklenebilir.Bunun için de biraz uğraş gerek zira zaman zaman tüm parçaları aynı yerde bulmak pek mümkün olmayabiliyor

Klips

Bir de başka bir alternatif olarak şayet uygun çaptaysa ve bulunabilirse;Sera'nın ısıtıcı tutucusu mevcut

Tutucu

Esnek olanin ucu uygun gibi.Mobilden tam goremedim.Bir kac gun sonra ugrayacagim.O arada Petshop'taki kisi,dagitimcisinin havuzuna bakacakti. Bu esneklerin derece icin olanini sicak aylarda benimkiler altust ediyor ama bu buyukler daha saglam gibi.

Arkadaslar,isiticimda boyle lekeler olusmus.Ne olabilir.Endiselendim,cikarttim.

mailto:/1YR1gb.jpg

Daha dogrusu ,tesaduf mu etti blmiyorum ama,26 ayarliyken 27 de hala sonmedigini gorunce baktim.Farkettim.

Hic 27 ye cikmazdi,max 26.5ta dururdu.

içinde nem zerreleri görmediysen sorun olmaz.

İslaklik veya damla gormedim ancak icerden boyle kalici birsey olmasi tuhaf degil mi?

Digerinde yok.100 lugu taktim usumesinler diye

uzun süreli ısınma olduysa içindeki kağıdın boyası o hale getirmiş olabilir. çaprazlama kullanmadın değil mi ? neyse sebep bu.

O kisim kagitmi ki?

Daha once yan ve capraz sekillrde kullandim.Ama uzun suredir dik sekildeydi.Son iki gundur yari egikti.

Konumla alakali birden gelisen birsey oldugunu sanmiyorum.

Bir de plastik koruma olan yerde damlaciklar vardi akvaryumdayken.İcinden mi cikti bilemedim ama uzerine de nerden yapisabilir ki?

Ve soyledigim gibi, calismasi cok hassasken,27 lei bulmasi garip..

Elektrik keintisi sonrasi 15 dk calistirmayin dediler ama ben rahat 40 dk calistirmadim zaten

Hava alip almadigini nasil test edebilirim? Emin olabilir miyim?

Kontrol kalemiyle bakmak yeterli mi baska sorun icin?

Salona kurumaya birakmistim.Simdi baktim.Yokolmus gibi o icindeki kismi beyazlik veya buhar.

JBL ProTemp S kullanma kılavuzunda yer alan ilgili kısmı aynen çeviriyorum.

Kullanım:
6)Herhangi bir sapma durumunda,takip eden düzeltmeleri yapın:eğer sıcaklık çok düştüyse;termostatı bir kaç derece arttırın,eğer sıcaklık çok yükseldiyse;termostatı bir kaç derece düşürün.Sonra istenilen sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeden önce 12 saat bekleyiniz.

Not : Isıtıcı kullanılan bir akvaryumda ulaşılabilecek azami sıcaklık,akvaryumdaki su hacmine ve akvaryumun bulunduğu ortamdaki hava sıcaklığı ile su sıcaklığı arasındaki farka bağlıdır.Ürün kutusunda gösterilen aralık sadece bilgilendirme amaçlıdır ve termostatta ayarlanan sıcaklığın elde edileceği yönünde bir beyan değildir.

Tesekkurler. Ancak benim sorunum sapmadan ziyade,baska bir sorununun buna neden olabilecegi.

Cunku icindeki buharimsi sey ve sapma ilk kez bugun yasandi.Yaklasik 1 senedir kullaniyorum. Bu yuzden;genel bir derece tutturamama sorunu degil benimkisi.

Isıtıcıyı koruyucu plakasını çıkarıp önceden batabileceği kadar su doldurduğunuz uygun ebatlardaki bir kaba yüzecek şekilde koyun.Şayet yüzmüyorsa;suyun yoğunluğunu arttırmak için suyun içinde tuz çözdürebilirsiniz.Yüzecek haldeyse veya hale geldiyse bir süre bekleyin eğer durumunda bir değişme yoksa aynı işlemi su üstünde kalan kısma da uygulayabilirsiniz.
İşlem meşakkatli gelirse;1 metreden fazla olmamak kaydıyla bir kovaya su doldurup içine dik bir şekilde monte edip bekleyebilirsiniz.
Şayet hava alıyorsa bir miktarda olsa kabarcık su üstüne çıkacaktır ve ne yazık ki ısıtıcı ıskartaya çıkacak.

Bu yuzmekten kasti anlayamadim tam.Su yuzunde durmasi mi? Son cumle her iki yol icin mi yazildi?

Kucuk bi kaba aldim,20 derece ayarladim.15 tr basladi,25 hala calisiyor.Beklesem mi yoksa bu sekilde yeterli mi?o buhar da gelfi yine

Geri