Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuk bakımı

Gün ışığı lambam 10 saat acık ve yakın mesafede ayrıca gün içinde çok kez dinlenme yerine çıkıp keyif yaptı hep suda kalmadı. Suyun her yerde sıcaklığı 28-30 derece ölçtüm. Mamaları yemedi, şişti geri topladım ben de. Sabah raffy p leri yemedi gammarus attım 1 tane yedi, akşam raffy attım yine yemedi ardından gammarus attım 1 ısırdı bıraktı. Vitamin damlam yok ne önerirsiniz bir tek o kalıyo?

Isıtma lambası günde 12 saat açık olacak 07:00-19:00 arası. Zamanlayıcı alıp ayarlarsın kendi açılır kapanır.

Su 28 derece sabit olsun su daha sıcak olduğu zaman sudan çıktığında dış ortamın soğukluğu daha fazla etkileyecektir. Özellikle sudan ıslak biçimde çıkıp lamba altına kadar gittiği rampa bölgesinde soğuktan etkileniyorlar. Hayvan üşütmüş sabaha su içinde uyuyorsa kendine gelir.

Kuru alan ise ilk yarım saatlik ölçümde 32 olacak şekilde ayarlanacak.

Vitaminde deep fix reptivit alabilirsin. Bu tip durumlarda ya yemine bir damla yada ağız çevresine ruj sürer gibi 10 saniye arayla sürersin. Bu iştah açıp kırgınlığını alır.

Gece alanda uyuyor mu diye kontrol et. Lamba yanmadan uyuyorsa bu üşümesine neden olur. Bu durumda gece için 40 W gece ampulü lazım olacak. Buda akşamdan sabaha kadar yanar. Gündüz ile dönüşümlü şekilde.

IMG_20200229_213756.jpg

Ve sürekli uyudu bugün gün
Isıtma lambası günde 12 saat açık olacak 07:00-19:00 arası. Zamanlayıcı alıp ayarlarsın kendi açılır kapanır.

Su 28 derece sabit olsun su daha sıcak olduğu zaman sudan çıktığında dış ortamın soğukluğu daha fazla etkileyecektir. Özellikle sudan ıslak biçimde çıkıp lamba altına kadar gittiği rampa bölgesinde soğuktan etkileniyorlar. Hayvan üşütmüş sabaha su içinde uyuyorsa kendine gelir.

Vitaminde deep fix reptivit alabilirsin. Bu tip durumlarda ya yemine bir damla yada ağız çevresine ruj sürer gibi 10 saniye arayla sürersin. Bu iştah açıp kırgınlığını alır.

Gece alanda uyuyor mu diye kontrol et. Lamba yanmadan uyuyorsa bu üşümesine neden olur. Bu durumda gece için 40 W gece ampulü lazım olacak. Buda akşamdan sabaha kadar yanar. Gündüz ile dönüşümlü şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 3236
bir şey olmaz değil mi suan uyuyo derecesini 28 e ayarladım 30 du. Aksam baya sıcak bulduğu yerde uyudu. Işık altında dışarıda uyudu simdi suda uyuyo. Küçük olduğu için korkuyorum bu kaplumbağalarda dinlenerek atlatabilir mi rampasını çektim dışarı çıkamaz bu gecelik. İnşallah sabaha daha iyi olur.

Yarın belli olur. Uyuyup dinlensin. Durumuna bakarız.

Sabah kalktım ışığını açtım simdi mama saati geldi mama attım yine yemedi yanından geçti. Gece kontrol ettim su içinde uyuyodu. Şuan da yine gözlerini kapadı anlamadım?

Ekli dosyayı görüntüle 3236
deep fix repriviti aldım ve simdi ağzına 10 saniye arayla 2 damla sıkıp ruj sürer gibi yaydım. Bakalım ne olacak. Damlayı kac defa yapmalıyım bu durumlarda Örn: Günde 2 defa vb

Damla ne kadar sürede etki ediyor bir bilginiz var mı ona göre yemek atacağım. Ya da ben normal saatlerinde atmaya devam mı etmeliyim?

Yemi öğün saati geldiğinde her birinden bir tane atarsın. En iyisi vitamini bu akşam birkez daha uygula. Eczaneden genta marka göz damlası al. Bunu sabah akşam gözlerine üçer damla ve ağzına dörder damla damlat, ağzını açmazsa vitamin gibi 5 kez sürersin.

Göz damlası tedavisi iyileşmezse durumunda mı kullanılıcak çünkü en son gözüne kulağına gayet sağlıklı demiştiniz? Ne için olduğunu bileyim de ona göre kullanayım

Göz kanallarından da ilaç işlediği için dedim. Ve varsa toz, kir onlarda çıkar. Hayvan ufak, akciğer enfeksiyonu olmuşsa ilerlemeden işin başında tedavi edelim.

Göz kanallarından da ilaç işlediği için dedim. Ve varsa toz, kir onlarda çıkar. Hayvan ufak, akciğer enfeksiyonu olmuşsa ilerlemeden işin başında tedavi edelim.
Merhabalar bir sorum daha olcaktı. Hayvanım devamlı dinlenme yerine çıkıp lambanın altında uyuyor ıslak ıslak sizce rampayı çıkmaması için kaldırmalı mıyım yoksa ona dışarda uyumak iyi geliyor olabilir mi? Siz üşütmüşdür diyince ıslak dışarı çıkmasını istemiyorum sahsen bir de size danısayım dedim.

Yok lamba altında durması daha iyidir. Hayvan halsiz, efor sarfetmeden yatıp ısınır.

Sadece esinti, cereyan birşey olmasın. Bulundukları yerde hayvanlar kuru alanda iken pencere ve klima açmıyoruz.

Yok lamba altında durması daha iyidir. Hayvan halsiz, efor sarfetmeden yatıp ısınır.
Tamamdır çok teşekkür ederim gerçekten ne kadar evhamlıyım anlamıssınızdır korkuyorum cünkü daha çok minik. Suan uyuyor mama saatinde ben ağzına bir kere daha vitamin damlatacağım ardından mamasını atacağım. Eğer yemezse su kirlenmesin diye alıyım mı yoksa o döner yer mi çünkü çok aç sabah bir şey yemedi akşam da yemezse açlıktan gitmesin hayvancağız ne diyorsunuz?

Bir diğer sorum göz damlasını yemekten sonra ya da önce ya da vitamin öncesi ve ya sonrası damlatmamın bir önemi var mı? Sabah aksam dediğiniz tekrarlarda olması kafi midir?

15 güne kadar yemeyen hayvanlar var hatta daha fazla bile.

Vitamin ile genta çakışmasın biraz süre olsun. Birbirlerinin etkisini azaltmasınlar.

Yemi max yarım saat sonra almak lazım. Bakteri üretmeye başlar.

Yarından itibaren vitamini günde bir kez verirsin.

Geri