Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Bambu

Hayvan 8 cm kabuk boyunu geçmiş günde 1 öğün 12-14 adet civarı vereceksiniz. Yeme durumuna göre tek tek atıp bakın. Her gün tek marka olacak. 3 gün reptomin, 2 gün biorept ve 2 gün dajana olsun. Aynı yem arka arkaya günlere gelmesin.

Boyu yaşına göre uygun standartlarda. İkinci yılında 12-13 cm civarlarında olacak.
Tamamdır Cem bey, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Cem Bey yeniden merhaba. 50x25x30cm akvaryumuma kullandığım iç filtre 5w lık. Iki haznesi var, içinde sünger var. Bambu baya büyüdü buna bağlı olarak idrarı arttı ve deri dökümü çoğaldı. Komple su değişimi akvaryum temizliği yaptıktan 2 gün sonra su bulanıyor sürekli süngeri temizler hale geldim ve haftada 2 ye çıktı su değişimim. Başka bir marka mı alayım yoksa sünger yerine başka bir şey mi satın alıp koyayım? Elyaf zeolit.. yazılıyor forumda fakat bana net bilgi verebilir misiniz bu konuda geçmişe dayalı bir tecrübem yok
20240219_132024.jpg

Sunsun HJ752 çoğu sitede tükenmiş, bir sitede de 500 lira tükenmek üzere yazıyor, daha uygun fiyatlı bir iç filtre var mıdır bu söylediğinize yakın? Eğer tek önerim Sunsun HJ752 diyorsanız elbette hemen alacağım .

Bunlar iyice gemi azıya aldılar. Yarı fiyatına satılıyordu.

Cimri ile akakçe üstünden bakın.

İç filtrelere uzağım, arkadaşlar tavsiyede bulunabilir. 600-650 lt/h debili olsun.

Aquawing AQ111F Şelale İç Filtre 5W 600L/H:
Sobo WP-177F İç Filtre 600Lt/H 80W :

50x25x30cm akvaryumum için bu iki 600 lt/h debili olandan hangisi daha uygundur? biri 5 w biri 80 w benim de hiç anlamadığım bir konu filtreler.

Şimdi müsait değilim sonra inceleyim.

Sobo 8 wattır. Yanlış yazmışlar.

Doğru 8w imiş başka sitelerden baktım atakan yanlış yazmış. Müsait vaktinizde yorumunuzu beklemedeyim

Soboda hava kabarcığı aparatı yok. Bu olmaz.

Birinci filtre bedava gibi birşey ama şelale tip sistem olması suda sirkülasyon konusunda yetersiz bırakıyor. Kötü bir filtre değil ama balıklara daha uygun. Suyu akvaryumda dairesel olarak döndürüp diğer uçtaki kiri getirmesi zor.

Baktığım filtreler 500 üstüne çoktan çıkmış. Hatta 1000 liraya doğru yol bile almış.

Bu sunsuna bir yerlerde bakın yine ucuz yada indirime girmiş bir yer bulursunuz.

Sitelerde indirime girince haber verin seçeneğini işaretleyin. Biri mutlaka dönecektir. Ben filtre malzemelerini bu şekilde alırdım. Hemen acele etmeyin. Yalnız kargo ücretli mi bedava mı ona dikkat edin.

Filtre yetersiz geliyor.

Sunsun HJ752 İç Filtre alın. Sünger yerine elyaf kullanın.

Hatta elyaf yerine sera crytal clear daha performanslı olur. Yıkanarak kullanılabiliyor.
Söylediğiniz üzere bu iki ürünü alıyorum. Bir de önerdiğiniz cam derece vardı, markası ne idi forumda bulamadım. Benim dijital derece sorun çıkarmaya başladı yavaştan. En güzeli cam dereceye geçmek sanırım.

Termometre olarak sera precisionu öneriyoruz. Bunu kıramıyorlar ve alkol bazlı civa tehlikesi yok.

Jbl'nin de emsali var ama hep seradan pahalıya satmışlardır.

Nerede uygun fiyat varsa ona yönelmek durumundayız malum ekonomi.. Siparişleri verdim, söylediğiniz crystal clear ı, iç filtrenin içinden çıkan sünger ile değiştirecek miyim yoksa sünger de kalsın mı? 2 adet aldım crystal clear dan

Pervane tarafında pervaneye dolanmaması için ince bir sünger olmalı. Kalanı sera crytal clear halleder. Bu aslında pahalı gibi dursada elyaftan ucuza geliyor hem yapısı farklı hemde yıkanarak kullanılabiliyor.

Cem Bey sera crystal den önce ince bir sünger koydum, ardından da 2 tane sera crystal koydum. Fakat sanırım biraz fazla oldu. Çok sıkış pıkış oldu gibi. Böyle olunca kiri çekmeme ihtimali var mıdır, 1 e düşüreyim mi sera crystal i?

Çok sıkı olmayacak ama boşlukta olmayacak biçimde konumlandırın.

Geri