Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın kabuğundaki lekeler

Cvp: kaplumbağamın kabuğundaki lekeler

Tabiki uvb lambayı düzenli kullanması lazım. Kabuk gelişiminde son derece etkili. Gün içinde özellikle ögle saatlerinde 4 saat uvb lamba yanacak kurualana bakacak. aynı zamanda ısıtma lambasıda kuru alanı ısıtacakki hayvan çıksın ve üşümesin.
Kök petshoplarda oluyor fakat internetten resimlerine bak, mango yada mopani kökü fiyatına sıradan kök vermesinler.

Cvp: kaplumbağamın kabuğundaki lekeler

Merhaba, sizin dediklerinizi yaptıktan sonra size yazmayı planlıyordum gelişimi göstermek adına ama bir sorun oluştu. Ben tedaviyi yaklaşık 2 hafta kadar düzenli olarak yaptım daha sonra bir çok ili gezmem gereken bir iş gezim olunca nami yıpranmasın diye arkadaşıma emanet ettim ama o dokunmak istemediği için vitaminini sürmemiş ve fırçalama işlemini de gerçekleştirmemiş. Tedaviye baştan mı başlayayım yoksa kaldığım yerden devam mı edeyim size sormadan hareket etmek istemedim. Nami daha bugün elime geçti ve dün gece de motorun fişini çekerken ısıtıcıyı da çekmiş hayvan yaklaşık bir gün buz gibi suda kalmış. Nami yi aldığım günden beri sıcak suda tutuyorum alışkın değil soğuk suya bir şey olur mu acaba? önlem almalı mıyım?

Fırçalamaya kaldığın süreden devam et..

Su kademeli olarak ısı kaybettiği için hayvan kendini yavaşça o ısıya adapte etmiş ve enerjisini korumak için metabolizmasını yavaşlatmıştır. Isıyı uygun seviyeye aldıysan sorun yok. Hayvan üşümüşse bile toparlar.

Geri