Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Bambu

Merhaba Cem bey size dm den yazmak istiyorum fakat sitede yolunu bulamadım, bana yazmanız mümkün müdür

Cem bey, Bambu yu doğal yaşam alanına bırakma kararı aldım. İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaya başladım. Büyüdü iyice,yeni büyük akvaryum, büyük akvaryuma uygun filtre.. Su değişimleri, elektrik.. Özetle gerçekten maddiyat olarak yetişemiyorum. Bu aşamaya kadar elimden gelenin en iyisini sunmaya çalıştım burada da ilk sahiplendiğimden beridir tüm süreçler mevcut. Umarım onu mutlu edebilmişimdir. Sahiplendirmek yerine de doğal ortamına bırakma taraftarıyım.

Ankara da bir doğal ortam mevcut mudur, bilginiz var mı?

Şu an erken omakla birlikte mevsim şartları açısından Ankara yaşayabileceği bir ortam değil. Hayvanat bahçesini yok ettiler. Doğal ortam bilmiyorum. Ama oraya bırakırsanız ve hayvan yaşarsa beslenme zincirinin üst halkası olacak oradaki yaşamı mahvedecek.

Aklıma gelen Nata vegadaki akvaryum ama alırlar mı bilmiyorum.

İzmirde hayvanat bahçesi de dahil belli bölgelerde yaşam alanı var.

Yada sahiplendirme yapın.

Geri