Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun Fiyatlı Uvb

5.0 alacaksın. 10.0 desert yani çöl hayvanları için.

Kir dışkı gördüğünde al. Onun zamanı yok. Metileni sürekli damlatma sağlıklı birşey değil. Metil alkol bazlı.

13 watt'ta mesafe kısalır. Alırsan ampul ucu ile taban arası 20-21 cm olsun.
Cem bey peki genel temizliği ayda 1 yapmama gerek varmı yoksa dediğiniz gibi su sarardığında mı yapayım?

Su sararmaya döndüğü an genel temizlik yapılır.

Benim su kirli değil ama bulanık gözüküyor. Özellikle alt camlar aşırı bulanık.

Bulanıklık varsa yenile.

Sanırım akvaryum camına yapışan deri parçaları yüzünden bulanık gözüküyor

Suyu değişmeden önce bulaşık süngerinin yeşil kısmı ile camlardan geçip çıkar sonra suyu alıp yenile.

Sizce suyu bulanık mı?

Ekli dosyalar

• D4DAC083-B531-42F6-BF27-6A5308EBA2A4.jpeg
    D4DAC083-B531-42F6-BF27-6A5308EBA2A4.jpeg
    1,019.8 KB · Görüntüleme: 20
Aliexpress resmen üçkağıtçı, ilk 200 tl idi, ödeme ekranında vergi 100 tl imiş 300 tl oldu, ödemeyi tam yapıyordum 410 a çıktı.

İptal et. Adamlar daha hızlı güncelliyor bizimkilerden.

Bu arada akvaryumu şu şekilde düzenledim:
Filtreyi arka cama sol köşeye aldım, onun sağına da ısıtıcıyı dikey olarak yerleştirdim.
Termometreyi de dediğiniz şekilde yerleştirdim.
O ev dekorunu da güzelce fırçaladım, kuruduktan sonra akvaryumun sağ tarafına aşağıya yerleştirdim, önce ısırmaya çalıştı, sonra baştan sona heryerini kokladı 😂 ama korkmadı yani yanında geziyor arada geliyor anlamaya çalışıyor ne olduğunu.

Son düzenleme:
Isıtıcı tam batan model ise tabana yatay konumlandır.

Dekoru yerse çıkar. Şu an çene kasları güçlü değil ama büyüyünce yiyebilir.

Isıtıcı tetra ht, tam batabiliyor ama görünüş açısından dik daha güzel durdu filtrenin yanında, hemde akvaryum daha ferah gözüküyor.

Dekor seramik gibi birşey, çekiçle bile anca kırılır, yiyebileceğini sanmıyorum.

Geri