Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuk bakımı

Şu an enfeksiyondan etkilendiğine dair fazla bir belirti yok. Bir iki gün dinlensin yalnız arada su içmesi için su yüzeyine yatay biçimde tut ama burnu suya girmesin. Yada suya bırak. Yarım dakikaya kalmadan tekrar alıp kuru alana koyarsın lamba altında durduğu için su kaybı olacaktır. Geceleri de lambayı 2 cm kadar yukarı kaldır. Gündüz kadar yoğun ısı almasın. Sabaha kadar kuru alanda duracak su kaybı olmasın.

Geceleri uyurken nefes almasını dinle sesli biçimde yada ıslık çalar gibi bir ses geliyor mu?

Merhabalar tekrardan. Bu sabah kaplumbağam baya iyiydi yüzüyodu gözlerini açıyodu. Sonra göz damlasını yaptım göz damlasından sonra suya koydum ve bir yer belirleyip uykuya daldı. Fakat 1 saatir falan hareket yok ve ağzı açık şekilde uyuyor. Tabiri caizse ölü gibi uyuyor. Elime aldım hiç kıpırdamadı suya geri koydum aynı şekilde süzülüyor. Böyle mi uyurlar genelde?

Elime aldım kolları dışarda ama sarkmıyo, gözler kapalı kolları bacakları açmış kafasının yarısı içerde yarısı dışarda baya bi elleştim ama tık yok nefesini de anlayamıyorum küçük olduğu için bir tavsiye verebilir misiniz korkmaya basladım? kalp atışına steteskopla baktım alt kabuğuna koyarak ses gelmiyor

Son düzenleme:
Göz damlasından sonra enaz 10 dakika kuru yerde duracak.

Hayvanı sürekli suya girmesi için zorlama lamba altında durup dinlensin. Halsizlik var gereksiz enerji harcayıp yıpranmasın. Sadece birkaç saatte bir suya indirip su içirir ve tekrar alana koyarsın.

Göz damlasından sonra enaz 10 dakika kuru yerde duracak.

Hayvanı sürekli suya girmesi için zorlama lamba altında durup dinlensin. Halsizlik var gereksiz enerji harcayıp yıpranmasın. Sadece birkaç saatte bir suya indirip su içirir ve tekrar alana koyarsın.
Evet 10 dk boyunca güneşlendiği yerde kaldı sonra kendinş suya attı sonra bir yer buldu orada gözlerini kapadı 12 de o kapayış o kapayış

Elime aldım kolları dışarda ama sarkmıyo, gözler kapalı kolları bacakları açmış kafasının yarısı içerde yarısı dışarda baya bi elleştim ama tık yok nefesini de anlayamıyorum küçük olduğu için bir tavsiye verebilir misiniz korkmaya basladım? kalp atışına steteskopla baktım alt kabuğuna koyarak ses gelmiyor
Kuru alanda dursun. Bir iki saat sonra göz kapaklarını arala. Kapanmıyorsa ölmüştür. Hayvanın kasları önce gevşer bir sonraki gün derisi çekilip sertleşmeye başlar.

4-5 saat alanda dursun.

Ufak aralarsın yarım saat sonunda hala açık vaziyette duruyorsa ölmüştür.

Ufak aralarsın yarım saat sonunda hala açık vaziyette duruyorsa ölmüştür.
Cımbızla mı aralayım elimle direkt gelir mi? Hayvana uyurken zarar vermeyelim şimdi. Bir de canlı ise gözlerini açtığım anda kapaması mı lazım nasıl bir geri bildirim alırsak yaşadığını anlarız?

Açtım göz kapağını kapamıyo 5 dk dir sanırım hakkın rahmetine kavuşmuş. Çok üzgünüm çok seviyodum ama bir şeyleri başaramamışım sanırım. Size de çok teşekkür ederim bana bu yolda yardımcı oldunuz, ne sorduysam cevabını aldım. Kendinize iyi bakın esen kalın...

Parmakla aralayacaksın yarım saat geçtiği halde hala aynı şekilde duruyorsa ölmüştür.

Geri