Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü :(

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

hayvan tek olduğuna göre eni en az 40 cm olan ve kuru alan payını düşünürsek 140-160 lt civarı 80*40*50h gibi bir akvaryum alabilirsin veya ara geçişli bir şey olsun ömürlüğü sonraya bırakayım dersen 50 lt'lik bir akvaryum işini görür. 50*30*40h veya 60*4040 h gibi. ömürlükte daha geniş olan bir akvaryumda düşünebilirsin. ne kadar geniş o kadar sağlıklı bir kaplumbağa olur.

damacana suda burada 5 yorumda firmaların pH değeri mevcut 7.0!a yakın olanı tercih et.
mailto:/forum/Konu-suyun-ph-degeri-hakkinda-bilinmesi-gerekenler.html

Hayvan muhtemelen hasta değil. Cem in dediği gibi soğuk su sebebiyle metabolizma yavaşlamış. Bu şekilde kış uykusuna yatarsa uyanamama ihtimali büyük. Bu sebeple konu acil. Beslenmede hemen düzenlenmeli.

Haftada 2 gün reptomin, 2 gün raffy p, 2 gün karides yada gammarus, bir gün mineral (raffy p içerisindeki kırmızı çubuklar yada bu bitince sera mineral yem)

Hayvan 5 cm boydan küçükse sabah ve akşam üzeri olarak iki öğün, bu boydan 8 cm boya kadar tek öğün verilir. 8 cm boydan sonra öğün değişir.

Akvaryumcudan sera raffy P aldim . Ama icinde kirmizi cubuklar yok ve kutusunun ustunde turtle stick yaziyor sera raffy p yazmiyor. Yanlis mi almisim?

resmini çekip gönder kutu içinde jelatin var mıydı yok muydu.

Marka ne yazıyor? Sera değil mi bu yem? Sanırım doğru yem değil.

Marka Sera değilmiş. Sera raffy p diye belirtip bakmak gerekirdi. Ben o yemi kullanmıyorum. En iyisi reptomin yanında raffy p vermek. Kırmızı mineral yemleride kullanabilmek.

Ben simdi bu yemi vereyimmi? Kotu bir yemmidir? Bu arada ikinci sorumuda cevaplayabilirmisiniz endiseleniyorumda :/

sera raffy P bu:
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1250&ad=sera-raffy-p-kaplumbaga-yemi-250-ml&kat=0

ısıtıcının fişini çek soğuduğunda çıkarıp iyice yıka kablo vantuz vs. üzerinde yosun yem kalıntıları varsa o sebeple dişliyor olabilir. marul kıvırcık yaprağı ver. orta körpe kısımlardan.

o yemi değiş. P yoksa sera carnivor yoksa tetra reptomin al. son kullanma tarihlerine dikkat et. en az haziran 2014 olsun ilerisi daha iyi.

kaliteli bir yem değil değişip daha kaliteli olan yukarda dediğim yemlerden al.

Isiticiyi aldim hatta iki bucuk hafta oldu . Kaplumbagamin alt kabugunun soguktan pembelestigi soylenmisti fakat pembelesme gecmedi hatta daha kotu oldu. Sanirim akciger enfeksiyonu :( ne alabilirim ona lutfen ilac onerin lutfen :( :( Bu arada kaplusumun ust kabugunda sümüge benzer bir madde var fircaliyorum siliyorum genede cok azi kabukta kaliyor o ne olabilir, nasil cikartabilirim onu kabuktan? Akciger enfeksiyonu icin onceden veterinere goturdum fakat kabuk sertlestirici onerdi o yuzden size sorayim dedim. Lutfen yardimci olurmusunuz :(

veterinerin kaplumbağadan ne kadar anladığı belli. kabuk jeli kesinlikle zararlı bir üründür kullanılmamalı.

hayvanın yüzmesinde bir sorun veya iştahsızlık ya da kuru alanda fazla kalma durumu var mı ? su ısısını kaç derece yaptın ?

Su isisi 20 derece. Hayvan bazen yuzuyor bazen yuzmuyor. Istahsuz degil mamalarini gayet iyi yiyor. Ama alt kabugu cok fazla pembe. Endise ediyorum. Ve o sumugumsu sivu ne olabilir yosunmudur ?

su ısısı 28 derece olsun pembeleşmenin sebebi suyun soğukluğu. hayvanın resmini çekip koyarsan kabuğunda ne olduğuna bakarız. suyu temiz mi; filtren var mı ?

Geri