Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü :(

Isıtıcıyı 26 dereceye ayarlamalı. Ancak doğru ısının elde edilip edilmediğini görmek için cam derecelerden bir tane alıp kontrol etmeli. Akvaryum küçük. Yüksekliği kaç cm?

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

Akvaryum küçük, uygun değil. Tam kapasitesi 27 lt. Kaçış boşluğu vs derken en fazla 20 lt su vardır. Bir yavrunun uygun gelişimi için 40-50 lt su hacmi gerekir. Erişkin oluncada 100 lt ve üzerinde su hacmi.

80*40*50h; 80*50*50h; 80*40*60h; 100*40*50h seç beğen, hayvan büyüdükçe kuru alanı dibe doğru indireceksin bu sebeple minimum 150-160 litrelik olmalı.

Meraba kaplumbagam akciger enfeksiyonu olmus veterinere goturdum fakat kabuk sertlestiricisi onerdi akciger enfeksiyonunun kabukla alakasi olmadigi icin almadim. Ve benim yasadigim yerde de veterinerlerin hicbiri kaplumbagadan anlamiyor. Lutfen bana ilac ismi onerirmisiniz ne yapabilirim nasil yapabilirim lutfen yardiiimm :/

Suan hangi asamada?, hangi belitilere gore teshis kondu, yem yiyormu? yuzuyormu?

tuğçe bu linkten akciğer enfeksiyonu belirtilerine bak hangileri var yaz. bir de tepeden komple ve ayrı olarak başkısmını çek üçüncü resimde önden olsun. akciğer için kabuk sertleştirici söyleyenin akciğer enfeksiyonu konusundaki bilgisi ne kadardır şüpheli yaklaşmalı. başka bir hastalıkta olabilir.

kullandığın ekipmanları da yaz bunlardan birinin eksikliğine bağlı bir durum mu görelim.

bu arada kabuk jeli tehlikeli ve öldürücüdür. alınmaması gerekli.

Ya alt kismi cok pembe ve yuzmuyor. Ama yemini yiyor. Teshisi ben koydum cunku veteriner kaplusuma bakmadan jeli almamizi soyledi.

akvaryum ekipmanları ne durumda? su ısıtıcı, kuru alan, kuru alan ısıtıcı lambası var mı ? birde resim koyabilirsen güzel olur.

Jeli almamakla çok iyi yapmışsın.

Kuru alani ve kuru alan lambasi var. Akvaryumun ustu hep acik kaliyor. Yuzmedigi icin suyunu az koyuyorum.

Sukaplumbagaları normalde balık gibi suda yüzmeyi sever, bundan dolayı su derinliği ve su sıcaklığı çok önemli, su derin değilse ve soğuksa o yüzden yüzmüyor olabilir, Önce bunu netleştirmemiz lazım!!!
Eğer su ısıtıcısı yoksa en kısa sürede temin edilerek kullanılmalı ve 28C sabitlenmeli.

Akciğer enfeksiyonu olup olmadığını tam olarak teşhis etmek için belirtileri doğru tespit etmek gerekir.

Yüzmemesi için bakım şartlarından kaynaklanan sebep yoksa hastalığa bağlı olabilir.
Altkapuktaki pembeleşme; hastalık belirtisi yoksa büyümeye bağlıda olabilir.

Internetten akciger enfeksiyonu belirtilerine baktim ve pembelesme olup, yuzmeme gorunce akciger enfeksiyonu oldugunu dusundum. Ayrica onceden yuzuyordu fakat artik yuzmedigi icin su derin degil. Akciger eenfeksiyonu belirtileri baska neler var?

Su isiticisini yarin alacagim. Kaplumbagam su isitisina dokaniraa yaralanmaz degilmi?

Haklısın pembeleşme ve yüzmeme hastalık belirtisi fakat söylediğim gibi su soğuksa ve özellikle kuru alan daha sıcaksa başlıca yüzmeme sebebi olur. Şuan akciğer enfeksiyonu tedavisine başlasan bile sonuç alamazsın.

