Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Ağzını Açıp Kapatıyor

Sende ısıtıcı yoksa hemen al derim Fatih. Bu önemli bir durum. Yemden bir kesilir yada hasta olursa çok zorlanırsın.

Isıtıcıları araştırmaya basladım uygun bir şey bulunca hemen alıcam birkaç güne memlekete gidicem büyük ihtimal ordada bakabilirim Emre abi kaç wattlık alıyım marka ve fiyat yazabilimisin bulunca hemen alırım cünkü , şu anda yuvalarinda 5 lt su var yaza 60-90 arası bir akvaryum alıcam ona uygun bir ısıtıcı olcak simdiden sağol Emre abi :)

Yazın alacağın akvaryuma 100 w ısıtıcı uygun olur. Şu ankine zaten ısıtıcı sığdıramazsın. Bence hızla akvaryum işini hallet. 5 lt çok azmış. Sana kaliteliden başlayarak sıralıyorum.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4573
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=2487
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4685
Eheim ve tetra kullandıklarım. Eheim kırılınca dahi elektriği keser. Bu güvenlik sistemi tek bu markada var. Her üçüde su seviyesi düşünce otomatik kapanır. Tabi bunlara genede dikkat edilmeli. Eheim ve tetra kafası su dışında kalır. Minimum water level seviyesi dikkate alınır. Atman suya tamamen batırılarakta kullanılır.

Cvp: Kaplumbağam Ağzını Açıp Kapatıyor

Beyler kaplumbağam eskisi gibi çok iyi görünüyor parmağımıda ısırmaya çalışıyor :)
Veteriner sadece vitamin verdi bilgileriniz için teşekkürler. :)

Cvp: RE: Kaplumbağam Ağzını Açıp Kapatıyor

AEK' Alıntı:
Yazın alacağın akvaryuma 100 w ısıtıcı uygun olur. Şu ankine zaten ısıtıcı sığdıramazsın. Bence hızla akvaryum işini hallet. 5 lt çok azmış. Sana kaliteliden başlayarak sıralıyorum.
Eheim ve tetra kullandıklarım. Eheim kırılınca dahi elektriği keser. Bu güvenlik sistemi tek bu markada var. Her üçüde su seviyesi düşünce otomatik kapanır. Tabi bunlara genede dikkat edilmeli. Eheim ve tetra kafası su dışında kalır. Minimum water level seviyesi dikkate alınır. Atman suya tamamen batırılarakta kullanılır.

Saol Emre abi sanırım ortadaki uygun bunu bir kağida yazdım ararken ismini felan unutmam :) biraz unutkanımda ben :$: ortadakini bulamazsam birincisiini alırım olmadı en alttaki :) Emre abi bu sitede kapıda ödeme varmı ailem bu islerden biraz cekiniyor ısrar etsem kredi kartindan alirimda ailemin ici rahat olsun :). Cünkü büyük ihtimal bu ısıtıcıyı bulamam :( mcbur netten alıcam

Anil_61' Alıntı:
Beyler kaplumbağam eskisi gibi çok iyi görünüyor parmağımıda ısırmaya çalışıyor :)
Veteriner sadece vitamin verdi bilgileriniz için teşekkürler. :)

Geçmiş olsun. Toparlamasına sevindim. Ama ekipman eksiği varsa gidermeli. Tekrar başka sorunlar olmasın.

Cvp: RE: Kaplumbağam Ağzını Açıp Kapatıyor

tosbik57' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Saol Emre abi sanırım ortadaki uygun bunu bir kağida yazdım ararken ismini felan unutmam :) biraz unutkanımda ben :$: ortadakini bulamazsam birincisiini alırım olmadı en alttaki :) Emre abi bu sitede kapıda ödeme varmı ailem bu islerden biraz cekiniyor ısrar etsem kredi kartindan alirimda ailemin ici rahat olsun :). Cünkü büyük ihtimal bu ısıtıcıyı bulamam :( mcbur netten alıcam

Juende kapıda ödeme yoktu sanırım. Gerçi güvenilir bir firmadır ama ben genelde mağazasından alırım. Bir firma vardı ama hatırlamıyorum. Bilen varsa kesinlikle yazar.

