Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Tekli uzatmalar daha uzun olduğu için pahalı.

Isıtıcıyı emiş borusuna yakın yaparsan elektrik sarfiyatın artar. Filtreye yüksek ısıda giden suyun zararı olmaz belki ama iyi elektrik gider.

Bizim elektrik son aylarda costu zaten.3 haftada bir gelmeye basladi ve iki katina cikti.

Valla ne yapacagim bilemedim.

Cem caprazlama zararli dedi,giris borusu da bu yonden sakincali.

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

Giris yani emis borusunun yaninda olmasi hem fatura icin hemde isinin verimli dagilmasi icin sakincali, 3 lu uzatmalardan al ozaman

3 lu fazla var ama arkaya dogru girecek yer yok akvaryumda. Duvara cok yakin.

Sadece kabloyu akvaryum arkasına geçirip priz kısmını diğer köşeden sarkıt. O köşede de elektrikli aksamları kullabilirsin. Misal deri yüzmesi çoksa iç filtreyi hemen ısıtıcının yanına alıp dış filtre su çıkış borusu ile aynı yönde hizalarsın. Ben o şekilde kullanıyorum dalgıç florasanda o tarafta. Diğer lambalar için uzattığım prizde öbür köşede.

Ben genelde dik kullanıyorum. Ama biri çapraz duruyor.

Akvaryumu iyice yaslaman iyi olmamış. Arkadan müdahale etme şansın kalmamış.

Oda fazla buyuk olmadigindan,yer kazanma adina mecbur.

Dedigin gibi zorluklari var.

Arkadas fis gecirmek,su kacarsa silmek,toz almak vs

Cem,Cikis borusunun oraya fis koymak istememe nedenim,fisirti yapiyor orda hayvan.

Giris borusunda kuru alan var ve orada cok az yem atmalik yem var.Oradan su sicratamiyor.

Ama diger taraf acik.Atlarken falan batiyor. Oyuzden fis olsa fise su kesin gelir.

Sen ana hattan bir tane coklu priz cekip dis filtre boslugundan oraya koysana butun diger aletleride ona baglarsin

Guzel fikir. Olasi filtre su akitmasina karsi ,biraz da yuksekte tutabilirim mesela.

prizi, akvaryum mobilya üstü ise diğer köşeden dikleme sarkıt. benimkilerde kurudan inerken su sıçratıyor ama bütün prizler fişle dolu sıkıntı olmuyor bir kaç damla.

Suanki durum bu. Kiti kitina ortaya diktim isiticiyi ama o asagidaki vantuz yine pek tutmuyor,oyuzden umutsuzum.Bi de kordonun suda kalan kismini da dizdiklayabilir. Yanlamasina daha iyiydi dursaydi ama bunu deneyegim bi.

7 li prizin uzandigi yerde fis yeri var. Ve akvaryumun solunda yatak,saginda da biraz daha uzun mesafe ile odanin kapisi.

7 liyi Alisarp'in dedigi gibi denedim,filtre dolap deligine sokarak ama kablo yetismedi malesef.Uzatmasiz yetisse super olacakti,gorsel olarak da ve ortada da fis kalmayacakti,islanma riski de yoktu.

Cem,dedigini tam anlamadim.Nereye dayayip sarkittin,duvara mi monte ettin?

mailto:/LYEa0Z.jpg

Benim yukseklik 50 cm ama zor sigdirdim.Malum biraz kusaklarin boslugu ve kum derken kisaliyor yukseklik.

Kumu eseledim biraz.Ucu da tam degdi.Birsey olmaz heralde kuma degen koruma kismi.Bir kac milim vardir arada

öbür köşeye uzatacağın prizin kablosunu akvaryumun arkasından ve mobilya üstünden ver. akvaryumun mobilya ile birleştiği noktada dikleme koy. fazla kabloyu sağa çek ki priz aşağı doğru sarkmasın. gerekirse akvaryum arkasına bez tıkıp kabloyu sıkıştırıp sabitle.

Aynen oyle berrak ben kutularla dis filtrenn seviyesininde ustune koydum gercekten en guzeli o hemde en rahatu

İsiticiyi ortada dik kullaniyorum.Onu halletmistim.

Bugun isitici yana devrilmisti.Yapistirdim yine devrildi.Cikarttim sudan,vantuz kismini falan iyice yikadim.Ama vantuzlar dumduz olmus resmen.Hic de yapiscak gibi degiller.8 ayda boyle mi olur,hic yerinden bile oynamiyor sayilir

Vantuz ve korumasi butun gibi.Bunlarin degisimi yok mu yada komple mi koruma satin aliyoruz anlamadim...Veya korumadan gectim,bunu tutacak kiskacli vantuz var midir ki?Yaa cok dandik yapmislar.Zaten kafa kismi 2 asagi kisim 1 vantuz bile sacma.Asagisini egiyorlardi surkli.

olur vantuzlar su içinde değil miydi.

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

JBL ProTemp ısıtıcılar yatay olarak da kullanılabiliyor.

JBL ProTemp ısıtıcı vantuzu

Geri