Isıtıcı akvaryuma ilk konulduğunda biraz merak ederek inceler dokunur bakar test eder sonrada sorun çıkmaz, zarar verecek bir ürün değil merak etme tabi akvaryuma göre uygun bir ekipman almaya ve doğru kullanmaya dikkat etmeli.

Alttaki link ten konuyu detaylı okuyabilirsin.

mailto:/forum/Konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html

linki atmayı unutmuşum şimdi ekledim.
mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-hastaliklari-hakkinda-bilgiler-tamamina-yakini-kapsar.html

su ısıtıcın ve kuru alan için lambayı yarın ilk iş olarak al. hayvan üşümeye bağlı olarak metabolizmasını gereksiz enerjiyi harcamamak için kapamış. pembelikte üşümeye bağlı. durumu nedir bilmiyoruz ileri aşamaya geçmiş mi. nerede bakıyorsun kapta mı akvaryumda mı ? bu bilgileri ver ki ona göre alacaklarını yazalım. ayrıca vitamin damla da alacaksın. sera reptilin veya jbl aqua en iyileridir. biraz pahalı ama yapay değildir. bulamazsan başka bir ürünün vitaminini alırsın. elindeki yemlerde dahil her şeyi yaz.

Ona 35 'e 35 kare bir akvaryumda bakiyorum. Hergun karides ve marul veriyorum. Okula giderken cami acik birakiyorum cunku gunes oldugunda gunesleniyor sicak oldugu icin sanirim. Kaplusum cm uzunlugunda. Karides markasi rotifish. Kuru mamasida var onun adi tetra reptomin. Suyunu 3 haftada bir degistiriyorum. Parmagimi akvaryumunun camina yaklastirdigimda hizlaniyor yemeye calisiyor. Birde damlasi var her suyunu degistirirken suyuna uc damla damlatiyorum damlanin adi deep live. Sorunuz varsa sorun cevaplarim :)

Bu arada cami acik birakiyorum derken perdeyi acik birakiyorum anlamimda. Cami acmiyorum perdeyi aciyorum

Bu arada yazmamisim kaplusum 5 cm uzunlugunda

Bu arada kabugunun ustunde yuksekliklerin yanlarinda beyaz beyaz cizgiler var

akvaryumu 2014 başı yenilemen gerekiyor gelişimi için bol bol yüzecek bir alana ihtiyacı var.

yeşilliği haftada ikiye indir. yeşillik yiyor ise hayvan normal yaşından büyük. normal yaşında yeşillik yeme ihtimali az. ayrıca tetrada yosun içeriği olduğu için ot türevini fazla veriyorsun. repto verdiğin günler yeşillik verme. bunlara ek olarak raffy P'de al. içindeki kırmızılar mineral yemdir onu da ya bir güne ayırıp her iki öğünde veya haftada ikiye bölüp tek öğünde ver. mineral yemi verdiğinde vitamin damla verme.

güneşin etkisi yeterli olmaz bir tane kıskaçlı lamba alıp ısıtıcı ampul tak. 40-60 W olsun. su ısıtıcısı ve bir tane derece al. ısıtıcıyı su dibine vantuzla. çalışırken hava teması camını patlatır. 100 W güçlü olacaktır. ama bunu su içine koyacağın iç derece ile ayarlayabilirsin. su az olduğu için ısıtıcı üzerindeki ayardan fazla ısınacaktır. bu ısıtıcıyı önermemin nedeni yeni alacağın akvaryumda da kullanabilmen. düşük watt alırsan ziyan olacak.

çizgi arası beyazlıklar kireçtir. bu sebeple damacana içme suyu ile karışım yapıp kireç oranını azalt. veya komple damacana su kullanırsan pH değeri 7.0 'a yakın olsun.

bu önerdiğim ekipmanları en kısa sürede temin et yoksa hayvan enfeksiyona kapılacaktır. malum havalar haddinden fazla soğuk.

Tamam en yakin surede alacagim. Akvaryumu kaca kac olsun?

Bu araa suyunu degisyirirke hic cesme suyu koymuyorum hep damacana suyu kullaniyorum.

Geri