Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü :(

Hatta geç kalınmış. Bitkisel besine uygun oranlarla geçilmeli.

Birbuçuk kafa hacmi kadar verilebilir. Tek gün için uygun.

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

elinde kafası oranında yem tut ve göz kararı bu kadar kafası var deyip ver. boynunu hesap etme. kafatası kadar.

kesinlikle akvaryuma giren her şey temiz olmalı ellerinde dahil. uğraşmadan evvel ellerini iyice yıka. bu konuda protex'i öneririm. yalnız yem verdiğinde kokusu az olan bir sabun kullan yem kokusunu bastırdığı için hayvanlar isteksiz davranıyor.

Marulu gobeğinden mi vereyim dısındaki yesil kismindan mi?

Körpe yapraklar daha iyi tabiki ama ben en dış kötü yapraklar haricinde ayırt etmiyorum.

iç yapraklar taze, sulu, körpe ve biraz daha tatlı oldukları için dış yeşillere göre daha fazla severek yiyorlar. dış yapraklar acı oluyor.

Merhaba ona vitamin aldim Deep adinda bu iyi bir vitamin mi?

alt sıralarda bir vitamin olmamasındansa olması iyidir. bu konuda en iyisi sera reptilin vitamindir.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491

eğer hayvan sağlıklı ise sera mineral yemi bir gün tam öğün vermekte alternatiftir. ve elindeki vitamine göre daha kalitelidir.

Sera mineral yoktu. Olsaydi ondan alacaktim.Heryere baktim fakat yok :( baska neler onerirsiniz kaplumbagam icin?

sera raffy P alabilirsin onun içindeki kırmızılar mineral yemdir. onları ayırıp haftada tek gün yaparsın.

Kaplumbagamin kabugu cok yosunlasmisti fircalayayim dedm baktim ki kabugu yaralarla dolmus :( Ne yaparsam gecer? :( Ve onu dereye salmam iyi olurmu? Kendi yem bulabilimi? :(

hayvanı fırçalarken diş fırçası ile uygulama yapmak yerinde olur sert fırça hasar verir. kabukta soyulma mı var yoksa deriye kadar inmiş mi, yani kan rengi var mı ? eğer kan rengi var ise baticon sürüp kalsiyum desteği vereceksin. jbl calcil, mürekkep balığı kemiği tozunu ıslatılmış stick yeme bulayıp verme kabuğun iyileşmesine yardımcı olur. suyu temiz tutmaya bak. baticonu sabah akşam sürdükten sonra 5 dakika kadar kuru alanda beklet, gözlerine değmesin. merhem pomad önermiyoum suya salınım yapar. ve bir resim çekip koy bakalım ne durumda.

dışarı salmak kesinlikle ölmesi demektir. bu havada yaşama imkanı yok.

Yarasi deriye kadar inmemis. Sadece kabugunun ustunde yaralar var. Resimi nereden koyacagim?

Neyse ben genede yaralarina ne olur ne olmaz diye baticon sureyim. Ama hergun suremeyebilirim.Bi sıkıntı yapmaz degilmi? Ve ona surdukten sonra o suya gittiginde o krem onun kabugundan cikip suyuna bulasmaz degilmi?

baticon tentürdiyotun yakmaz cinsidir ameliyatlarda kullanırlar, krem değil. sadece plaka üstü hasar varsa o sorun değil her plaka değişiminde yenilenir. o halde baticona gerek yok.

resim yüklemek için alt sağdaki yeni mesaj tuşuna basıp oradan yazı kutucuğunun altındaki resim yükle tuşuna basacaksın. çıkan sayfadan resmi seçtikten sonra upload tuşuna basıp o penceredeki kutu içindeki yazıyı kopyalayıp bu kutuya yapıştıracaksın. resim çıkacak.

Bulamadim.Her neyse.Icime kurt dustu.Genede o ilactan sureyim ben :)

Geri