Özellikle ilk iki markadan biri her akvaryum ekipmanı satanda bulunacak markalar. Ama fiyat buradaki gibi olmaz bence.

Yani her ihtimalde bu ekipmanı edinmen çok zor olmaz Fatih.

fatih benim de aynı ailen gibi kredi kartı konusunda çekincelerim vardı lakin juen güvenli bir site gönül rahatlığıyla alabilirsin.

anıl geçmiş olsun. umarım sıkıntılar tamamen kaybolur.

Arkadaşlar veteriner normal gözle baktı altına felan bakmadı bir ilaç verdi. Ama ağız açması azaldı.
Arkadaşlar bu ağız açma hastalık dışında başka bir şey olabilirmi ?

Akciyer enfeksiyonu dışında rastlamıyoruz. Ama yutmaya çalıştığı sert ve köşeli bir csim olup tahriş etti ise gene rahatsız olabilir. Tabi boğazda oluşabilecek başka ne gibi durumlar olabilir bilmek gerekir. Veterinerin ilacını uygulayıp durumunu takip etmekte fayda var.

Moderatörüm veteriner proflox diye bir ilaç verdi. Bu ilaç neye yarıyor ?

Bunu bilmiyorum. Biraz araştırdım ve antiseptik olduğunu gördüm. Veteriner bunu ne için verdiğini açıklamadı mı? Acaba mikrobik bir durum mu sezdi.

Yada açık bir yaramı gördü.

Kabuğunun üstüne baktıda verdi. İlaci almaya giderken ufluyordu zaten. 3 sisi damlat dedi sadece. Ağzını açıyor ses çıkarıyor dedim ama kabuğuna bakıp ilaç verdi.

Moderatörüm bide diğerinin hastalığı varmı diye sordu. Bende yemek yemiyordu dedim ama karades ile sorunu çözdüm dedim daha bişi demedi ondan sonra. Bide altlarına baktım yanlarda hafif kızarıklık vardı. İsterseniz fotoğrafını çekip koyabilirim.

Ağzını açması durumuna kabuğa bakıp karar vermesi ilginç. Bu ilacı neden vermiş nesi var dediğinde ne dedi?

Diğerininde resiimlerine bakabilriz. Kabuk değişimi başladı mı? Yani muhtemelen büyümeye yöneliktir ama bakalım.

Hastalık ile ilgili açıklama yapmadı . Akşamda fotoğrafları ekliyeceğim.

Moderatörüm bide büyük parça yiyemiyor sanırım diğerinin ağzından çıkan küçük parçaları alıyor.

O açıklama yapmadıysada hayvanın nesi olduğu sorulmalıydı. İlaç neye istinaden verilmiş merak edip sormak gerekirdi. Burada biraz ilgisizlik olmuş.
Ağızda ne varsa hayvanda yeme bozukluğu olmuş. Veterineri arayıp bu durumun neden olduğunu sorun derim. En azından hayvanın ağzını açıp bir sorun olup olmadığına bakmalıydı.
Hayvan ne için gitti ne ilacı verildi. Ağzına bakılmaması ilginç. Kabukla ilgili nesi vardı da hayvan ağzını açıyordu acaba.

Yemleri bölüp vermeli. Madem zorlanıyor fazla yeme şansı olur.

Ağzını açtığında beyaz bir şey gördüm bu organımıdır bir cisimmidir. Etrafındada beyaz bir cisim yok.

Ağzında açık pembe gibi dili haricinde beyaz bir kısım olmamalı ama aft gibi bir oluşum olduysa rahatsız ediyordur. Bu sebeple daha ufak taneler yediğini düşünüyorum. Tabi kontrolün tam yapılması ve oluşumun ne olduğu tespit edilmeli.

Geri