Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Su yüzeyinde yüzenler ince camlı kalitesiz modeller oluyor. Bunları cama vurup kırabilirler ve tehlikeli olur. Sera yada jbl nin kalın camlı sarı dereceleri var. Onları öneririm.

İkiside boyu'nun. Artık maaşı alınca bir tane sera alırım.Digital alsam nasıl olur ?

Bendeki ürünler.
http://www.n11.com/boyu-akvaryum-cam-derece-termometre-P17283133
http://www.n11.com/boyu-bt-02-cam-termometre-P17149752

İlki bahsettiğim ince camlı. İkinci aynı dediğim markalara benziyor. Kalın camlı ve yüzmüyorsa buda olabilir.

Diğital şerit olanlar kalın camlarda yanılıyor. Ben ince cam akvaryumda olsa civalıdan şaşma derim.

roxin çelik ısıtıcılar tam batıyor diye biliyorum. kutusunda resim veya "completely submersible" yazısı varsa batar.

Kutusuz aldığım için o yazıyı görme şanşım yok. Böyle çok bir sıkıntı olmuyor ama tamamen batırsak biraz daha kar elde edebilir heralde,daha az çalışabilir. :) Sağlık olsun böyle kullanmamdada bir sıkıntı yok .

Sarı olan derece diğeri gibi değil.Dediğiniz gibi civalı tam net gösteriyor.Diğeri kurşunlu.

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

Boyunun o sarilarindan 3 adet var bende gordugum en kotu derece ya 1 derece fazla yada az hatta bir tanesinin civasi uste kacmis bu 5-6 derece az gosteriyordu

Bendekilerin ikiside aynı değeri göstermekte.Sıkıntı göremedim.Şanş işi sonuçta çok kaliteli bir mal değil :)

çapraz konumlandırma ya dik ya yatay dursun.

çapraz durduğu zaman içindeki ısı tapa kısmının üst noktasına doğru etki ederek lastiği kurutur ve açılma yapar. dik konumda eşit dağılır. eğer yanlama durmuyorsa dik pozisyona al. dik vaziyette dalaşmıyorlar.

Merhaba Cem,

Net paketim bitmis,giremedim pek foruma.Simdi yenilendi.İsiticiyi,fis kablo yakinligindan dolayi ancak giris borusunun yanina konumlandirabilirim Uygun mudur?

Solda cikis borusu
Sagda kuru alan,giris borusu
Ortada capraz isitici

Suanki konum bu.

Benim kaplumbaga surekli lamba altinda uyuyor.Yem yemek disinda suda durmuyor.Kurualanda sabahlari,oglenleri diri sekilde ama aksamustu gozler kayiyor,uyukluyor.
Gece de zorla suya atiyorum,yoksa tembellikten orada kaliyor.

Sizinkiler nasil?

Okadar cok kalmasi iyi degil benim limonda bir aralar cok kavga olduvundan sanirim hep kuru alandaydi bogazi falan baya yara olmustu veteriner bunlara gerekli mudahaleyi yapti hayvanlari ayirinca da bu olay bitti tabi simdi ise bu soru. Yok
Yani okadar kuru alanda kalmak siminti, kasiyarak yara yapti mi bogazini falab ?

Giris borusu cikis borusu ne ? Hangisi emis hangi veris ?

Uygun degil isinin verimli sekilde dagitilmasi icin veris borusunun yaninda olmali

Ama fis oraya uzanmiyor malesef. Kurualan,fisler,emis borusu sagda. veris borusu solda.

İsiticinin fisi yettigi kadar alayim mi yine de emisin yanina?

Uzatma kablosu takabilirsin tekli, ceksen capraz duracak oda kotu

Koctas'ta bakmistim,tekli uzatmalar uclulerden kat kat pahaliydi.

Suan capraz.Hep bu vaztuzlar yuzunden.İsiticinin kafasi agir,oraya 2 vantuz yapmislar ama karsisinda tek var.Denge olmuyor.Sacma olmus.

Geri