Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağayı Elden Beslemek

:)teşekkür ederm bugün elden beslemeye çalıştım önce önemsemedi am sonra yedi ben kaplumbağamı yaklaşık 5 hafta önce filan almıştım sizce sebze olarak ne wermeliyim ?

bu linklere göz atarsanız neler verebileceginizin listesini bulabilirsiniz : )
mailto:/forum/showthread.php?tid=102
mailto:/forum/showthread.php?tid=11

elimden yemeği öğrettim ama yeme adabını öğretemedim henüz :)
az daha büyüyünce korkarım birer birer vazgeçicem parmaklarımdan :D

benim önceki ölen kapluşlarım hep elimden yerdi ama kakao ile vanilya biraz ürkekler

Benim haytalar illa elimden yiyecekler. Su üstünde bulunan yemlerini ancak ben başlarından ayrıldığım zaman yiyorlar. Büyükler hele Bayan Kahve parmaklarımı götürecek. Arada parmağımı ısırmasına izin veriyorum. İyice ısırdığında elimi kaldırdığımda parmağıma tutunmuş bir şekilde sudan 1 karış kadar yükseliyor. :)

çeneleri hakikatten çok güçlü :)
ben suyu kirlenmesin diye kuru yere tutuyorum elimde o zaten hemen gelip alıp kaçıyo :)

Hem temizlik açısındanda çok iyi olur böylece suyu sadece dışkılar pisletir yemler değil =)

Ben elimden yedirmeye alışmışım ya arada suya atıyorum yemi boynunun dibine geliyor yüzerek yem onu bile farketmiyor çünkü gözü parmağımda oluyor. Bir de geçen bir ısırdı derisi kaktı çekiştiriyor kafayı içine çekiyor ağzında parmağım. Aslında kasten yapmadığını da biliyorum. Yem var zannedip ısırıyor. Ama çok acıyor parmaklarım bazen iki gün sızlıyor küçük bir nokta. Zarar gelmesin ona diye de dayanıyorum parmak acıma yoksa bir yerlere falan çarpacak yavrucak.

Elimden yemi yedirirken bir yol buldum. Yemi parmaklarımın arasına alıyorum ancak yem dışarıdan sanki tırnaklarımın arasındaymış gibi görünüyor. İstediği kadar tırnaklarımı ısırabilirler :) Dişleri tutarsa tabii...

Az önce vanilya elimden yem ve tavuk parçası yedi :) Kakao uyuyodu ona veremedim :) Demek ki bana alıştı vanilya :D

kızım ojeleri çok seviyo:D benim daha yaratıcı bişeyler düşünmem lazım :p

arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben vanilya ile kakao ya aradabir kırmızı etle beyaz et verdim ondan yemlerini yemiyo olabilirler mi ?

kıymaya ya da ete az da olsa alışırlarsa yemlerini yemek istemezler bu yüzden vermemeniz daha sağlıklı olur. içerdiği yağ oranından dolayı da zararlı olabilmekte kırmızı et özellikle..

bi kere verdim ama bi kaç kere tavuk eti verdim
tuz falan yok ya da yag

Haşlanmış , yağsız ve tuzsuz tavuk çok nadiren verilebilir.Hem Aragorn'un da dediği gibi alıştırmamak adına hem de doğalarında böyle bir yiyeceği yemediklerdinden dolayı az verilmelidir.

hatta yemsiz sırf parmağımı uzatsam boyunlarını kaldırıp koşturuyolar

Geri