Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü :(

Filtre ne? Nasil bisey alayim hemen. Termostatli isitici aldim yanlis yazmisim 25 derecelik bir isitici. 28 nasil yaparim bilmem ama yapmaya calisirim. Suyunu uc haftada bir degistiriyorum. Akvaryumun uste komple acik kapatayimmi? Bu arada telefondan girdigim icin resim koyamiyorum :(

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

akvaryum ölçülerin nedir ? ona göre ekipman listesi çıkaralım. kuru alan kuru alan için lamba var mı ? bunlar önemli detaylar.

o ısıtıcı olmaz. yeni ısıtıcı alacaksın. filtre suyu temizleme de kullanılıyor. 3 hafta çok uzun süre bu da hayvanın kabuğundakileri açıklar. geceleri üsütünü ufak bir hava boşluğu kalacak şekilde kapatabilirsin. bayağı bir işin var kısacası. bu konuyu iyice oku.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Merhaba. Kaplumbagamin mamasi bittide hayvancik 2 gundur aç. Bugun alacaktım fakat unuttum bugunde aç kalmasın yazıktır evde marul yok olsa marul verecegim. Beyaz ekmegin icinden yani yumusak kismindan versem birsey olur mu?

Tuz var ekmekte, uygun değil. Biraz geç cevap verdim ama okuyanlar için belirtmiş olayım.

İki günden bir sorun olmaz. Ama evde yağsız kıyma varsa ufak bir parça kaynar suda kısa süre haşlanıp soğuduktan sonra verilebilir. Ben olsam yem almayı iki gün ertelemem. Yada kaldıysa kıymada vermem aç beklerler. Sonra yemden uzaklaşma falan olursa daha büyük dert.

Ya bugun müsait değildim. Yemi alamadım. Ama kivircik verdim. Hayri ac kaldı fakat..

Bundan sonra yem kutuda 3'te 1 oranında kalınca yeni yem alımına başla. Bir gün açlıktan bir şey olmaz ama uzun sürerse yumurtayı haşlayıp beyazını ayrı bir kapta verebilirsin.

Kaplumbagamk dogal ortama salmayi dusunuyorum. Sizce onu dogal ortama salmam uygun olur mu? Kendi basinin caresine bakabilir mi? Bakabilirse nereye salabilirim onu? Yardimci olursaniz sevinirim.

Kaplumbagami yazacaktim en basta.

Nasıl yani tamamen mi salmayı düşünüyorsun? Yoksa gezsin dolaşsın diye mi?

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

doğal ortama bırakılmamalı. hayvanın doğuştan itibaren senin elinde olması doğal ortama adaptasyonunu güçleştirir. bu da ölmesiyle sonuçlanır. bunun haricinde reslerin yaşadığı bir yer değil ülkemiz yaşasa dahi beslenme zincirinin üst halkasında olacağı için bulunduğu ekosistemdeki diğer canlıların soylarının tükenmesine neden olur.

sahiplendirme bölümünde konu açıp hayvanın kabuk boyu hakkında bilgi verirsen alacak birileri çıkar. resimde olması iyi olur.

Hayvanı illede salmak gerekirse sahiplenme olmazsa ve hayvan res yani kırmızı yanak ise ancak doğal ortamı olan ABD de bir göle salınabilir. Ülkemizde doğaya bırakmak hem hayvan için hemde oradaki ekosistem için sakıncalı.
En iyisi sahiplendirmek.

Geri