Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Bende eheim isitici salondaki kucuk akvaryumda duruyor (270 litre) isiticim iki yuz litre isitma konusunda hep stabil ama suresini bilemiyorum vantuzlari koyverdim gitti zaten suda yuzuyor isitici tabiki kablonun yerini ayarlayarak su seviyesine gore konum ayarli, buyuk akvaryumlarda butun isiticilar sunpta 3 adet 300 watt ordada isitma konusunda hep stabil (1500 litre) yine sureyi bilmiyorum cunku isitmak istedigimde 4. Yedek isiticimi takip son dereceye ayarlamistim 4-5 saatte isinmisti sanirsam

Bende merak ettim bugun evde degilim gidince kesinlikle bakicam buna ben hic ic filtrede kullanmiyorum herhangi bir isiticida sikinti varsa belli olmus olur

Benim çizgilinin akvaryumunda iç filtre yok. Tek elektrik veren ısıtıcı. Buradaki çapraz diğeri dik duruyor. Şu kafa kısımlarını çıkarıp kontrol edeyim bari. Minimal elektriğin zararı olmaz sanırım Cem. Sen ne dersin?

Yani ben çarpılmıyorum ama hayvanlar benle de bir değil tabi.

bendeki oran düşük hatta akvaryum çerçevesini de ölçtüm. onda da bu oranda. topraklama lazım sanırım. suya giren her üründe bir miktar artış var. mesela sadece ısıtıcıyı çalıştırdığımda ışık çok düşük zor görülüyor. iç filtreyi devreye sokunca bir miktar artıyor. ama prize sokup baktığımdaki parlak ışık yok. bir elimde kontrol kalemi varken diğer elimi suya soktuğumda veya çerçeveye değdiğimde hem dijital hemde düz kontrol kaleminde akım kayboluyor. diğer iç filtreyi de denedim. onda da var bir miktar. yani bu izolasyon ile alakalı değil. kablodaki akım manyetik alan oluşturuyor sanırım.

bir de şu var, kontrol kalemini suya veya çerveye değdirirken diğer elimi güç kaynağı üstüne dokunduğumda ışık artıyor. elimi saksıdaki toprağa sokup 5 dakakika kadar bekledim sonra baktım ışık iyice azalmış. sonuç olarak bizdeki elektrik ile de alakalı olabilir. bu doğru netice almamızı önlüyor. suya giren her cihazın fişini çekip baktım. su ile temas eden hiçbir şey olmadığı halde 12 volt elektrik ölçüyorum. komple her fişi çektiğimde kontrol kaleminde ışık kaybolurken digital olanda akım işareti gözüküyor ama 12 volttan düşük çıkıyor. electronlarla mı alakalı birşey anlamadım.

Senin parmak dokmanda akımı sen aldığın için suda kalmamıştır. Aynı şekilde topraklamada yapınca gitmiş. Demekki düşük bir akım var. Ben bir 100 w ısıtıcıyı boşa attım desene :)

Gerçi eheim olana kaç kez baktım zerre ışık yok.

Kontrol kalemi bozulmus.Burda oturam arkadastan alacagim,olcecegim.

Kontrol kalemini temin ettim.Az once denedim.Bende hicbir sekilde yanma yok.Oncesinde fiste denedim,alet saglam.

Derece vantuzu ile basim dertte simdi de. Ortasi yuvarlak delik vantuzu hicbir yerde bulamiyorum.

Dereceyi kavrayan ama ucu kesik tip almistim.Tonton 2 kafa atarak halletti.Baktim surekli ayni sey,simdi tamamen cikarttim dereceyi.

Uzun zamandir da buradaki petshoplara soruyorum.Bir tutlu getiremedi toptancilari.Siz nerden buluyorsunuz?

petshoplara soracaksın. belki ellerinde vardır. veya boyu gibi ucuz bir marka derece alıp onun vantuzunu takarsın. şimdilik akvaryumun tam köşe noktasından kuma diklemesine göm hayvanın eline ayağına dalaşmasın.

Gommek mi =)) Saniyesinde havaya kalkiyor derece =) Kaplus kumlari didik didik yapiyor,derece mi kalir =))

Arada bir kontrol edebilirsin dereceyle yada aynen o boyularin vantuzu oluyor 5 liraydi sanirim

Vantuza 10-20 kurus birsey dediler ama ellerine gelemedi bir turlu.

Ucu acik olanlari da arkadasim Eminonu'nden 1 er liraya almis

Sen nerede gordun?

Yapı markette vantuzlu kablo tutucu görmüştüm. Çap tutarsa ondan al.

ısıtıcıyı dikey ve yatay olarak ölçtüm. yatay konumda su içindeyken verdiği ısı kalibrasyon sabit olmak üzere dik pozisyona göre 1-2 derece oynama yapıyor. yani artıyor.

Isıtıcıyı yatay kullanmak elektriksel sorunlar yaratmaz mı ? Bende Roxin ht1008 çelik gövdeli 100 watt ısıtıcı var . Üst kısmı su dışında kalıyor sadece çelik gövdeyi gömüyorum.

Jbl tam batan modellerden. Ama bende dik kullanmayı tercih ediyorum.

Benim dereceler akvaryumun tabanında kumda yatıyor :)

Anladım sağolun,benim derecelerde her gün yer değiştiriyor.Geçen gün su yüzeyinde peşinden yüzüyorlardı . Sanırsın çift kale maç yapıyorlar :D

Yer darligiyla alakali olavilir bendr kucukte cikartiyorlar buyukte duruyor

Geri