Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL ProTemp Isıtıcı

Cvp: JBL ProTemp Isıtıcı

yok kaliteli ısıtıcıdır. güvenlik sistemi mevcuttur. camı quartz ve kalındır.

Optimum ısı dağılımı için, yıldız şeklinde
ısıtma aparatı bulunmaktadır

Jbl protemp s'in 100 ve 200 w ligi elimde ancak bu, yukarda yazan aparat yok.

Yeni urunlerde mi var acaba?

" Optimum ısı dağılımı için, yıldız şeklinde
ısıtma aparatı bulunmaktadır "

Cumle bu.

Izgara telin sarıldığı seramikten bahsediyor alt ucundan baktığında seramiğin şeklini görürsün.

Ben de, yeni urunlerde ek bir aparat var sandim.Dah once,hic bu cumleye rastlamamistim cunku,ilanlarda.

Derece vantuzun muhtemelen siyahtir. Bunu kullanma. Dereceni en guzel tutabilecek vantuz bildigimiz hava hortumunu tutan seffaf meç marka vantuzdur. Hrm ustten hem alttan takarsin oynatamazlar bile. Isiticiya gelince jbl 300 kullaniyorum. Made in germany ibaresi var. Ayrica tamami suyun icinde kullaniyorum. Eheim da olan otomatik devre kapama sistemi bu isiticida da mevcuttur.

merhaba.yeni ısıtıcı aldım. Alt kısmında ve içinde beyaz toz tarzı şeyler var. Normal mi? JBL protemp s200

Toz seramiğin tozudur. Çalışmasında problem yoksa sorun yoktur. Tabandan birkaç cm yukarıdan yatay konumlandıracaksın.

Herkese merhaba,
aldığım ısıtıcı konudaki aynı marka.
Tetra olan 5 yılı devirip gitti.
JBL'i tam olarak nereye kadar suyun içine batırabiliyoruz?
Örneğin ayar kısmı ve kablonun bir bölümü suya batırılabilir mi? Teşekkürler...

Jbl 1 metre derinliğe kadar batırılabilir. Yani tamamen yatay olarak tabana kadar batırabilirsin. Su üstünde dikey tutmak istiyorsan üst kısımda camın bittiği noktada çizgi var o çizgi altına inmeyecek.

Nasılsın Cem abi?

Camın bittiği yerdeki çizginin altına inmek değil de üstüne çıkabilir mi?

Yan sumpın tek bölmesine dikey konumda ( Yatıramam çünkü 15cm aralıkla camlarla bölmeler yapıldı. ) ayar kısmı, elektrik kablosunun 3 veya 5 cm kadarısuya batabilir mi?

Satıcı tamamen batar dedi. Güvenemiyorum petshop ürünleri satanlara. Kullananın, deneyimlemiş olanların görüşü ( sukaplumbagasi.com ), benim için daha önemlidir.

İyiyim sağol bizim gruptan bir ben kaldım. İş, okul, yurtdışı dağıldı herkes.

Bu dediğim gibi tam batar hatta yatay performansı dikeyden fazladır. Ben kullandım. Doğrudan akvaryuma koyabilirsin. Tam kaplumbağalara göre yapılmış plastik koruma olunca hayvanlar zarar veremiyor. Tabanda 7-8 cm yukarıdan yatay konumlandır gitsin. Sumpa koyduğun için ısı kaybı da olur. Dolapta ise buharlaşma daha fazla olur. Sumplarda hortuma montajlı tüp şeklinde ısıtıcıları kullanıyorlar. Su çıkış hortumuna takılıyor su içinden geçtikçe ısınıp akvaryuma akıyor. Bu pahalı tabi.

Belki verim biraz düşer. En azından ısıtıcıyla oynayamazlar.
:)
Bendeki sump akvaryum eniyle aynı olan akvaryuma bağlı ve 4 bölmeden oluşan bir şey. Altında bir akvaryum kadar sump olanlardan değil. Paramın yettiği kadarını yaptırabildim.

Yatay olarak akvaryum içine değil de, yan sumpın dört gözünden birine, ayar vanası ve kablosu su içinde kalacak şekilde dik olarak koyabilir miyim?

Israrla soruyorum. Çünkü hata affetmeyen bir konu.

Koyabilirsin. Tamamen su içinde dik durabilir.

Sen olmasan halimiz duman Cem abi.

Görüşmek dileğiyle, kal sağlıcakla...

Jbl Protemp 50 watt aldim. 2 tane iade ettim ve suan 3.geldi.Yine ayni sorun var.

27derece uzerine cikmiyor.

Calisiyor calisiyor ayni..

27 ayarladigimda 25 olmustu.34 ayarladigimda ise sabahtan beri 27 ama calisiyor da.

Daha once eski seriden 2 tane kullandim hicbir sorun yoktu.Yeni serilerde mi sorun var bilmiyorum ama fikri olan?

Su 50 litre üstü veya sirkülasyon yok ise geç ısınır. Yüzey alan geniş ise buharlaşma fazla olur suyu serin tutar. Onun harici üst ısı değeri üstünde daha fazla dönüyorsa kalibrasyon bozuktur.

Geri